Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 15 травня 2023, питання №85352

Чи можу втратити право оформити квартиру в новобудові якщо я за кордонном а вже прийшов час оформлювати

Добрий день, мною був куплений дереватив, по договору потрібно було оформити право власності на квартиру, після здачі забудовником, але через війну прийшлось виїхати, квартира була добудована і дім був зданий в експлуатацію, запросили оформлювати право власності на новий рік 2023, але боюсь за своє життя і за життя своїх дітей тому не вертаюсь в Україну.

Питання: чи можу я втратити можливість оформити право власності на квартиру в новобудові якщо не вернусь до закінчення воєнного положення (війни)?

Відповіді юристів (8)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, ви можете оформити нотаріально завірену довіреність на довірену особу, на вчинення такого правочину.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Насамперед у Вас можуть бути зобов'язання щодо оформлення права вланості по попередньому договорі. Тому раджу Вам проаналізувати зміст попереднього договору на рахунок цього. Є варіант із оформленням доручення на третю особу.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Юля Клієнт рік тому

    Якщо немає можливості оформити довіренність, право на оформлення 360 днів по договору, якщо війна не закінчиться, то получається втрачу право на оформлення власності

    • Корнійчук Євген Іванович

      Тоді РЕКОМЕНДУЮ, звернутися з листом до будівельної компанії з проханням заключить додаткову угоду продовживши термін оформлення право власності на період військового стану.

      Для обгрунтованої консультації треба ознайомитись з договором.

    • Корнійчук Євген Іванович

      Тоді РЕКОМЕНДУЮ, звернутися з листом до будівельної компанії з проханням заключить додаткову угоду продовживши термін оформлення право власності на період військового стану.

      Для обгрунтованої консультації треба ознайомитись з договором.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Юлія!

    Я б не сказав, що втратите право власності, але бажано ознайомитись із попереднім договором.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Юлія!

    Треба знати який у Вас був попередній договір залучення кошті у будівництво. Залежно від того відбувається і процедура реєстрації нерухомості. Вона може бути різною. До прикладу є випадки, коли реєстрація права власності на квартиру не потребує окремого звернення до реєстратора. Так, зокрема, відбувається, коли забудовник реалізовує квартири через укладення так званих попередніх договорів. При такій схемі продажу квартири, забудовник самостійно оформляє право власності на квартиру спочатку на себе, а на другому етапі (при укладенні основного договору купівлі-продажу квартири), право власності переходить до покупця автоматично внаслідок самого укладення договору.

    Таким чином після укладення основного договору купівлі-продажу квартири, нотаріус видає покупцю новий витяг з державного реєстру речових прав, де вже фігурує новий власник.

    Проте, аби зробити такий висновок, хотілось би побачити попередній договір.

    Між іншим, якщо будинок вже зданий Вам не вдасться оформити додаткову попередню угоду ні за яких обставин! Таку пораду я би назвав легковажною і некомпетентною.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Юлія!

    Як правило , при купівлі квартири в новобудові через форвадний контракт - Ви повинні були укласти договір купівлі-продажу деривативу та договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру.

    В даних договорах повинні бути вказані зобов'язання, відповідальність, умови розірвання , форс-мажорні обставини та порядок вирішення спорів між сторонами.

    Договором може бути передбачено сторони можуть звільнятися від відповідальності за часткове або повне невиконання обов’язків за Договором, якщо воно стало наслідком обставин непереборної сили природного чи іншого характеру, а саме (але, не обмежуючись ними): пожежі, повінню, землетрусу, воєнних дій будь-якого виду, ембарго, епідемії, тощо, згідно чинного законодавства України.

    Питання: чи можу я втратити можливість оформити право власності на квартиру в новобудові якщо не вернусь до закінчення воєнного положення (війни)?

    Все залежить від умов та порядку розірвання даного договору. Зазвичай, якщо виключити форс-мажор та при повністю оплаченому договору, за невчасне оформлення права власності по договору передбачені штрафні санкції. Для більш детальної консультації - необхідно проаналізувати договір.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України