Задайте вопрос юристу

912 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 06 июля 2023, вопрос №87889

Прийняття спадщини по заповіту

Доброго всім дня! Потрібна консультація стосовно всупу у спадщину. Мені бабуся заповіла будинок, ось вже 5 місяців як її не стало і потрібно звертатись до нотаріуса, я хочу бути трохи обізнаним в цій процедурі, а саме які документи потрібно при звертанні до нотаріуса, що нотаріус мені має видати і в який термін, можливо ще є якісь нюанси, буду вдячний за допомогу!

Ответы юристов (5)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Андрію!

    Зверніться до нотаріуса і він Вам детально розповість, що і як буде відбуватися. Це можна зробити навіть по телефону.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Андрію!

    Просто зверніться до нотаріуса, який Вам все повідомить та роз'яснить.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо Ви не проживали разом з бабусею (у вас не спільне місце реєстрації ), то напротязі 6 місяців - Вам необхідно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Інакше Ви ризикуєте пропустити строки у вступ до спадщини і Вам доведеться їх поновлювати у судовому порядку.

    Після сплину 6 місяців - Вам необхідно буде звернутися до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про спадщину.

    Потім Вам потрібно зареєструвати право власності на будинок у спадок.

    Отже, для початку оформлення спадщини за заповітом необхідно звернутися до нотаріуса для заведення спадкової справи. Візьміть із собою паспорт, ІПН, оригінал заповіту (при наявності), документи на спадкове майно та свідоцтво про смерть.

    Вартість відкриття спадкової справи та видача свідоцтва про спадщину залежить від нотаріуса якого Ви оберете (приватний або державний).

    Об`єкти спадщини, успадковані членами сім`ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Тобто, якщо бабуся рідна - то оподатковувати спадщину за ставкою 5% (плюс військовий збір 1,5%) від вартості будинку не будуть.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович год назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго Вам вечора. Є два свідоцтва про смерть: медичне та юридичне. Юридичне свідоцтво про смерть видають в органі реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). До нотаріуса треба звертатись з в першу чергу юридичним свідоцтвом про смерть.

    Вам потрібно поквапитись, бо зараз термін для прийняття спадщини, згідно із незміненими нормами Цивільного кодексу України, становить 6 місяців.

    Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими запитаннями для надання різних додаткових правничих послуг. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різноманітних правничих послуг, написати тексти юридичних документів тощо.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України