Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 04 сентября 2023, вопрос №91677 160₴

Чи можуть мобілізувати, якщо є вирок суду за тяжкою статтею(307 ч 2)

За вироком суду по ст 307 ч 2 дали умовний термін 3 роки, відмічаюсь в центрі пробації. Чи маю бути знятий з військового обліку в воєнний час згідно ст37? На даний момент 26 років. Прийшла мобілізаційна повістка

Ответы юристов (10)

    Турчин Ярослав Олександрович
    14.4%

    Вітаю Вас! По закону - ні. Не підлягають мобілізації декілька категорій чоловіків віком 18 – 60 років: із тяжкими хворобами; засуджені за тяжкі злочини; ті, хто подав документи на підтвердження права на відстрочку.

    За даною підставою виключитись з військового обліку мають право лише особи, які раніше отримали обвинувальний вирок суду (засуджені) із санкцією у вигляді позбавлення волі по тяжкій або особливо тяжкій статті кримінального кодексу.Також не важливо чи була така особа звільнена від відбуття покарання чи відбувала його в повному обсязі. Навіть при отримані терміну “умовно” можна претендувати на виключення з військового обліку.Варто наголосити, що виключенню підлягають лише особи засуджені за тяжкий або особливо тяжкий злочин. Тяжким є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше 10 років. Особливо тяжким є злочин, за який максимальне покарання — позбавлення волі на строк понад 10 років.

    Для виключення з військового обліку необхідно отримати обвинувальний вирок суду та разом із заявою про виключення з військового обліку надати його до ТЦК та СП, в якому особа перебуває на військовому обліку. Військкомат має розглянути документи тп прийняти рішення про виключення з обліку. Водночас у військово-обліковому документі ставиться відмітка про виключення з обліку та підстава за якою таке виключення відбулося.

    Після виключення з військового обліку особа стає невійськовозобовʼязаною та не підлягає призову на строкову військову службу та військову службу по мобілізації. Також такі особи мають право на виїзд за кордон в період дії військового стану.

    Успіхів Вам!

    Айвазян Юрій Климентійович
    14.4%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Романе!

    Відповідно до п.6 пп 6 ст.37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" виключенню з військового обліку у ТЦК підлягають громадяни України, які:

    "призвані чи прийняті на військову службу;

    проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;

    визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;

    досягли граничного віку перебування в запасі;

    припинили громадянство України;

    були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;

    направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;

    померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими".

    Отже, як особа, яка була засуджена за тяжкий злочин, Ви повинні бути виключені з військового обліку.

    Для того, аби це зробити, Вам треба надати у ТЦК завірену судом копію Вашого вироку або довідку про судимість.

    Виникне потреба у персональній консультації, я завжди готовий до того!

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович
    14.4%

    Доброго дня, Вас повинні були виключити з військового обліку за вчинення тяжкого злочину. Ви маєте право не з'являтися у тцк. Надішліть укрпоштою нотаріально завірений вирок суду з заявою про виключення вас з військового обліку на підставі підпункту 6 пункту 6 ст. 37 зу про військовий обов'язок і військову службу.

    Дерій Владислав Олегович
    14.4%

    Доброго дня!

    Якщо Ви були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину Вас повинні були виключити з військового обліку. Надайте ТЦК заяву про виключення з військового обліку, копію вироку та копію паспорту. https://guide.diia.gov.ua/view/vykliuchennia-z-vii...

    У разі виникнення додаткових питань - звертайтесь! Всього доброго!

    Гончаренко Константин
    14.4%
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Стаття 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" не містить посилання на судимість, тобто погашена вона чи знята, аби особа була виключена з військового обліку.

    чітко прописано, що факту засудження за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину вже достатньо для виключення особи з військового обліку. (Видається спец посввдчення таким особам з повним виключенням з обліку).

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    14.4%
    Адвокат Євген Олександрович год назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Доброго вечора, Роман!

    ТАК, ЯКЩО ВИ БУЛИ ЗАСУДЖЕНІ ЗА ТЯЖКИЙ (ЧАСТИНА 2 СТАТТІ 307 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ -СТУПІНЬ ТЯЖКОСТІ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ЗА СТ.12 КК УКРАЇНИ), ТО ВИ ПОВИННІ БУТИ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ (НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ"ЯЗАНИЙ), ТОМУ ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ.

    ПРИ ЦЬОМУ, НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ ПРИЗНАЧЕНА МІРА ПОКАРАННЯ; Є ВИПРОБУВАЛЬНИЙ ТЕРМІН (УМОВНИЙ СТРОК) ЧИ НІ; ПОГАШЕНА ЧИ ЗНЯТА СУДИМІСТЬ ЧИ НІ.

    ГОЛОВНЕ - ЦЕ ЮРИДИЧНИЙ ФАКТ ЗАСУДЖЕННЯ ЗА ВИРОКОМ ЗА ТЯЖКИЙ ЧИ ОСОБЛИВО ТЯЖКИЙ ЗЛОЧИН.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    "Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього... 6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:

    1) призвані чи прийняті на військову службу;

    2) проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;

    3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;

    4) досягли граничного віку перебування в запасі;

    5) припинили громадянство України;

    6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;

    7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;

    8) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими".

    Звертайтеся через функціонал біля фото.

    Всього доброго!

    Роман Клиент год назад

    Дуже вдячний за відповіді

    • Айвазян Юрій Климентійович
      Айвазян Юрій Климентійович год назад

      Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

      Общаться в чате

      Прошу, Романе! Був радий допомогти! Вдачи Вам!

    • Дерій Владислав Олегович

      Будь-ласка! При потребі - звертайтесь!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    13.8%

    Вітаю, Романе!

    За вироком суду по ст 307 ч 2 дали умовний термін 3 роки, відмічаюсь в центрі пробації. Чи маю бути знятий з військового обліку в воєнний час згідно ст37? На даний момент 26 років. Прийшла мобілізаційна повістка

    Яким чином прийшла повістка? Отримували її під підпис?

    Злочин, передбачений частиною другою статті 307 КК України, є тяжким.

    КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131)

    Стаття 12. Класифікація кримінальних правопорушень

    1. Кримінальні правопорушення поділяються на кримінальні проступки і злочини.

    2. Кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

    3. Злочини поділяються на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі.

    4. Нетяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п’яти років.

    5. Тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.

    6. Особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п’ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

    7. Ступінь тяжкості злочину, за вчинення якого передбачене одночасно основне покарання у виді штрафу та позбавлення волі, визначається виходячи зі строку покарання у виді позбавлення волі, передбаченого за відповідний злочин.

    Стаття 307. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів

    ...

    2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила одне із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 308-310, 312, 314, 315, 317 цього Кодексу, або із залученням неповнолітнього, а також збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів у місцях, що призначені для проведення навчальних, спортивних і культурних заходів, та в інших місцях масового перебування громадян, або збут чи передача цих речовин у місця позбавлення волі, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах чи особливо небезпечні наркотичні засоби або психотропні речовини, -

    караються позбавленням волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.

    ...

    ВРАХОВУЮЧИ, ЩО ВИ БУЛИ ЗАСУДЖЕНІ ЗА ВЧИНЕННЯ ТЯЖКОГО ЗЛОЧИНУ, ХОЧ І БЕЗ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ, МАЄТЕ БУТИ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього

    ...

    6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:

    1) призвані чи прийняті на військову службу;

    2) проходять військову службу (навчання) у закладах фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;

    {Пункт 2 частини шостої статті 37 в редакції Закону № 2995-IX від 21.03.2023}

    3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;

    4) досягли граничного віку перебування в запасі;

    5) припинили громадянство України;

    6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;

    7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;

    8) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими.

    ЯКЩО ОТРИМАЛИ ПОВІСТКУ ПІД ПІДПИС, ПОДАЙТЕ ДО ТЦК ЗАЯВУ ПРО ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, ДО ЯКОЇ ДОДАЙТЕ КОПІЮ РІШЕННЯ СУДУ.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024