Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня!
Я проходжу ВЛК, як офіцер запасу, і маю на руках висновок після недавнього лікування "Еритема багатоформна ексудативна, хронічний рецидивуючий перебіг, стадія загострення". Оскільки я якраз після лікарні, то мені поставили тимчасову непридатність на 1 місяць по статті 59 наказу МОУ 402. Однак коли я говорив з лікарями про подальше рішення, то вони вказують, що мій діагноз в подальшому підпадає під статтю 58, бо в ній сказано, що туди включено цитую "еритема L50-L54 (кропивниця, багатоформна та вузлувата еритема)" і якось намагаються застосувати до мене пункт б цієї статті та визнати мене придатним, хоча в пункті б про еритему взагалі і близько немає мови https://prnt.sc/EzoLIN8JzTi-.
Я звернув увагу лікарям, що в статті 57, пункт б чітко прописано "рецидивуюча багатоформна еритема" і оскільки я офіцер, то за графою 3 підпадаю під такий висновок "Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально" https://prnt.sc/hKWAo-u-9l8F. Однак вони кажуть, що цю статтю взагалі не можна застосовувати до еритеми, бо по міжнародній класифікації моя еритема має код L51.8, а цей код включений в статтю 58, а не 57.
Питання: чи правомірно лікарі при моїй "рецидивуючій багатоформній еритемі" намагаються застосувати до мене статтю 58 пункт б, а не статтю 57 пункт б, де чітко зазначено мій діагноз?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Можна сперечатись щодо правильного дыагнозу скільки завгодно, але кінцевий висновок все одно зробить ВЛК. При незгоді з ним у Вас залишається право на його оскарження.
Можливість оскарження висновків ВЛК (військово-лікарської коміссії) передбачена Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (зареєстрований в Мінюсті 17.11.2008 за № 1109/15800) «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».
Згідно з п. 2.4.10 р. 2 Положення постанова ВЛК (військово-лікарської комісії) регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК (Центральної військово-лікарської комісії).
Відповідно до п. 2.3.5 р. 2 Положення постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Оскарження постанови ВЛК регіонів:
- постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК військового комісаріату Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва;
- переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);
- постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися ЦВЛК. Постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право приймати або переглядати тільки ЦВЛК.
Для перегляду відповідного рішення (Постанови) медкомісії Вам необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду, додати результати попередніх обстежень, документів, на підставі яких чоловіка було визнано непридатним до військової служби.
Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Також, законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено оскарження рішень призовних комісій.
Крім того, начальник Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач повідомив контакти для подачі скарг з приводу мобілізації.
Так, працює спеціально створена гаряча лінія Міноборони. До неї можна зателефонувати за номерами:
0800 500 410, 0800 500 442, 044 454 44 99. Ці контакти можна знайти на сайті Міноборони.
Для отримання повної консультації та опрацювання алгоритму дій, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись".
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю.
Потрібно проходити військово-лікарську комісію (ВЛК).
Сказати точно, яке рішення прийме ВЛК, юристи не можуть і не мають такого права, адже рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.
Але тим не менше, на основі аналізу наказу Міністра оборони № 402 можна мати певне уявлення про той висновок, яки повинна зазначити ВЛК.
Якщо має ситуація, коли ВЛК порушує вимоги законодавства та зазначає неправильний діагноз, потрібно пам'ятати, що у випадку незгоди з рішенням ВЛК, відповідно до пункту 2.4.10 Положення № 402, постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена до Центральної військово-лікарської комісії або до суду.
Маю певні можливості та готовий Вам допомогти!
Якщо потрібний точний діагноз та висновок, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!