Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Административное право, 29 августа 2022, вопрос №72123

Имеют ли право фотографировать паспорт на блокпосте?

Остановили на блок посте , сфотографировали паспорт первую страницу и прописку , проверили телефон и так же сфотографировали имей телефона , законно это и зачем это делается?

Ответы юристов (3)

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна 2 года назад

    Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    Заходи з контролю в’їзду/виїзду на блокпостах включають:

    1) перевірку документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи;

    2) перевірку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу (документів на транспортний засіб, документів на вантаж, дорожнього листа тощо);

    3) проведення огляду транспортного засобу та вантажу (товару) щодо відповідності документам на вантаж (товар);

    4) затримання осіб, транспортних засобів, вантажу (товару), проведення їх огляду та передачу їх уповноваженим представникам правоохоронних органів;

    5) тимчасове обмеження (заборону) руху транспортних засобів та осіб.

    Крім того, перевірка документів - це дослідження уповноваженими службовими особами паспортних та інших документів громадян України, іноземців та осіб без громадянства, з метою встановлення їх дійсності та приналежності відповідній особі, підтвердження або спростування ознак їх підробки (фальсифікації).

    Законодавством визначено перелік заходів, які можуть проводись уповноваженими особами на блокпостах, до яких не входить такий захід, як фотографування документів.

    Якщо виникнуть питання звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Так, під час військового стану на блокпостах під час встановлення особи мають право перевіряти Ваші персональні дані! Про фотокопіювання документів закон мовчить - це було порушення, хоча і незначне.

    Будуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!

    Бабенко Олександр Юрійович
    Бабенко Олександр Юрійович 2 года назад

    Юрист, г. Днепр, 11 лет опыта

    Вітаю.

    Стаття 40 ЗУ "Про національну поліцію". Застосування технічних приладів та технічних засобів, що мають функції виявлення радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз, фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису

    1. Поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на однострої, у/на службових транспортних засобах, у тому числі без кольорографічних схем, розпізнавальних знаків та написів, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель фото- і відеотехніку, у тому числі техніку, що працює в автоматичному режимі, технічні засоби з виявлення та/або фіксації правопорушень, радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз, а також використовувати інформацію, отриману з фото- і відеотехніки, що перебуває в чужому володінні, з метою:

    {Абзац перший частини першої статті 40 в редакції Закону № 1231-IX від 16.02.2021 }

    1) запобігання правопорушенню, виявлення або фіксування правопорушення, охорони та захисту публічної безпеки, особистої безпеки осіб і власності від протиправних посягань;

    {Пункт 1 частини першої статті 40 в редакції Закону № 1231-IX від 16.02.2021 }

    2) забезпечення дотримання правил дорожнього руху.

    2. Інформація про змонтовану/розміщену фототехніку і відеотехніку, технічні засоби з виявлення та/або фіксації правопорушень, радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз повинна бути розміщена на видному місці.

    {Частина друга статті 40 в редакції Закону № 1231-IX від 16.02.2021 }

    3. Строки та порядок зберігання матеріалів фото- і кінозйомки, відеозапису встановлюються Міністерством внутрішніх справ України.

    {Статтю 40 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 1231-IX від 16.02.2021 }

    Про застосування фото та відео засобів поліцейські повинні були попередити. Але фотографування документів та телефону не передбачено цією статтею. Тож Ви мали право заперчити, проти таких дій. Максимум, працівники поліції могли собі виписати ці дані - це дозволено чиним законами.

    Для чого це робиться?

    Фотографування паспорту

    Працівники поліції таким чином наповнюють свою власну базу даних про громадян України.

    Фотографування телефону.

    Наповення власної бази данних щодо мобільних терміналів з прив'язкою до номеру телефона та власника цього терміналу


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA