Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Яка може бути відповідальність не повернення з-за кордону особи, яка виїхала в супроводі, та при цьому не повернулася разом з особою яку супроводжувала ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Прямоє відповідальності за непорвенення із супроводжувальною особою поки що не передбачено, але не треба забувати про існування статті 210-1 КУпАП та статті 336 ККУ.
Будуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!
По таких статтях в даному випадку можуть приймати рішення хіба "видатні" українські суди... Адже незрозуміло як легальне перебування за кордоном може бути ухиленням від мобілізації, тим більше коли у особи є підстави для відстрочки, а сама заборона виїзду встановлена не законом, а постановою кабінету міністрів, що не може бути вищим законів України та КУ...
Також у випадку знаходження особи за межами країни - на неї не поширюється воєнний стан країни походження на території іншої держави.
Я це бачу так.
А є якась судова практика по таких випадках ?
Також незрозуміло хто має "подавати позов/відкривати справу)" на особу в такому випадку. Прикордонна служба? А що вони мають до мобілізації? Військомат? Яким чином він може інкримінувати ухилення ? На мій погляд тут можна хіба порушення правил обліку пробувати, але в законі також не зазначено що особа має робити якісь дії відносно військового обліку, крім осіб які стають на консульський облік.
Що ви думаєте на рахунок таких міркувань? Чи є відомі випадки в судовій практиці ?