Задайте вопрос юристу

733 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Миграционное право, 23 мая 2023, вопрос №85702 150 грн.

виїзд за кордон жінки медика, яка вже перебуває на військовому обліку

Я жінка медик, перебуваю на віськовому обліку, броні немає. 28.06 планую раозм з донькою, 13 років виїхати за кордон для участі в міжнародному дитячому фестивалі терміном 10 днів.Чи можу я перетинати кордон? Які потрібні документи?

Ответы юристов (6)

  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 6 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Тетяна!

  Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон наразі немає.

  Зараз з цього приводу готуються зміни до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Разом з тим що законотворчий процес є тривалим, Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік - до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков. Ним перенесено початок процесу постановки жілок на військовий облік на 1 жовтня 2023 року:

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

  НАКАЗ

  від 06.09.2022 р. № 259

  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

  12 вересня 2022 р. за № 1042/38378

  Про внесення зміни до наказу Міністерства оборони України від 07 лютого 2022 року № 35

  Відповідно до частини одинадцятої статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, з метою удосконалення військового обліку військовозобов’язаних

  НАКАЗУЮ:

  1. У підпункті 1 пункту 3 наказу Міністерства оборони України від 07 лютого 2022 року № 35 “Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2022 року за № 348/37684, слова та цифри “з 01 жовтня 2022 року” замінити словами та цифрами “з 01 жовтня 2023 року”.

  2. Департаменту юридичного забезпечення Міністерства оборони України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

  3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

  Цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання.

  Тож, ще на рік - до 01 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним.

  Після прийняття відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок, необхідності знов і знов відтерміновувати строки наказами Міноборони більше не буде.

  Як заявив Генеральний Штаб, досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

  Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю!

  0 / 0
  Богданов Микита
  Богданов Микита 6 дней назад

  Юрист, г. Одесса, 9 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня. Є Правила перетинання державного кордону громадянами України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T.... До цих правил не внесені зміни щодо перетину кордону військовозобов'язаними жінками. А тому, до прийняття відповідних змін, можете вільно виїжджати за кордон незалежно від терміну перебування.

  0 / 0
  Гіммельфарб Станіслав Олегович
  Гіммельфарб Станіслав Олегович 6 дней назад

  Адвокат, 23 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня.

  Ваше питання має два аспекти.

  З юридичної точки зору, як особа, яка вже знаходиться на військовому обліку, Ви є військовозобов'язаною та на Вас розповсюджуються вимоги Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, і відповідно до вказаного Порядку виїхати з постійного місця мешкання строком більше ніж на 7 днів Ви маєте право тільки з попереднім попередженням та отримавши дозвіл ТЦК СП.

  Не виконання вказаної вимоги є адміністративним правопорушенням та може бути підставою для накладання штрафу.

  З практичної точки зору, при виїзді за кордон жінок жодних заборон або додаткових перевірок не передбачено і виїхати за кордон Ви можете безперешкодно та без надання якихось додаткових документів окрім закордонного паспорту.

  Жодних зустрічних перевірок або повідомлень ТЦК СП прикордонна не здійснює.

  Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

  0 / 0
  Гончаренко Константин
  Гончаренко Константин 6 дней назад

  Юрист, г. Сумы, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  6.09.22 Наказом МОУ № 259Міністерство оборони відтермінувало взяття жінок на військових облік до 1 жовтня 2023 року. Відповідний указ підписав глава відомства Олексій Резніков.

  Що вирішили

  Ганна Малярпідкреслила, що жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає.

  "Разом з тим, розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік - до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков", - написала Маляр.

  При цьому вона нагадала, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом.

  "Цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання",

  ---

  Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт №6482 "Про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних".

  Згідно з документом жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік військовозобов’язаних.

  Жінки, придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

  Громадяни України -жінки вільно перетинають кордон в обидві сторони.

  Заборон не існує. Для жінок

  З повагою,

  Костянтин Гончаренко

  +1 / 0
  Крикун Сергій Павлович
  Крикун Сергій Павлович 6 дней назад

  Юрист, г. Днепр, 29 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, пані Тетяно! Не буду повторюватись щодо вільного перетинання кордону особами жіночої статі, в тому числі, що перебувають на військовому обліку. Моя відповідь полягає в тому, що, з одного боку, "Правила перетинання державного кордону громадянами України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...) не передбачають подання громадянами військово-облікових документів при перетині кордону, в тому числі особами чоловічої статі; з іншого боку - службовці ДПС не вимагають надання цих військово-облікових документів - дивіться роз'яснення ДПС (https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...), питання: "Військово – облікові документи".

  0 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 6 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 29 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Тетяна!

  БУДЬ-ЯКОЇ ЗАБОРОНИ НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ У ВАС НЕ МАЄ, НЕ ЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО, ЩО ВИ ПЕРЕБУВАЄТЕ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ:

  ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ПЕРЕДБАЧЕНО ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ТАКИМИ ПІДСТАВАМИ:

  Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)

  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

  Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

  Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

  ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

  - ДОСТАТНЬО ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН.

  У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

  Всього доброго!

  +1 / 0

Похожие вопросы