Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Захист прав споживачів, 19 грудня 2022, питання №77235

Кража электроинергии юболее года

Здравствуйте. Какие штрафные санкции могут быть пременены к человеку который в частном доме ворует электроэнергию в обход счетчика и есть видео доказательство годовалой давности ?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Стаття 188-1. Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання
    1. Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного ви­користання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов’язкове) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди, -

    карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

    1. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони завдали шкоду у великих розмірах, -

    караються позбавленням волі на строк до трьох років.

    Примітка. Шкода, передбачена цією статтею, визнається значною, якщо вона в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а у великих розмірах - якщо вона в двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

    (Кодекс доповнено статтею 1881 згідно із Законом України № 2598-ІУ від 31 травня 2005 р.)

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото. Можу реально допомогти!

    Якщо ж консультація була достатньою, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    За вказане може особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності.

    Так згідно ст. 188 1 Кримінального Кодексу України за крадіжку електричної енергії шляхом самовільного використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов'язкове ) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб якщо такими діями завдано значної шкоди- карається штрафом від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 3 років.

    Ті самі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб якщо вони завдали шкоду у великих розмірах- караються позбавленням волі на строк до 3 років.

    У випадку виявлення фактів крадіжки електроенергії шляхом безоблікового користування, самовільного підключення до мереж електропостачальника, пошкодження приладів обліку, зриву (пошкодження) пломби та інших дій споживача, які приводять до зниження показників роботи приладу обліку або мереж, працівники енргетичної компанії складають акт про порушення Правил користування електричною енергією для населення (далі ПКЕЕН) та проводять припинення електропостачання. На підставі акту працівники Компанії обчислюють розмір завданих збитків згідно з методикою, затвердженою Постановою НКРЕ від 04.06.2006 року №562. Обчислюється та до нараховується плата за весь період після останньої перевірки за всі електричні вузли в будинку.

    Але факт крадіжки повинен бути встановлений відповідним чином. Відео річної давності доказом не є.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    На практиці буде адміністративний штраф, погашення всієї заборгованості та відрізання всієї лінії електромереж до конкретного домоволодіння.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України