Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 10 августа 2023, вопрос №89804

Чи можу отримати відстрочку

Доброго дня, така ситуація: в моєї мами інвалідність 2 групи, хочу отримати відстрочку від мобілізації. Я проходив службу у 2012 році, маю військовий квиток, але на облік не ставав. Батько на фронті, рідних братів чи сестер не маю. Питання такі: чи потрібно мені йти військомат перед виїздом за кордон і взагалі чи можу я виїхати з мамою? Якщо потрібно їти в військомат оформлювати відстрочку, то чи не вручать мені відразу повістку?

Ответы юристов (4)

    Гіммельфарб Станіслав Олегович

    Доброго дня.

    Відповідно до п. 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України, особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Таким чином попереднє оформлення відстрочки від мобілізації та отримувати будь-яких документів від ТЦК СП для виїзду за кордон на потрібно.

    Якщо Вам потрібна отримання детальної консультації або інша допомога з Вашого питання, Ви можете її отримати натиснувши кнопку "Звернутись" біля мого профілю

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Олеже!

    Для виїзду за кордон йти до ТЦК Вам не треба.

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують

    родинні зв’язки,

    інвалідність,

    а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;"

    Виникнуть питання чи наміри отримати персональну консультакцію, натискайте кнопку "звернутись" під моєю відповіддю з фото.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Доброго дня, така ситуація: в моєї мами інвалідність 2 групи, хочу отримати відстрочку від мобілізації. Я проходив службу у 2012 році, маю військовий квиток, але на облік не ставав. Батько на фронті, рідних братів чи сестер не маю. Питання такі: чи потрібно мені йти військомат перед виїздом за кордон і взагалі чи можу я виїхати з мамою?

    ОДНОЗНАЧНО МАЄТЕ ПРАВО НА ВИЇЗД ЗА КОРДОН. ЙТИ ДО ТЦК ТА СП ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПРАВА НА ВИЇЗД НЕ ПОТРІБНО, ВОНИ ВЗАГАЛІ НЕ Є УЧАСНИКАМИ ДАНИХ ПРАВОВІДНОСИН.

    Якщо потрібно їти в військомат оформлювати відстрочку, то чи не вручать мені відразу повістку?

    ЯКЩО Б ПОТРІБНО БУЛО ЙТИ, ТО ЗВИЧАЙНО ВРУЧИЛИ. АЛЕ НІЧОГО ЦЬОГО НЕ ВИМАГАЄТЬСЯ, НЕ ХВИЛЮЙТЕСЬ.

    ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ МАТИ НАДІЙНИЙ ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД ПРИ ВИЇІЗДІ ЗА КОРДОН. ЗВЕРТАЙТЕСЬ.

    Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Адвокат Евгений Александрович

    Здравствуйте!

    Нужно видеть Ваши документы.

    Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

    Всего доброго!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України