Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 28 августа 2023, вопрос №91021 250₴

На сколько реальное такое трудоустроиство?

Питання заключається в тому чи виглядає хоть трохи ця ситуація не як "скам" які аргументи на моїй стороні? Має силу цей договір? Чи це просто буде 100€ в нікуда?

Ответы юристов (9)

    Богун Сергій Павлович

    Деньги в никуда. Не ведитесь.

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Іване!

    Йдеться, як я собі розумію, про чергову "конторку" по так званому працевлаштуванню. Я би не рекомендував довіряти так пропозиціям!

    Втім все залежить від вимог, які є в договорі про послуги Агенства. Перш, ніж відповідати на Ваше питання, треба їх бачити.

    Попередньо ж Вам треба знати наступне:

    20 березня Верховна Рада ухвалила Закон «Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон».

    Цим законом скасовується ліцензування з посередництва у працевлаштуванні за кордон та встановлюється адміністративна відповідальність за надання таких послуг без включення до Переліку суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордон, або за отримання плати з громадян за надання таких послуг.

    Агентства з працевлаштування українців за кордоном не братимуть гроші з претендентів. Усі витрати бере на себе роботодавець, який шукає людину собі для роботи.

    Також, за згаданим законом, стежити за діяльністю посередників у працевлаштуванні за кордоном буде Державна служба України з питань праці.

    Отже, компанія має право надавати послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном після її включення до Переліку суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, та в межах укладених зовнішньоекономічних договорів. Цей Перелік веде Міністерство економіки та є відкритим для всіх.

    Окрім того, ухвалений документ передбачає, що компанія - посередник з пошуку роботи має певні обов'язки. Серед них - надати громадянину до виїзду для працевлаштування за кордоном:

    інформацію у письмовій формі про права та гарантії, які йому надаються за трудовим договором (контрактом);

    контактні дані консульських установ України у державі перебування;

    проект трудового договору (контракту), завірений іноземним роботодавцем.

    Отже для повної і предметної консультації я мушу побачити договір. До того не рекомендую Вам будь що платити Агенству. Якщо звичайно він є. Бо якщо ж він відсутній, а замість нього фігурує недолуга переписка у месенджері, то і говорити немає про що.

    За потреби отримання детальних роз'яснень можете використати функціонал, який надає сайт біля моєї відповіді. З радістю доможу!

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Іван Клиент год назад

    Я прикріпив вище "Образец договора"

    • Айвазян Юрій Климентійович
      Айвазян Юрій Климентійович год назад

      Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

      Общаться в чате

      Цей договір не про що. Чисте шахрайство.

    Турчин Ярослав Олександрович

    Це майже 100 % шахрайська схема. Причому недолуга і непрофесійна.

    Договір. На російській мові у 2023 році, в м. Луцьк? Серйозно ? )))

    А де в Україні є таке "Міністерство соціальної економіки України", ще й яке видає ліцензії ФОПам на посередницькі послуги у працевлаштуванні? Дякуємо, що не міністерство соціалістичної економіки )))

    Крім того, в умовах воєнного стану навіть теоретично реальне працевлаштування в Європі не дає Вам право на перетин кордону. В цьому і суть кидка від подібних псевдофірм та ФОПів.

    Іван Клиент год назад

    Дякую, дуже допомогли

    • Турчин Ярослав Олександрович

      Додатково до моєї відповіді. Перевірив дану особу ФОП Бакіну Оксану Володимирівну в Єдиному держ. реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Таке ФОП існує і займається працевлаштуванням, але має реєстрацію не в Луцьку, а з 2022 р. в м. Кременчуг Полтавської області. Крім того РНОКПП особи - 2915526339 (зазначене на печатці) за реєстром не відповідає ФОП Бакіна Оксана Володимирівна і взагалі не належить жодному ФОП, що колись реєструвалось в Україні. Тож це шахраї 100 %. Можливо реальна ФОП Бакіна О.В. навіть не знає, що працюють під її іменем, або ж сама ФОП вирішила убезпечити себе від претензій клієнтів липовими реквізитами в договорах.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ЦЕ ШАХРАЙСТВО.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Ви звернулись до досить сумнівної організації, проте, невідомо чи діють вони з ФОП чи просто мають на меті реалізовувати шахрайські схеми від її імені.

    ФОП Бакіна Оксана Володимирівна дійсно має право на провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном https://me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=b6a...

    Для безпечного працевлаштування за кордоном, Вам необхідно особисто звернутися до підприємця. Між Вами повинен бути укладений договір про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном на державній мові. Консультація та інформацію про переваги легального працевлаштування за кордоном, характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування ВАМ ПОВИННІ НАДАВАТИ БЕЗКОШТОВНО.

    Суб’єктам господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, забороняється отримувати від громадян, яким надано зазначені послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди.

    Згідно статті 38 ЗУ "Про зайнятість населення"

    1. Діяльність суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, підлягає ліцензуванню і регулюється законами України "Про ліцензування видів господарської діяльності" , "Про зовнішньоекономічну діяльність", цим Законом та іншими законодавчими актами України.

    Послуги з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном надаються відповідно до заявок іноземного роботодавця (його контрагента) щодо вільних робочих місць (вакансій) і лише в межах укладених іноземними суб'єктами господарювання зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про надання посередницьких послуг у сфері працевлаштування з метою сприяння підписанню трудового договору (контракту найму). Обов'язковим додатком до зовнішньоекономічного договору (контракту) про надання посередницьких послуг у сфері працевлаштування за кордоном є проект трудового договору, завірений іноземним роботодавцем.

    Суб'єкт господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, несе відповідальність згідно із законодавством за погіршення умов трудового договору, укладеного між особою та іноземним роботодавцем, копія якого зберігається у такого суб'єкта протягом трьох років.

    2. Надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном здійснюється після укладення між особою та суб’єктом господарювання договору про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Суб’єкт господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ БЕЗОПЛАТНО НАДАВАТИ громадянам України консультації та інформацію про переваги легального працевлаштування за кордоном, характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування, наявність міжнародних договорів (угод) у сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною та державою працевлаштування.

    Суб’єктам господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, забороняється отримувати від громадян, яким надано зазначені послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди. Оплата послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном здійснюється роботодавцем, якому надано такі послуги.

    3. Суб'єкт господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, сприяє громадянам, яким надано такі послуги, у вирішенні питань правового і соціального захисту та інформує їх про механізм добровільної участі у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні.

    4. Громадяни у період трудової діяльності за кордоном мають право брати участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні, зокрема пенсійному, відповідно до законодавства України, що дає їм право на соціальний захист у разі настання відповідних страхових випадків.

    ВИСНОВОК: для безпечного працевлаштування за кордоном Вам необхідно звернутися до суб'єкта господарювання (агенства), який згідно ліцензії надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. При цьому Вам повинні видати проект трудового договору, завірений іноземним роботодавцем! Крім того, агенство зобов’язане безоплатно надавати Вам консультації та інформацію про переваги легального працевлаштування за кордоном, характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування та ін.

    У разі виникнення додаткових питань натискайте "звернутися". Всього доброго!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024