Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Финансовое право, 21 января 2020, вопрос №8885 200₴

Микрозайиы и выплаты

Добрый день, брат набрал уйму займов. Мне звонят каждый день и пишут смс, что будет изъятие нашего общего имущества в счёт выплаты, так как он указал меня своим поручителей и контактным лицом. Я ничего не подписывал и не на что не соглашалась, на мои прозьбы предоставить мне какое либо доказательство, что, я на сто то соглашалась отказывают. Грозяться, что привлечь моего брата к криминальной ответственности по факту мошенн чевсьва. Скажите они могут изъять имущество которое находиться в нашей собственности (квартира)? Привлечь его к криминальной ответственности? Можно ли с помощью юристов, договориться выплатить только сумму которую он брал в зацм, без процента? Спасибо.

Ответы юристов (17)

    Нарбут Тетяна  Миколаївна
    12.5%

    макс тело кредита + 50% от него как проценты

    Алгоритм действий по МФО:

    1. Проверка фирм-кредиторов на наличие лицензии Минфина

    2. Составление и отправка (с подтверждением) письма о реструктуризации

    3. Проведение дистанционных переговоров о снижении процентов и т.д.,

    составление доп соглашения (договора)

    4. В случае отрицательных результатов - обращение в суд с иском о

    признании договора недействительным

    Для более конкретной консультации желательно знать ситуацию, провести

    (хотя бы предварительный) анализ договоров.

    Обращайтесь через профиль на сайте

    Савченко Олександр
    25%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Добрий день.

    Те, що ваш брат вказав вас своїм поручителем немає ніякого значення.

    Лише ваш підпис в документі (зазвичай договір поруки) - має значення. Однак Ви нічого не підписували, тому можете не хвилюватися.

    І Вам не потрібно думати, як сплатити кредит, адже це борг лише вашого брата.

    Стаття 553. Договір поруки (Цивільний кодекс України)

    1. За договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку.

    Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.

    2. Порукою може забезпечуватися виконання зобов'язання частково або у повному обсязі.

    3. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.

    Тому колектори безпідставно Вас турбують.

    Які права мають колектори і що робити коли їх вимоги неправомірні.

    Потрібно зазначити, що будь-які заходи по примусовому стягненню заборгованості можуть вживатись виключно:

    — органами Державної виконавчої служби;

    — за рішенням суду, що набрало законної сили;

    — за умови подачі виконавчого листа і відкриття виконавчого провадження;

    — із дотриманням всіх офіційних процедур, передбачених Законом України «Про виконавче провадження».

    Нічого із вищезазначеного колектори робити не мають права. Водночас вони мають право звернутися до суду із метою стягнення переуступленого їм боргу і у випадку позитивного рішення суду звертатися до виконавчої служби з метою стягнення заборгованості.

    Якщо турбують колектори (погрожують Вам, весь час телефонують, приходять до Вас додому), перш за все треба викликати поліцію і писати заяву, щоб це було зафіксовано.

    Левченко Ксенія Сергіївна
    25%

    Доброго дня.

    Взагалі Ви не відповідаєте за боргові зобов'язання брата. Але якщо він має частку у майні, яке також належить Вам і сума заборгованості перевищить 84 000 грн., позикодавці мають право звернутися за стягненням на належне майно. Тому в такому випадку краще вирішити все раніше в досудовому, чи судовому порядку.

    У нас є розроблена стратегія захисту від незаконних і необґрунтованих вимог мфо, банків, яка дозволяє позичальнику відстоювати свої права, й в кінцевому результаті сплатити лише законно обґрунтовану суму по позиці.

    Наступне пишеться звернення, де витребовується повний, вичерпний пакет документів по позиці включно із калькуляцією. Забороняється позикодавцю чи підрядним третім особам телефонувати позичальнику, його колу спілкування та здійснювати інший тиск по сплаті зобов*язань.

    На основі відповіді на звернення і чинного законодавства проводиться правильна - законно обґрунтована калькуляція і створюється алгоритм подальших дій для вирішення питання погашення заборгованості у досудовому, чи судовому порядку.

    Пам*ятайте, що подають позикодавці на кінцевих термінах позики (під закінчення позовної давності), одразу ніколи, це залякування. На суд позичальника повинні запросити під підпис. На суді він маєте право розірвати договір з метою припинення подальших нарахувань, після рішення суду до повного погашення позики. Заявити свої заперечення.

    Як свідчить практика в 81% випадків вдається врегулювати спір у досудовому порядку. Шляхом надсилання звернень, скарг, заяв до позикодавця, регулятора, правоохоронних органів.

    Тому Вам вирішувати, що краще. Платити фантазії позикодавця, чи ту суму, яку має право нараховувати позикодавець за законом. Повірте різниця значуща. В разі відсутності конструктивного діалогу з боку позикодавця, позичальник самі можете подати судовий позов про розірвання договору й надати власну калькуляцію по позиці. Розмір боргу можна суттєво зменшити. Якщо потрібна допомога, буду рада допомогти, звертайтеся.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Скажите они могут изъять имущество которое находиться в нашей собственности (квартира)? Привлечь его к криминальной ответственности?

    Скоріш за все дане питання буде вирішуватись лише у рамках цивільного провадження. Особисто я підстав для відкриття кримінального провадження за статтею 190 ККУ "шахрайство" не бачу.

    Як я вже писав колектори мають право звернутися до суду із метою стягнення переуступленого їм боргу і у випадку позитивного рішення суду звертатися до виконавчої служби з метою стягнення заборгованості.

    Державний виконавець перед вирішенням питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника повинен з'ясовувати питання чи не володіє він даним нерухомим майном спільно з іншими особами, після чого вирішувати питання про визначення частки майна боржника у майні, яким він володіє спільно з іншими особами.

    Враховуючи, що частка боржника (вашого брата) в спірній квартирі НЕ виділена в натурі, тобто не має статусу самостійного об'єкта нерухомості в передбаченому законом порядку, то вся квартира не може бути продана для погашення заборгованості брата.

    Тобто реалізації на електронних торгах підлягає лише частка брата в спільній квартирі, а не вся спірна квартира, яка належить вам з ним на праві спільної сумісної власності.

    Всього доброго.

    • Катерина Клиент 4 года назад

      Тоесть если по документам квартира пренадлежит моей маме, а мы с ним только прописаны в ней, Тони не имеют ни какого законного права её изымать? Я правельно поняла? СПАСИБО

      • Савченко Олександр
        Савченко Олександр 4 года назад

        Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

        Общаться в чате

        Так, Ви правильно зрозуміли.

        Якби ваш брат був співвласником, то державний виконавець мав право продати лише його частку в квартирі.

        А враховуючи, що право власності на квартиру належить лише вашій мамі - то квартиру ніхто не забере, адже стягнення проводиться лише на майно, яке належить боржнику, тобто вашому брату.

        Реєстрація лише дає Вам і вашому брату право користуватися квартирою (проживати в ній), однак не робить вас її співвласниками.

      • Костромина Виктория

        Тоесть если по документам квартира пренадлежит моей маме, а мы с ним только прописаны в ней, Тони не имеют ни какого законного права её изымать? Я правельно поняла? - ПРАВИЛЬНО

    • Крикун Сергій  Павлович
      12.5%

      Олександре, Ваше: "Враховуючи, що частка боржника (вашого брата) в спірній квартирі виділена в натурі, тобто не має статусу самостійного об'єкта нерухомості в передбаченому законом порядку, ..." - або Ви помились граматично (не написали частку "не" перед словом "виділена", або помиляєтесь юридично - якщо частка у помешканні виділена в натурі, вона є самостійним об'єктом нерухомості.

      Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):

      ст.358 - "3. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі,...";

      ст.364 - "1. Співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності....

      3. У разі виділу співвласником у натурі частки із спільного майна для співвласника, який здійснив такий виділ, право спільної часткової власності на це майно припиняється. Така особа набуває право власності на виділене майно, і у випадку, встановленому законом, таке право підлягає державній реєстрації."

      • Савченко Олександр
        Савченко Олександр 4 года назад

        Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

        Общаться в чате

        Вітаю.

        Перед тим як робити зауваження - читайте уважно відповідь: "Враховуючи, що частка боржника (вашого брата) в спірній квартирі НЕ виділена в натурі". Це по-перше.

        А по-друге, мною з клієнтом уже було з'ясовано, що квартира повністю належить лише матері. Ні брат, ні сестра не є співвласниками.

        • Катерина Клиент 4 года назад

          Спасибо, подскажите ещё если можно. Если, мы решим помочь ему с выплатой займов, к какому юристу лучше всего обратиться? Есть ли какая то схема, по выплате этих за должностей по закону, что бы выплачивать только сумму займа. Спасибо.

          • Савченко Олександр
            Савченко Олександр 4 года назад

            Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

            Общаться в чате

            Раджу Вам звернутися до юриста (адвоката) саме за місцем проживання, укласти з ним договір про надання правових послуг і вже він представлятиме інтереси вашого брата перед колекторами.

            А коли наступного разу Вам телефонуватимуть колектори, можете відразу дати їм контактні дані цього юриста.

            Звичайно Ви можете найти юриста з іншого міста або вибрати на цьому сайті, однак мені здається дистанційно такі важливі справи краще не вирішувати.

            І вже юрист, вивчивши всі документи по кредитам, підготує план дій, який допоможе сплати лише тіло кредиту, без будь-яких додоткових виплат у вигляді штрафів та пені.

            Всього Вам доброго.

        • Крикун Сергій  Павлович

          По-перше, я виклав ваш вираз копіюванням,тобто як було - це ви потім виправили, при цьому видівливши шрифтом, та ще й переклали вину на мене - з вашою порядністю зрозуміло. Щодо другого не має значення і стосунку до виявленого юридичного питання.

          • Савченко Олександр
            Савченко Олександр 4 года назад

            Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

            Общаться в чате

            Сергію Павловичу, я нікого не звинувачував, а лише відповів на ваше зауваження, так як Ви їх любите робити всім. Це по-перше.

            У своїй початковій відповіді я нічого не правив, так як не мав технічної можливості це зробити.

            А от я дійсно виклав вираз шляхом копіювання, при цьому видівливши НЕ жирним шрифтом , щоб Ви хоч на цей раз помітили цю частку.

            І годі Вам всіх критикувати. Слідкуйте краще, щоб ваші відповіді були юридично правильні.

    Ковальчук Владимир

    Право регистрации в квартире не дает право собственности.Вас просто пугают коллекторы.Первое вы никакого отношение к кредиту не имеете.Никаких криминальных дел они не могут завести.Все решает суд.Вот просто посылайте их в суд. Но обычно эти компании не подают в суд а продают долг коллекторам. Позвоните мне проконсультирую

    Карпенко Андрей Владимирович
    25%

    Практически невозможно встретить человека, который бы ни слышал страшное слово «коллектор» и об их методах взыскания задолженности. Зачастую в поле зрения коллекторов попадают люди, которые находятся в затруднительном финансовом положении, и, следовательно, не могут себе позволить обратиться за квалифицированной юридической помощью, вынужденные самостоятельно бороться с методами коллекторов.Методы эти не всегда законны и этичны: коллекторы не только звонят с угрозами в любое время суток, но и могут расклеить листовки с фотографией должника и неприятным текстом возле дома или работы своей жертвы, сделать рассылку контактам должника в социальных сетях, звонить родственникам и знакомым и т.д.Для начала стоит разобраться какими правами коллекторы наделены с точки зрения закона. Сразу уточним, что законодательство не содержит термина «коллектор», а долги могут быть переданы кредитором третьим лицам по договору уступки права требования либо по договору факторинга. Первый вид договоров заключается в той же форме, что и основной договор – либо простая письменная форма, либо с нотариальным удостоверением, т.е. так же, как заключался договор между должником и кредитором. Договор факторинга (выкупа долга) содержит некоторые нюансы – он может заключаться кредитором только с банком либо другим финансовым учреждением (страховой компанией, доверительным фондом, кредитным обществом и другими). Проверить наличие такого статуса у вашего нового кредитора можно используя онлайн-ресурс http://www.kis.nfp.gov.ua/. Если коллектор там не значится и при этом ссылается на договор факторинга как на основание взыскания долга – смело можете игнорировать его требования погасить долг.Следует понимать, что коллектор является сотрудником юридического лица, на него распространяются нормы уголовного, административного, гражданского и хозяйственного права, это не бандиты из 90-х с их негуманными методами.Таким образом, максимум, что грозит должнику, это обращение коллекторов в суд с последующим взысканием с должника в порядке принудительного исполнения решения суда суммы долга и судебных расходов, а также исполнительного сбора. Взыскание может быть обращено на заработную плату, стипендию, пенсию и другие выплаты, а также на денежные средства и имущество должника. При этом размер отчислений с заработной платы, пенсии, стипендии в данном случае не может превышать 20%. В зависимости от суммы долга, это может длиться долгие годы. Что касается имущества, то заходить в жилище должника и описывать имущество без решения суда не могут даже государственные/частные исполнители.Если же коллекторы позволяют себе звонить с угрозами или в ночное время, пытаются проникнуть в дом или квартиру своей жертвы, а тем более изъять имущество – необходимо незамедлительно обращаться в правоохранительные органы, так как такие действия незаконны и уголовно либо административно наказуемы.

    Костромина Виктория

    пробуйте договориться

    или ждите когда они подадут в суд - и там списать АДСКИЕ проценты

    Привлечь его к криминальной ответственности? нет

    Киншов Дмитрий Сергеевич

    Добрий ранок.

    Що в такому випадку можливо робити?

    1. Направити запит до МінФіну щодо отримання відомостей про наявність ліцензії у МФО.

    2. Перевірити через реєстр судових рішень чи звертається МФО до суду.

    3. ЗВернутися до МФО із заявою про реструктуризацію боргу.

    4. Провести рефінансування заборгованності.

    5. У разі погроз - зафіксувати та звернутися до поліції іх заявою в порядку ст. 214 КПК.

    По-перше, так, МФО може звернутися до суду і у випадку прийняття позивтивного для МФО рішення, буде відкрито виконавче провадження та будуть проводитися відрахування від доходу особи, яка брала кредит. ТАкож, може бути реальзоване майно такої особи (якщо воно перебуває у її ВЛАСНОСТІ), але потрібно також враховувати розмір боргу. Також прошу Вас звернутися увагу на те, що у випадку звернення МФО до суду, Вам обов'язкове необхідно написати відзив на такий позов (краще звернутися до юристів) щоб або відмінити відсотки або взагалі скасувати весь борг.

    По-друге, оформляється порука договором, який укладається у письмовій формі. Недотримання встановленої форми призводить до недійсності договору (ст. 547 ЦК). Якщо Ви не підписували такий договір, отже від Вас нічого вимагати не можуть.

    По-третє, кримінальної відповідальності не буде, це залякують. Максимум - це звернення до суду щодо виплати боргу.

    По-четверте, спробувати домовитися можливо, але, не факт, що це вийдет. МФО може пійти на зустріч у такому випадку, якщо вони не планують звертатися до суду.

    Якщо надана консультація Вам допомогла, прошу обрати її як найкраща відповідь. Дякую.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України