Задайте вопрос юристу

700 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Миграционное право, 20 сентября 2022, вопрос №73208 150 грн.

Как легально пересечь границу 18 летнему парню для учебы в Чешском вузе

Парню 18 лет, поступил в Чешский ВУЗ, ссадили с поезда сегодня. В векомате приписное есть, есть письмо о зачислении в вуз. Как легально пересечь границу? Едет из Запорожской области, впо оформил уже.

Ответы юристов (7)

  Антоненко Вячеслав Володимирович
  Антоненко Вячеслав Володимирович 14 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю, Дарья.

  К сожалению, но этого стоило ожидать, так как пограничники сейчас вообще не пропускают студентов иностаранных учреждений.

  Примерно до средины июля пропускали всех студентов иностранных ВУЗов, до сентрября - только тех, кто поступил до 24.02. Состоянием на сегодня - вообще никаких студентов не пропускают.

  Поэтому выезд на основании студенства сейчас у него не вариант.

  Нужно анализировать другие основания для пересечения границы. Все они здесь:

  https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

  Если что-то найдете подходящее, обращайтесь, проконсультирую. Либо могу помочь в помощи основания для пересечения границы.

  Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

  0 / 0
  Карпенко Андрей Владимирович
  Карпенко Андрей Владимирович 14 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 23 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю!

  НАЖАЛЬ, ЗАРАЗ СТУДЕНТУ ЗВНЗ ВИЇХАТИ ЗА КОРДОН НЕМОЖЛИВО.

  ТРЕБА ЧЕКАТИ НА РІШЕННЯ УРЯДУ З ЦЬОГО ПИТАННЯ.

  Представник Держприкордонслужби Андрій Демченко повідомив про часткове обмеження з 14 вересня виїзду за кордон для студентів міжнародних вишів.

  "На даний момент така категорія, як "студенти", не може перетнути кордон на виїзд з України, поки це не буде нормовано окремо рішенням уряду і не будуть внесені зміни до постанови №57", - пояснив він.

  ДОДАТКОВО ОЗНАЙОМТЕСЬ:

  https://life.pravda.com.ua/columns/2022/09/12/2504...

  0 / 0
  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 14 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Лап'я!

  Хотів би сказати Вам щось більш менш обнадійливе у відповідь, але поки що не можу, на жаль.

  Приблизно з три тижні назад ДПСУ без будь-яких грунтовних пояснень припинила випускати нашіх студентів на навчання за кордон...

  Знаю, що питання вирішується зараз на високому рівні, і велика грпу депутатів лобіює його у ВР, аби закрити цю ганьбу ДПСУ все ж таки на користь студентів. Очевидно, Ви знаєте, що вже є петиція на сайті Прездента, якщо ні, то раджу приєднатися до неї!

  Як би там не було, але шанс у Вас поки що зберігається, тому що я не чув ще твердовго державного "ні!" цій провокативній, як для часу війни, поведінці прикордонників.

  Тому раджу не опускати руки і трохи почекати.

  Що стосується виїзду за кордон на інших підставах, то їх чимало, й Вам достатньо поговорити зі мною на цю тему, аби зрозуміти це. Додаткових грошей це все одно не буде Вам коштувати.

  Тк цщ буде бажання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Спробую Вам допомогти!

  0 / 0
  Савченко Олександр
  Савченко Олександр 14 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 8 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  18-річний студент за своїм військово-обліковим статусом є призовником, що підтверджується його посвідченням про приписку до призовної дільниці. А обмеження на виїзд за кордон стосуються лише військовозобов'язаних осіб, тому будь-яка відмова у перетині кордону в даному випадку буде незаконною.:

  Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text):

  Стаття 1. Військовий обов'язок

  9. Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

  допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;

  призовники - особи, приписані до призовних дільниць;

  військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

  військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

  резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

  ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...:

  16. Військовий облік ведеться на підставі паспорта громадянина України та таких військово-облікових документів:

  для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці;

  для військовозобов’язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного.

  ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):

  2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

  ОТЖЕ, якщо виходити з пункту 2.6 Правил, то обмеження на виїзд з України під час дії воєнного стану стосуються лише військовозобов'язаних осіб, призовників - ні. Це пов'язано з тим, що військовозобов'язані підлягають призову на військову службу під час мобілізації, а призовники - ні.

  Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text):

  Стаття 39. Призов на військову службу під час мобілізації. Демобілізація

  1. Призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

  На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації.

  Призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації здійснюється для доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних Сил України та інших військових формувань.

  Указ Президента України № 69/2022 "Про загальну мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/69/2022#Text):

  У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

  1. Оголосити та провести загальну мобілізацію (далі - мобілізація).

  4. Призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України. Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.

  ОТЖЕ, ЯКЩО КЕРУВАТИСЯ НОРМАМИ ЗАКОНОДАВСТВА, ТО 18-РІЧНИЙ ЮНАК ЯК ПРИЗОВНИК МАЄ ПРАВО НА ВИЇЗД З УКРАЇНИ, І ЛИШЕ НА ПІДСТАВІ ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН ТА ПОСВІДЧЕННЯ ПРО ПРИПИСКУ ДО ПРИЗОВНОЇ ДІЛЬНИЦІ.

  Зверніть увагу, що прикордонники надають консультації в телефонному режимі:

  • (033) 272 09 20 – Волинський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Волинської області – пункти пропуску Ягодин, Устилуг);
  • (032) 239 01 23 – Львівський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Львівської області – пункти пропуску Угринів, Рава-Руська, Грушів, Краківець, Шегині, Смільниця );
  • (067) 181 42 67 – Чопський прикордонний загін (кордон зі Словаччиною, Угорщиною – пункти пропуску Малий Березний, Ужгород, Малі Селменці, Тиса);
  • (031) 313 82 61 – Мукачівський прикордонний загін (кордон з Угорщиною, Румунією – Лужанка, Вилок, Косино, Дзвінкове, Дякове, Солотвино);
  • (037) 259 19 49 – Чернівецький прикордонний загін (кордон з Румунією, Молдовою у межах Чернівецької області – пункти пропуску Порубне, Мамалига, Росошани, Кельменці, Сокиряни);
  • (043) 376 01 41 – Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Молдовою у межах Вінницької області);
  • (032) 275 62 90 – Західне регіональне управління.Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.
  Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.

  Також можете телефонувати до Адміністрації ДПС України на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.

  Раджу завчасно телефонувати, а краще також звертатися письмово, з запитом щодо виїзду 18-річного юнака, який був зарахований до іноземного ВНЗ на денну форму навчання, на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон та посвідчення про приписку до призовної дільниці (без відстрочки та дозволу з військкомату, які вимагають на кордоні). Адже згідно п. 2-6 Правил обмеження на виїзд за кордон під час дії воєнного стану стосуються лише військовозобов'язаних. Також зазначте, що в нього є лист з іноземного ВНЗ про зарахування на навчання.

  Зверніть увагу, що особа має право вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення і яку можна буде оскаржити начальнику загону Державної прикордонної служби України та до суду. Так як люди не вимагають фактичної юридично оформленої відмови, то вони відповідно не числяться по базі пункту пропуску і вважається те, що вони начебто і не перебували в пункті пропуску. Сама вимога про надання офіційного рішення про відмову в перетині кордону може "злякати" співробітників Державної прикордонної служби України та змусити їх дотримуватися норм законодавства.

  Закон України "Про прикордонний контроль" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17#Text):

  Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

  1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

  3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

  РІШЕННЯ про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України, який досяг 16-річного віку, затверджене Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України 14.12.2010 N 967(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0031-11#Text):

  "__" ___ 20__ року ___ (назва пункту пропуску через державний кордон ___ України або пункту контролю)

  Згідно з частиною першою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" мною, ___ (посада, найменування підрозділу охорони державного кордону, ___ органу охорони державного кордону, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)

  ___ ___, як уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону:

  1. ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У ПЕРЕТИНАННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ НА ВИЇЗД З УКРАЇНИ ГРОМАДЯНИНУ(ЦІ) УКРАЇНИ прізвище ___ (українськими літерами) ім'я ___ (українськими літерами)

  дата, місяць, рік народження ___, паспортний документ: серія ___, N ___ у зв'язку з наявністю однієї з підстав, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", у тому числі у зв'язку з наявністю в базі даних Державної прикордонної служби України відомостей, що зазначену особу рішенням ___ ___ (посилання на рішення суду або прокурора)

  тимчасово обмежено у праві виїзду з України, або відповідно до статті 20 Закону України "Про державну прикордонну службу України" відсутні дійсні документи на право перетинання державного кордону.

  Інформацію про підстави внесення Вас до цієї бази даних Ви можете отримати у розпорядника інформації, що знаходиться ___ ___. (місто, вулиця, будинок, індекс).

  2. Рішення набирає чинності невідкладно.

  3. Про прийняті рішення доповів начальнику ___ ___. (назва органу охорони державного кордону).

  4. Згідно зі статтею 4 Закону України "Про звернення громадян", частиною третьою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити це рішення за належністю до начальника ___, (назва органу охорони державного кордону) що знаходиться ___, або до суду. (місто, вулиця, будинок, індекс)

  Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником ___ ___ (назва органу охорони державного кордону) або скасовано та визнано судом нечинним.

  5. Рішення оформлено у двох примірниках, кожен з них має однакову юридичну силу.

  ___ ___ ___ (військове звання) (підпис) (прізвище, ім'я, по батькові особи, яка прийняла рішення)

  Другий примірник цього рішення отримав ___ ___ (дата) (підпис).

  Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

  При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

  ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!

  +2 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 14 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 29 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий день, Дарья!

  Він має право на перетин кордону, як студент денної форми навчання іноземного ВНЗ, на підставі частини 9 статті 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу":

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про військовий обов'язок і військову службу

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

  "9. Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у закладах освіти інших держав" .

  За законом заборони на перетин кордону з боку призовників не передбачено.

  Рішення про відмову у перетині кордону, можна оскаржити до прикордонного загону, Державної прикордонної служби України та Окружного адміністративного суду, в порядку Кодексу адміністративного судочинства України:

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15

  У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

  +2 / 0
  Мєньков Андрій Васильович
  Мєньков Андрій Васильович 14 дней назад

  Юрист, г. Херсон, 17 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрый день Дарья.

  Действия Госпогранслужбы по моему мнению не являются законными, поскольку еще не так давно у них было совершенно другое мнение и студентов пропускали. На тот момент действовало такое же законодательство как и сейчас. Но к сожалению обязать их обеспечить право на образование за границей может только суд.

  В любом случае, до обращения в суд, Вам нужно попробовать пересечь границу с полным пакетом документов которые требовала Госпогранслужба ранее, а именно:

  - студенческий билет или студенческая виза;

  - переведенные на украинский язык и заверенные нотариально документы об обучении в заграничном вузе;

  - военно-учетные документы з записью о предоставлении отсрочки от призова по мобилизации (может быть штамп или справка);

  - справка с военкомата для выезда студенту за границу (разрешение на выезд).

  На основании этих документов Госпогранслужба ранее пропускала.

  После предоставления полного пакета документов Госпогранслужба должна письменно отказать в пересечении границы и уже этот письменный отказ можете обжаловать в административный суд. При этом Вы ничего доказывать не должны, закон возлагает обязанность доказать в суде правомерность принятого решения на Госпогранслужбу. Судебные расходы (в том числе услуги адвоката, юриста) в случае удовлетворения иска будут компенсированы за счет Госпогранслужбы.

  0 / 0
  Гончаренко Константин
  Гончаренко Константин 14 дней назад

  Юрист, г. Сумы, 3 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Щодо Вашої заявки , щодо перетину кордону: Зможете виїхати , але довідку з іноземного ВНЗ , треба перекласти на державну мову у нотаріуса та завірити переклад нотаріально Значення має , якщо ви маєте приписне свідоцтво і вам від 18-27 років тоді ви є призовником і можете отримати довідку з ТЦК СП (Воєнкомат) про відстрочку. за навчанням ( на кордоні треба довідка, або наказ про зарахування з ВНЗ З НОТАРІАЛЬНИМ ПЕРЕКЛАДОМ та довідка про відстрочку з ТЦК СП). ТАКОЖ СТУДЕНТСЬКИЙ квиток ВНЗ

  Якщо ж ви маєте воєнний білет то ви є військовозобов язаний і відстрочка за навчанням може бути надана згідно ст, 23 ЗУ Про мобілізацію і моб підготовку , відмовити не мають права , але можуть. Або на підставі частини 9 статті 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" Мають у довідку дописати: тцк сп не заперечує виїзду закордон ( спеціальний бланк уже видало Міністерство оборони України всім ТЦК СП.)Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством. Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника) посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі) Крім того обмеження не стосуються осіб: на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або на утриманні яких є дитина з інвалідністю. А також тих, хто є: усиновителем опікуном, або чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції, та під час дії воєнного стану. • які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.• здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі). • водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку; • люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують. • Також якщо ви зайняті постійним доглядом за особою поважного віку , яка цього потребує згідно висновку ЛКК будь-якої лікарні. • --- З повагою, Костянтин Гончаренко

  +1 / 0

Похожие вопросы