Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 06 марта 2023, вопрос №81797

Чи мобілізують виключеного з обліку?

Скажіть якщо військовозобовязаний виключений з обліку по наказу № 684 від 20.12.2012 а висновок ВЛК-обмежено придатний чи можуть його мобілізувати?

Ответы юристов (8)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Згідно вказаного Вами наказу, особу могли зняти з військового обліку, але це на надає їй право на звільнення від мобілізації

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    • Іван Клиент год назад

      тоді виникає інше питання - чому у військовомі квитку військомат вдарив штамп "виключено з обліку"?

      І хочу ще запитати чи справедливе рішення ВЛК "обм. придатний" якщо призовник хворіє на епілепсію з частотою приступів 2-3 рази в тиждень?

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Штамп у Вас "Знято з військового обліку", що дещо інше.

        Щодо рішення ВЛК, то при такій частоті приступів, висновок суперечить Розкладу хвороб до Положення про ВЛК

        • Іван Клиент год назад

          Штамп "Знято з в/о" а під ним написано вручну "Виключено(знято) з в/о по наказу 684

          А по висновку ВЛК то потрібно звертатись до суду?

          • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

            Потрібно бачити зображення напису. Щодо оскарження ВЛК, то для оскарження рішення ВЛК є визначені строки. За загальним правилом, звернутися до суду з адміністративним позовом можна протягом 6 місяців з дня, коли особа дізналася, або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

            Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Іване!

    З таким дописом у квитку можуть мобілізувати, якщо не йдеться про судимість за тяжкий злочин..

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки

    • Іван Клиент год назад

      тоді виникає інше питання - чому у військовомі квитку військомат вдарив штамп "виключено з обліку"?

      судимості немає. є захворювання епілепсії з частотою 2-3 рази в тиждень. Чи справедливе таке рішення ВЛК?

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич год назад

        Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

        Общаться в чате

        Якщо є такий запис у висновку ВЛК, а Ви з ним не згідні, то його можна оскаржити.

        Можливість оскарження висновків ВЛК (військово-лікарської коміссії) передбачена Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (зареєстрований в Мінюсті 17.11.2008 за № 1109/15800) «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

        Згідно з п. 2.4.10 р. 2 Положення постанова ВЛК (військово-лікарської комісії) регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК (Центральної військово-лікарської комісії).

        Відповідно до п. 2.3.5 р. 2 Положення постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

        Оскарження постанови ВЛК регіонів:

        - постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК військового комісаріату Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва;

        - переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);

        - постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися ЦВЛК. Постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право приймати або переглядати тільки ЦВЛК.

        Для перегляду відповідного рішення (Постанови) медкомісії Вам необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду, додати результати попередніх обстежень, документів, на підставі яких чоловіка було визнано непридатним до військової служби.

        Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

        Також, законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено оскарження рішень призовних комісій.

        Крім того, начальник Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач повідомив контакти для подачі скарг з приводу мобілізації.

        Так, працює спеціально створена гаряча лінія Міноборони. До неї можна зателефонувати за номерами:

        0800 500 410, 0800 500 442, 044 454 44 99. Ці контакти можна знайти на сайті Міноборони.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України