Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 21 червня 2023, питання №87097

Виключення з військового обліку після 40 років

Згідно з положеннями Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» в редакції до 30.03.2021 діяла норма, яка передбачала виключення з військового обліку військовозобов'язаних, які не отримали до 40-річного віку військово-облікової або спорідненої з нею спеціальності (ст. 37 п. 6). Згідно зі змінами, що були прийняті 30.03.2021 і набрали чинності 23.04.2021, ця норма Закону була виключена.

Чи може громадянин, який не набув військово-облікової або спорідненої з нею спеціальності і якому виповнилося 40 років в певний момент раніше 30.03.2021, розцінювати вищезгадані зміни до Закону як порушення статті 22 Конституції України? («При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод»).

Якщо так, то яка має бути послідовність дій громадянина для відновлення свого права на виключення з військового обліку згідно тій нормі?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Дмитре!

    На жаль, якщо у Вас немає підстав для відстрочки, Ви підлягаєте мобілізації.

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

    Будуть додаткові питання чи бажання отримати персональну консультацію, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото! Постараюсь на них відповісти.

    • Дмитро Клієнт рік тому

      Доброго дня. Дякую за відповідь, але хотілось би дізнатися не про відстрочку від мобілізації, а саме про виключення з військового обліку, причому в контексті норми Закону, яка діяла в минулому.Визнання змін до Закону неконституційними — це повноваження Конституційного Суду, чи вірно я розумію? А звернення громадян до КС можливі тільки тоді, коли всі інші засоби захисту прав вичерпані, чи так?

      • Айвазян Юрій Климентійович
        Айвазян Юрій Климентійович рік тому

        Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Інших можливостей отримати відстрочку, ніж за згаданою статтею, у Вас немає. Виключення з обліку можливе лише за станом здоров'я або за віком.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України