Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Есть родственники на россии которые поддерживают войну и путина. Возможно ли как то их лишить в Украине права на недвижимость. Бабушка оформила дарственную ещё в хорошие времена, а они оказались таким говном.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня. Нажаль позбавити їх права власності не вийде.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Павле!
Вилучення майна у громадян РФ у зв'язку з агресією можливе, але за певних умов.
Постановою Кабміну № 187 від 03.03.2022 року «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації» українські компанії з російськими бенефіціарами названо «особами, пов’язаними з державою-агресором».
Так, до осіб, пов’язаних з державою-агресором, відносяться:
українські компанії, кінцевим бенефіціарним власником яких з часткою 10% і більше є громадянин російської федерації;
українські компанії, кінцевим бенефіціарним власником яких з часткою 10% і більше є російська юридична особа;
українські компанії, кінцевим бенефіціарним власником яких з часткою 10% і більше є російська федерація.
Також особами, пов’язаними з державою-агресором, є громадяни російської федерації та російські юридичні особи.
Щодо обмежень, які передбачені для українських компаній з російськими бенефіціарами, це:
на користь таких компаній заборонено виконувати, у тому числі в примусовому порядку, грошові та інші зобов’язання;
на користь таких компаній заборонено будь-яким чином відчужувати нерухоме майно, цінні папери, корпоративні права, транспортні засоби, повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання;
таким компаніям заборонено будь-яким чином відчужувати нерухоме майно, цінні папери, корпоративні права, транспортні засоби, повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання (крім безоплатного відчуження на користь держави Україна).
На додаток до описаних заборон, підозрюю, що українські фінансові установи (банки, платіжні установи) почнуть зупиняти фінансові операції, ініційовані такими компаніями або на користь таких компаній, оскільки буде підозра, що такі операції містять ознаки вчинення злочинів (стаття 23 Закону України № 361-IX від 06.12.2019). Наприклад, переведені кошти призначені для фінансування тероризму на території України.
Не вважаються особами, пов’язаними з державою-агресором:
громадяни російської федерації, які проживають на території України на законних підставах;
українські юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником або учасником (акціонером) яких є громадяни російської федерації, які проживають на території України на законних підставах.
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Стаття 111-1. Колабораційна діяльність
4. Передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора, та/або провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, -
караються штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
На жаль, але на даний момент це неможливо. Не виключаю, що згодом цей механізм буде знайдений та запрацює на повноцінній основі.
Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.