Задайте вопрос юристу

818 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 05 марта 2023, вопрос №81731 700₴

Повторна ВЛК с тимчасовим посвідченням

Доброго дня. Після початку війни пройшов ВЛК у західній області України, через 2 тижні обстежень отримав тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, негідний у мирний та воєнний час з виключенням зі списків. С цим посвідченням виїхав за кордон. Наразі є необхідність поїхати на 2 дні до Одеси. У зв'язку з випадками свавілля від співробітників ТЦК у мене питання – чи можуть вони наполягати знову проходити ВЛК, якщо підійдуть на вулиці вручати повістку? Або мого тимчасового посвідчення достатньо, щоби мене не чіпали?

Ответы юристов (6)

  Айвазян Юрий Климентьевич
  28.6%
  Айвазян Юрий Климентьевич 11 месяцев назад

  Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Іване!

  Якщо Ви маєте тимчасове посвідчення з відміткою - "напридатний до військової служби з виключенням з військового обліку", то Вам немає чого боятися.

  По-перше, Вас не можуть мобілізувати.

  По-друге, Ви маєте право на безперешкодний перетин кордону в будь який час.

  Згідно останніх роз'яснень ДПСУ від 2.02.2023 року:

  "За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

  Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність)

  Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку)

  Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП;

  Обмежено придатні у військовий час – не можуть перетинати кордон.

  Остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів".

  Отже для виїзду з України достатньо мати руках прикордонний паспорт та воєнний квиток/тимчасове посвідчення з відміткою про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку!

  Теоретично на проходження ВЛК можуть направити, але з Вашим дописом у ТП сенсу за це переживати у Вас не має жодного!

  Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!

  Кирда Вячеслав Володимирович
  42.9%
  Кирда Вячеслав Володимирович 11 месяцев назад

  Юрист, г. Чернигов, 5 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Іване!

  У зв'язку з випадками свавілля від співробітників ТЦК у мене питання – чи можуть вони наполягати знову проходити ВЛК, якщо підійдуть на вулиці вручати повістку? Або мого тимчасового посвідчення достатньо, щоби мене не чіпали?

  ВАМ НЕ МАЄ ПРО ЩО ХВИЛЮВАТИСЬ, ОСКІЛЬКИ ПРАЦІВНИКИ ТЦК НЕ МАЮТЬ ПРАВА НА НАПРАВЛЕННЯ ВАС НА ВЛК, ТИМ ПАЧЕ У ВАШОМУ ВИПАДКУ.

  БІЛЬШЕ ТОГО, ВРУЧИТИ ПОВІСТКУ ВАМ ВОНИ ТАКОЖ НЕ МАЮТЬ ПРАВА, ОСКІЛЬКИ ВИ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ТА ЗА СВОЇМ СТАТУСОМ Є НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИМ. ВІДПОВІДНО НОРМИ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО МОБІЛІЗАЦІЇ ТА МОБІЛІЗАЦІЙНОЇ РОБОТИ НА ВАС НЕ ПОШИРЮЮТЬСЯ.

  НАПРАВИТИ НА ВЛК МАЮТЬ ТІЛЬКИ ОСОБУ, ЯКА ПЕРЕБУВАЄ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ, ЩО ВІДМІННЕ ВІД ВАШОЇ СИТУАЦІЇ.

  Можу зазначити, що в моїй практиці відомі випадку, коли повістку хотіли та все ж вручали особам, які були визнані ВЛК непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Але це протизаконно та порушує будь-які правові норми.

  При бажанні вручити Вам повістку Ви повинні на місці телефонувати на гарячу лінію Міністерства оборони України та Уповноваженого ВР з прав людини.

  1. Подача скарги на гарячу лінію МОУ.

  0-800-500-410;

  0-800-500-442;

  044-454-44-99

  2. Звернення на гарячу лінію Уповноваженого ВР з прав людини.

  Гаряча лінія:

  0800-50-17-20 (Безкоштовно)

  044-299-74-08

  hotline@ombudsman.gov.ua

  ТАКОЖ ВИ МАЄТЕ ПОВНЕ ПРАВО ВІДМОВИТИСЬ ВІД ВРУЧЕННЯМ ВАМ ТАКОЇ ПОВІСТКИ ІЗ ВИКЛАДЕННЯМ СВОЇМ АРГУМЕНТІВ ЩОДО ЦЬОГО.

  ВИСНОВОК: ВИ НЕПРИДАТНИЙ З ВИКЛЮЧЕННЯМ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.

  ВРУЧИТИ ВАМ ПОВІСТКУ, НАПРАВИТИ НА ВЛК І ТАК ДАЛІ - НЕЗАКОННО, ЩО НАВРЯД ЧИ ТРАПИТЬСЯ У ВАШІЙ СИТУАЦІЇ. ТОМУ НЕ ХВИЛЮЙТЕСЬ. МОЖЕТЕ БЕЗ ПОБОЮВАНЬ ПОВЕРТАТИСЬ ДО УКРАЇНИ ТА ВИРІШУВАТИ СВОЇ СПРАВИ.

  ЯКЩО ДЕСЬ ВИНИКНЕ КОНФЛІКТНА СИТУАЦІЯ, АДВОКАТИ БЕЗ ПРОБЛЕМ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ.

  Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 11 месяцев назад

  Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Іван!

  На доповнення до моєї відповіді...

  Подумав, що це може Вам знадобитися!

  Отже, з приводу повісток:

  Постановою Кабінету Міністів України від 21 березня 2002 р. № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» (далі – Положення),передбачений лише порядок вручення повістки при призові на строкову військову службу, проте, він є загальним і не встановлює деталі та особливості вручення повістки. Інші випадки призову на військову службу, зокрема у зв’язку із мобілізацією законом, не врегулюванні взагалі.

  Хто може вручати повістку?

  Отже, п. 64 Положення оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці, відбувається за наказами районних військових комісарів і повістками, врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств,установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності.

  Необхідно звернути увагу, що у зв’язку із великим колом осіб, що можуть бути наділеними повноваженнями для вручення повістки, особа, що вручає повістку не обов’язково має бути військовослужбовцем та носити форму.

  В той же час, особа, що має намір вручити повістку має представитися, назвати свою посаду, підстави відповідно яких, особам надані повноваження на вручення повістки.

  Якщо зі слів особи стає зрозуміло, що вона є військовослужбовцем та служить у військовому комісаріаті, це означає, що вона перебуває при виконанні службових обов’язків, така особа має пред’явити військовий квиток або посвідчення офіцера. Крім того, при виконанні військових обов’язків особа має бути одягнена у військову форму, що має містити знаки розрізнення військовослужбовців, зокрема погони, нашивки.

  Проте, важливим є той факт, що ні офіцер, ні цивільна особа при врученні повістки, не має права вимагати від особи пред’явити документи та назви свого прізвища.

  Відповідно чинного законодавства, представники поліції мають права перевіряти документи у осіб, якщо є підозра щодо вчинення злочину, появи в стані алкогольного сп’яніння та інше, проте вони повинні назвати причину такої перевірки документів. В той же час, представники поліції повноважень на вручення повісток не мають.

  Чи мають право працівники поліції вручати повістки?

  Якщо Ви є учасником дорожнього руху і переймаєтесь, чи може працівник поліції зупинити транспортний засіб і після перевірки документів вручити повістку, то наразі можливо з упевненістю сказати, що працівники поліції повноважень на вручення повісток не мають і повістка, отримана таким шляхом, може бути оскаржена в судовому порядку.

  Де повістка може бути вручена майбутньому військовослужбовцю?

  Саме питання місця вручення повістки у нормативних документах детально не описано, проте більшість юристів з цього питання вважають, що повістка має бути вручена за місцем роботи/навчанням або місцем проживання громадянина для можливості встановлення особи.

  Чи можуть представники військомату примусово доставити військовозобов’язаного до призивного пункту?

  Згідно із чинним законодавством, прибуття особи до призовного пункту покладається на військовозобов’язаного. Будь-які дії його примусового характеру щодо утримання особи – є незаконними та законодавством не передбачені.

  Випадки затримки особи можливі лише поліцією при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення, та безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні.

  Що має містити повістка?

  У повістці повинно бути вказано прізвище, ім’я та по батькові мобілізованого, його адреса. Також, військова спеціальність повинна співпадати зі спеціальністю записаною у військовому квитку. Крім того, в повістці повинні бути вказані: дата, час, адреса місця прибуття та перелік документів, які особа повинна мати при собі. Повістка повинна бути скріплена печаткою та підписом військового комісара.

  Чи вважається, отримання повістки поштою належним повідомленням?

  Відповідно Положення, особа має отримати повістку від представника особисто, для належного повідомлення військовозобов’язаний має підписати корінець повістки, який підлягає зберіганню у військоматі.

  Чи вважається передача повістки родичам військовозобов’язаного належним повідомленням?

  Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання повістки родичами не вважається належним її отриманням.

  Чи вважається належним повідомленням отримання інформації про призов телефонним дзвінком?

  Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання інформації про призов або отримання повістки або запрошення до военкомату телефонним зв’язком, не може вважатися належним повідомленням особи.

  Чи можна відмовитися від підпису повістки, якщо особа призовника встановлена?

  У випадку відмови призовника від підпису повістки, особою, що вручає таку повістку можливе складання акту відмови від отримання повістки. Складений акт про відмову від отримання повістки може можу бути направлений до правоохоронних органів для притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності щодо ухилення від військової служби.

  Адміністративна відповідальність передбачена ст. 210 та 210-1 КУпАП.
  Відповідальність за неявку по повістці можлива лише у разі Ваших винних дій: отримали повістку, але не з'явились; надали неправдиву інформацію про себе; відмовились виконувати приписи воєнного комісара тощо.

  Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

  Кодекс України про адміністративні правопорушення

  Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

  тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

  тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Стаття 210-1 КУпАП Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

  тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

  тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Нагадую, що відбуття покарання не тягне за собою звільнення від виконання обов’язку, внаслідок не виконання якого накладено покарання.

  Кримінально караним порушенням законодавства про військову службу є ухилення від призову на строкову військову (ст. 335 КК України), Ухилення від призову за мобілізацією (ст. 336 КК України), Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів ( ст. 337 КК України), покараннями є:

  обмеженням волі на строк до трьох років, позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, відповідно.

  Пам'ятайте! наразі все це Вас не стосується, але знати це необхідно!

  Повторюсь, будуть уточнення, звертайтесь. Охоче Вам допоможу!

  Вдачи, Вам!

  Савченко Олександр
  14.3%
  Савченко Олександр 11 месяцев назад

  Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Іване!

  чи можуть вони наполягати знову проходити ВЛК, якщо підійдуть на вулиці вручати повістку? Або мого тимчасового посвідчення достатньо, щоби мене не чіпали? - так, вашого тимчасового посвідчення з відміткою про виключення з військоовго обліку буде достатньо. Тому що після виключення Ви вже не маєте статусу військовозобов'язаного, не підлягаєте поновленню на військовому обліку і на Вас відповідно не поширюються вимоги законодавства щодо явки по повістках та проходження ВЛК. Тому можете не хвилюватися, головне завжди мати з собою тимчасове посвідчення.

  Правила військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%BF#Text):

  1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

  2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;

  ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#Text):

  2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військовуслужбу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб,визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ( 3543-12 ).

  Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):

  Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.

  {Абзац частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

  ТАКИМ ВИПАДКОМ Є ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ВІДПОВІДНО ДО ПУНКТУ ТРЕТЬОГО ЧАСТИНИ ШОСТОЇ СТАТТІ 37 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВ'ЯЗОК І ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/conv#n...):

  "Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього

  6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:

  1) призвані чи прийняті на військову службу;

  2) проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;

  3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;

  ОФІЦІЙНІ РОЗ'ЯСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ (https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...):

  Виїзд чоловіка, якщо він виключений з військового обліку

  За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

  Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність)

  Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку)

  Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП;

  Обмежено придатні у військовий час – не можуть перетинати кордон.

  Остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів

  Також зверніть увагу, що прикордонники надають консультації в телефонному режимі:

  • (033) 272 09 20 – Волинський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Волинської області – пункти пропуску Ягодин, Устилуг);
  • (032) 239 01 23 – Львівський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Львівської області – пункти пропуску Угринів, Рава-Руська, Грушів, Краківець, Шегині, Смільниця );
  • (067) 181 42 67 – Чопський прикордонний загін (кордон зі Словаччиною, Угорщиною – пункти пропуску Малий Березний, Ужгород, Малі Селменці, Тиса);
  • (031) 313 82 61 – Мукачівський прикордонний загін (кордон з Угорщиною, Румунією – Лужанка, Вилок, Косино, Дзвінкове, Дякове, Солотвино);
  • (037) 259 19 49 – Чернівецький прикордонний загін (кордон з Румунією, Молдовою у межах Чернівецької області – пункти пропуску Порубне, Мамалига, Росошани, Кельменці, Сокиряни);
  • (043) 376 01 41 – Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Молдовою у межах Вінницької області);
  • (032) 275 62 90 – Західне регіональне управління.Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.
  Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.

  Також можете телефонувати до Адміністрації ДПС України на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.

  Зверніть увагу, що особа має право вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення і яку можна буде оскаржити начальнику загону Державної прикордонної служби України та до суду. Так як люди не вимагають фактичної юридично оформленої відмови, то вони відповідно не числяться по базі пункту пропуску і вважається те, що вони начебто і не перебували в пункті пропуску. Сама вимога про надання офіційного рішення про відмову в перетині кордону може "злякати" співробітників Державної прикордонної служби України та змусити їх дотримуватися норм законодавства.

  Закон України "Про прикордонний контроль" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17#Text):

  Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

  1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

  3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

  РІШЕННЯ про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України, який досяг 16-річного віку, затверджене Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України 14.12.2010 N 967(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0031-11#Text):

  "__" ___ 20__ року ___ (назва пункту пропуску через державний кордон ___ України або пункту контролю)

  Згідно з частиною першою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" мною, ___ (посада, найменування підрозділу охорони державного кордону, ___ органу охорони державного кордону, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)

  ___ ___, як уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону:

  1. ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У ПЕРЕТИНАННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ НА ВИЇЗД З УКРАЇНИ ГРОМАДЯНИНУ(ЦІ) УКРАЇНИ прізвище ___ (українськими літерами) ім'я ___ (українськими літерами)

  дата, місяць, рік народження ___, паспортний документ: серія ___, N ___ у зв'язку з наявністю однієї з підстав, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", у тому числі у зв'язку з наявністю в базі даних Державної прикордонної служби України відомостей, що зазначену особу рішенням ___ ___ (посилання на рішення суду або прокурора)

  тимчасово обмежено у праві виїзду з України, або відповідно до статті 20 Закону України "Про державну прикордонну службу України" відсутні дійсні документи на право перетинання державного кордону.

  Інформацію про підстави внесення Вас до цієї бази даних Ви можете отримати у розпорядника інформації, що знаходиться ___ ___. (місто, вулиця, будинок, індекс).

  2. Рішення набирає чинності невідкладно.

  3. Про прийняті рішення доповів начальнику ___ ___. (назва органу охорони державного кордону).

  4. Згідно зі статтею 4 Закону України "Про звернення громадян", частиною третьою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити це рішення за належністю до начальника ___, (назва органу охорони державного кордону) що знаходиться ___, або до суду. (місто, вулиця, будинок, індекс)

  Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником ___ ___ (назва органу охорони державного кордону) або скасовано та визнано судом нечинним.

  5. Рішення оформлено у двох примірниках, кожен з них має однакову юридичну силу.

  ___ ___ ___ (військове звання) (підпис) (прізвище, ім'я, по батькові особи, яка прийняла рішення)

  Другий примірник цього рішення отримав ___ ___ (дата) (підпис).

  Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

  При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

  ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!

  Корнійчук Євген Іванович
  14.3%
  Корнійчук Євген Іванович 11 месяцев назад

  Юрист, г. Днепр, 8 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, хочу вас заспокоїти, вашого військового квитка цілком достатньо, щоб вас не чипали. Також ви вільно зможете назад виїхати за кордон.

  ЩО стосується свавілля, цьому є місце, ви цілком праві. Мої рекомендації у цьому випадку, не треба сперечатися не ским і щось доказувати, у разі спроби вручення повістки, ви можете її спокійно отримати і викинути у найближчу урну, ви вже не військовозабов'язаний тому на вас не діє закон про мобілізацію і таке інше будь яка відповідальність відсутня.

  Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

  Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

  Савченко Олександр
  Савченко Олександр 11 месяцев назад

  Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Іване!

  Якщо при собі у Вас буде тимчасове військовозобов'язаного, то повістку (на уточнення облікових даних чи проходження медкомісії) ніхто вручати Вам не буде. Зазначене підтверджується на практиці.

  Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08/conv#...):

  3. Медичний огляд військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період

  3.2. Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз на 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу - ЛЛК військових комісаріатів.

  3.8. За статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, які передбачають індивідуальне визначення придатності до військової служби і військової спеціальності, ВЛК щодо військовозобов'язаних, яких призивають на військову службу або приймають на військову службу у добровільному порядку за контрактом, виносить одну із таких постанов:

  "Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час";

  "Обмежено придатний до військової служби";

  "Придатний (або непридатний) до військової служби за контрактом, за спеціальністю ___ (вказати спеціальність)";

  "Придатний (або непридатний) до військової служби в миротворчій місії за спеціальністю ___ (вказати спеціальність)";

  "Придатний до військової служби".

  Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.

  Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:

  "Придатний до військової служби";

  "Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";

  "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

  ОТЖЕ, повістку на повторну ВЛК можуть вручити лише тим, хто був визнаний:

  "Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час";

  "Обмежено придатний до військової служби";

  "Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)".

  Ви були визнані непридатним (як у мирний час, так і у воєнний) та згідно цього виключені з військового обліку. З таким висновком як у Вас взагалі звільняють з військової служби, тому звичайно направляти Вас на повторну комісію для визначення ступеня придатності до військової служби під час мобілізації ніхто не буде та й на практиці таких випадків навіть немає. Тому не хвилюйтеся щодо повістки, Вам її 100% НЕ вручать.

  Всього найкращого!


Похожие вопросы