Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 01 марта 2023, вопрос №81468

Виїзд за кордон з бабусею старше 80-ти років: є ЛКК і акт встановлення факту догляду

Доброго дня! Нарешті отримав ЛКК на бабусю і акт встановлення факту догляду в сільскій раді на бабусю, і паспорти закордонні наші вже готові, треба тільки забрати. Питання ось в чому: я зайшов в Рівному в безоплатну юридичну допомогу і запитав чи цих документів достатньо для виїзду з бабусею, на що він почав говорити що треба ще брати відстрочку в воєнкоматі, але для чого??? Скільки разів тут запитував у вас юристів ніхто не казав що це є обов'язково. А той хлопчина каже ну я незнааю, в них всі міняється, і тому подібне, хоча я як оформляв документи на догляд чітко знав що йти в військомат не потрібно якщо в мене ВЖЕ на руках є ЛКК на бабусю і акт встановлення факту догляду, який видала сільска рада, яка приїзжала до нас на місце проживання і встановила цей факт. Напишіть будь ласка, чи я правий, бо в безоплатній мене заплутали, я не хочу йти ні в який військомат бо я справді боюся там можуть ці документи забрати і сказати що я їх не давав! Тим паче, тиждень тому звонив в прикордонну службу, сказати що лкк і акта достатньо, так як бабуся мені по першій лінії і прожимаєм по одній адресі в по документам, то документ підтверджуючий родинні зв'язки не потрібний, а про військовий квиток, чи про необхідність взяття відстрочки ні слова не було сказано. Дякую, хочу почути слова вас, спеціалістів!

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Вадиме!

    Вам не пощастило отримати консультацію від некомпетентного юриста! Ніякої відстрочки брати у військоматі не треба!

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які потребують постійного догляду, — у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують

    родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді

    або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки)

    про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд

    або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.

    Акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду, складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа, яка потребує постійного догляду, є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;

    Буде бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче відповім на Ваші питання!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Вадим Клиент год назад

    Дуже вам дякую, заспокоїли! :) Тобто Акту встановлення факту догляду, довідка лкк на бабусю і 2 паспорта буде достатньо для перетину кордону? так нажаль той спеціаліст не розуміється в законах;

    • Айвазян Юрий Климентьевич
      Айвазян Юрий Климентьевич год назад

      Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

      Общаться в чате

      Так, буде абсолютно достатньо! Не забудьте натиснути сіру галку та залишити відгук!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Вадиме!

    Для перетину кордону йти до ТЦК не потрібно!

    Згідно п.2-1 Правивил перетину державного кордону особи, які потребують постійного догляду, у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.

    Отже, Вам необхідно підхотовити такі документи:

    1. Закордонні паспорти

    2. Висновок ЛКК про необхідність стороннього догляду за бабусею

    3. Акт встановлення факту здійснення догляду

    Якщо Вам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.

    Відмовити Вам можуть лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови.

    Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

    Якщо у Вас виникла необхідність у правовій допомозі - натискайте "Звернутися"! Всього доброго! Бережіть себе!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України