Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Таможенное регулирование, 18 августа 2023, вопрос №90347

Виїзд за кордон військовозобов’язаної особи

Доброго дня. Військовозобов’язаний чоловік хоче пригнати з Литви авто для ЗСУ. Є гарантійний лист з військової частини. Тепер потрібно, щоб хтось вніс дані в систему «Шлях»? Чи достатнього цього листа показати на кордоні, щоб виїхати за кордон та забрати авто (щоб випустили з країни)? Дякую.

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Анна!

    Наразі в Україні діє пільга на ввезення авто на замовлення ЗСУ. Ця пільга поширюється тільки на мінівени, мікроавтобуси та позашляховики. Щодо ввезення автомобіля для військових розпорядженням Державної митної служби України від 08.03.2022 є спеціальна інструкція.

    https://www.facebook.com/101101198291647/posts/516...

    Під час прибуття до пункту в’їзду громадянин за кермом автомобіля проходить паспортний контроль визначеним порядком. Для цього потрібно надати закордонний паспорт та будь-який документ на автомобіль, який дозволяє його ідентифікувати.

    Під час проходження митного контролю громадянин заповнює тільки Декларацію про перелік товарів, що визнано гуманітарною допомогою. В ній потрібно зазначити:

    • ПІБ водія;
    • марка авто;
    • номер авто;
    • відправник автомобіля;
    • одержувач автомобіля;
    • пункт пропуску;
    • у розділі “Вид допомоги” – марка, модель та VIN-номер авто.

    Також обов’язково потрібно надати документи, які підтверджують, що авто призначено саме для військових – наприклад, звернення з військової частини. Водій авто повинен підписати зобов’язання зняти автомобіль з обліку після ввезення в країну.

    Після надання заповненої декларації на митниці таке авто оформлюють, як товар з переліку гуманітарної допомоги.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Адвокат Евгений Александрович

    Добрий день!

    ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ПЕРЕДБАЧЕНО ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ТАКИМИ ПІДСТАВАМИ:

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)

    Всього доброго!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України