Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 19 січня 2023, питання №78903 150₴

Сопровождение мамы, инвалида 2 гр.

Добрый день. Мама инвалид 2гр., удостоверение, справка МСЭК и график лечение есть. Отсрочку в ТЦКСП не получал. Планируем выезд за границу

1) Выпустят ли меня как "особа, що супроводжує інваліда"?
2) Свидетельство о рождении, паспорта, ИННы, удостоверение инвалида(пенсионное с указанной группой), справка МСЭК, справка о регистрации места жительства мамы и меня (один адрес) является полным списком того что могу спросить на границе?
3) Читал про случае что требуют "акт догляду" хотя насколько я понимаю для родства первой линии и то что мы прописаны вместе это незаконно?
4) Ограничен ли срок выезда и кол-во выездов если вернуться? Вроде как 1 раз за военный период норму отменили...

Відповіді юристів (6)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    100%

    Вітаю, Михайло!

    1) Выпустят ли меня как "особа, що супроводжує інваліда"?

    Повинні пропустити, якщо у Вас буде той перелік документів, необхідний для виїзду. А я Вам одразу зазначаю, що на кордоні потрібно мати:

    1. Закордонні паспорти.

    2. Ваше свідоцтво про народження.

    3. Документ про інвалідність матері (не МСЕК, а посвідчення).

    4. Витяг із реєстру територіальної громади (довідка про зареєстрованих в житловому приміщенні для підтвердження спільної реєстрації) або Акт встановлення факту здійснення догляду.

    Всі документи бажано аналізувати.

    2) Паспорта, ИННы, удостоверение инвалида(пенсионное с указанной группой), справка МСЭК, справка о регистрации места жительства мамы и меня (один адрес) является полным списком того что могу спросить на границе?

    Загалом, так! Як раз такий перелік документів я і зазначив вище!

    3) Читал про случае что требуют "акт догляду" хотя насколько я понимаю для родства первой линии и то что мы прописаны вместе это незаконно?

    Якщо у Вас є спільне місце реєстрації, Акт встановлення факту здійснення догляду НЕ ПОТРІБНИЙ. Його не будуть вимагати, не хвилюйтесь.

    4) Ограничен ли срок выезда и кол-во выездов если вернуться? Вроде как 1 раз за военный период норму отменили...

    Так, Ви праві, це все відмінили!

    Ви маєте право бути за кордоном стільки часу, скільки забажаєте. Єдине, що згідно із Правилами перетинання державного кордону повинні повернутись не пізніше Вашої матері. Хоча відповідальності за це немає.

    Якщо Ваша матір стане на консульський облік і у Вас буде відповідна довідка, взагалі зможете потім виїздити самостійно без матері.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    • Михаил Клієнт рік тому

      Спасибо за быстрый и полный ответ! Одно уточнение

      Витяг із реєстру територіальної громади (довідка про зареєстрованих в житловому приміщенні для підтвердження спільної реєстрації)

      У меня паспорт карта (мне нужно взять в ЦНАПе довидку про место жительства), а у мамы паспорт-книжечка у нее есть штамп с пропиской. Такое пойдет или лучше обоим сделать эту справку в ЦПАН?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Михайло!

        Я Вам би радив взяти довідку про зареєстрованих в житловому приміщенні в ЦНАПі, але ближче до виїзду та якщо є Дія, оформити і собі, і матері такий витяг. Ось посилання: https://diia.gov.ua/services/vityag-z-reyestru-ter...

        Успіхів! Всього доброго!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, так ви маєте право на перетин кордону, перерахованих вами документів цілком достатньо.

    Акт треба у тому випадку якщо місце реєстрації у вас різний.

    Виїзд у кількості разів не обмежений.

    Якщо мати після перетину кордону стане на консульський облік і отримає відповідну довідку, ви потім зможете перетинати кордон самостійно без матері.

    Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Михайло!

    Для виїзду Вам не потрібно отримувати відстрочку в ТЦК!

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують

    родинні зв’язки,

    інвалідність,

    а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;"

    ТЕПЕР ВІДПОВІДІ НА ВАШІ ПИТАННЯ:

    1) Выпустят ли меня как "особа, що супроводжує інваліда"?

    Очевидно, що випустять, бо Ви маєте на це законну підставу, яку я навів вище.

    2) Паспорта, ИННы, удостоверение инвалида(пенсионное с указанной группой), справка МСЭК, справка о регистрации места жительства мамы и меня (один адрес) является полным списком того что могу спросить на границе?

    Довідку МСЕК зараз на кордоні не приймають, але достатньо посвідчення інваліда, звичайного чи пенсіонного. Іноді до наданного Вапми переліку документів прикордонники ще питають акт встановлення факту постійного догляду. Якщо є можливість, краще мати і його. Можу підготувати Вам заяву для його отримання.

    3) Читал про случае что требуют "акт догляду" хотя насколько я понимаю для родства первой линии и прописаны вместе это незаконно?

    Це те, про що я Вам сказав у попередній відповіді.

    4) Ограничен ли срок выезда и кол-во выездов если вернуться? Вроде как 1 раз за военный период норму отменили...

    Строк і кількість виїздів необмежені. Матері бажано стати на консульський облік в країні перебування.

    Виникнуть додаткові питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте, Михаил!

    ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ.

    ПО ПОВОДУ ПРАВА НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ:

    ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО У ВАС ЕСТЬ МАТЬ ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:

    - ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ МАТЕРИ (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);

    - СВИДЕТЕЛЬСТВА О ВАШЕМ РОЖДЕНИИ;

    - ПЕНСИОГНОГО УДОСТОВЕРЕНИЯ, ГДЕ УКАЗАНО ДАННЫЕ О ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕЙ МАТЕРИ;

    - ВИТЯГОВ С ЦЕНТРА ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ АДМИНИСТРАТИВНЫХ УСЛУГ О МЕСТЕ РЕГИСТРАЦИИ, КАК О ВАШЕМ, ТАК И О ВАШЕЙ МАТЕРИ – ДОЛЖНО БЫТЬ ОДНО МЕСТО РЕГИСТРАЦИИ.

    УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

    ПО ЗАКОНУ ВЫ КАК СОПРОВОЖДАЮЩИЙ ДОЛЖНЫ ПЕРЕСЕКАТЬ ГРАНИЦУ ВМЕСТЕ С НЕЮ.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

    Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

    1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону...

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);...

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),…».

    ПІДСТАВИ, ЯКІ НАДАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)

    Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

    Всего доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України