Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 24 июля 2023, вопрос №88810

Оформление права на недвижимое имущество

Добрый день, я с дочкой прописана в квартире моих родителей, после их смерти моя младшая сестра приватизировала ее, мы с дочкой не участвовали в приватизации. В результате полномасштабного вторжения РФ, квартира разрушена. Сестра в этом году купила себе квартиру в другом городе и больше на нуждается в государственной компенсации за разрушенное жильё. Скажите, пожалуйста можно ли переоформить право на компенсацию за утраченное жильё на меня?

Ответы юристов (2)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, на компенсацію мають право власники майна. У вашому випадку треба щоб сестра отримала допомогу відремонтували будинок і подарувала вам його.

    Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Середницький Євгеній Вікторович

    Добрий день, для отримання компенсації майна Ваша сестра має самостійно зареєструватись через Дія з відповідною заявою.

    Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

    Заява про проведення обстеження житла, зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації

    Копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус

    Копія одного з передбачених Податковим кодексом України документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім випадків, коли постраждалим є іноземець, особа без громадянства або особа, яка через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України) (крім іноземців та осіб без громадянства)

    Нотаріально завірені копії документів, що підтверджують наявність права власності у постраждалого на житло на момент подання заяви про проведення обстеження житла.

    Умови і випадки надання

    Грошова компенсація надається постраждалим, які є власниками житла, яке перебуває на контрольованих Україною територіях та було зруйновано після 14 квітня 2014 року внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації.

    Щоб отримати грошову компенсацію необхідно подати до органів місцевого самоврядування, а у разі їх відсутності - відповідних військово-цивільних адміністрацій населених пунктів за місцем розташування житла перший пакет документів, визначений у переліку, на кожен окремий об’єкт житла.

    Протягом 5 календарних днів з моменту надходження заяви заявник отримує повідомлення про рішення та дату проведення обстеження житла (яке здійснюється у строк не більше 30 календарних днів з моменту прийняття такого рішення).

    Протягом 3 робочих днів з моменту проведення обстеження безоплатно заявник отримує від органу місцевого самоврядування/військово-цивільної адміністрації:

    акт обстеження житла;

    довідку про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації.

    Наступник кроком необхідно зареєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно припинення права власності на зруйноване житло.

    Для цього слід звернутися до державного реєстратора та подати:

    акт обстеження житла;

    документ, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна.

    Після отримання довідки про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації постраждалі, їх законні представники або представники, які діють на підставі нотаріально посвідченої довіреності, додатково подають другий пакет документів органам місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності - військово-цивільним адміністраціям населених пунктів:

    1) заяву у довільній формі про виплату грошової компенсації. У заяві зазначаються реквізити банківської картки (карткового рахунка у банку), на яку (який) перераховується компенсація, та зазначається, що заявник не звертався за виплатою до інших органів місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності - військово-цивільних адміністрацій населених пунктів;

    2) копію довідки про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації;

    3) копію акта обстеження житла;

    4) інформаційну довідку (витяг) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про припинення права власності на житло у зв’язку з його знищенням, яка видається в установленому порядку на підставі акта обстеження житла.

    Протягом 3 робочих днів з дати прийняття постраждалому надсилається рішення щодо надання (із зазначенням розміру) або відмови в наданні грошової компенсації.

    Для отримання більш детальної консультації натискайте кнопку звернутись біля мого фото.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України