Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 21 вересня 2023, питання №93161

Як безпечно отримати відстрочку вчителю?

Добрий вечір! Як часто потрібно проходити медкомісію військовозобов"язаному у період військового стану? Чи можуть мене відправити на медкомісію (а потім мобілізувати), коли я прийду оформити відстрочку (працюю вчителем на повну ставку)? Як уникнути можливих хитрощів працівників тцк в такому випадку? Дякую.

Відповіді юристів (5)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, при відвідуванні ТЦК пишіть заяву на ім'я комісара ТЦК про надання відстрочки від мобіліцазії додавши до неї нотаріально завірені копії документів, які підтверджують вашу підставу відповідно до ст. 23 зу про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

    Головне не боятися.

    Можу вам з усім допомогти. Звертайтесь

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Олеже!

    Якщо Ви працюєте вчителем за основним місцем роботи на 0,75 ставки, то маєте право на відстрочку.

    Отже, якщо представники ТЦК вручать Вам повістку, Ви повинні прийти до військкомату одразу з заявою про надання Вам відстрочки. Після цього Вас направлять на ВЛК для визначення Вашої придатності до військової служби. ВЛК ви зобов'язані будете пройти.

    Можливі хітрощі можуть бути пов'язані з тим, наприклад, якщо ТЦК не прийме у Вас заяву на відстрочку, але в такому випадку Ви можете направити її Укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладення.

    А взагалі то проблем не бачу, бо у Вас є надійна підстава для відстрочки.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олег Клієнт 7 місяців тому

      Зрозумів, дякую. Мене турбує те, що після подачі заяви про відсрочку (вони розглядають її якийсь час), мене відправлять на влк і в разі придатності мобілізують, так і не надавши відстрочки. Чи мають вони на таке право і що робити щоб убезпечити себе від такого?

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 7 місяців тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Доброго дня!

    ЯКЩО ВИ НАУКОВИЙ ПРАЦІВНИК, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ПРАЦІВНИК, ПЕДАГОГІЧНИЙ ПРАЦІВНИК, ЗА ОСНОВНИМ МІСЦЕМ РОБОТИ ТА МАЄТЕ СТАВКУ НЕ МЕНШЕ НІЖ 0,75, ТО У ВАС Є ПІДСТАВИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:...

    наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;...".

    ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПРИ МОБІЛІЗАЦІЇ ТА ПРАВА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:

    - ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ, КОПІЯМИ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ТЕ, ЩО ВИ НАУЧНЫЙ РАБОТНИК, ПЕДАГОГ ЗА ОСНОВНИМ МІСЦЕМ РОБОТИ ТА МАЄТЕ СТАВКУ НЕ МЕНШЕ НІЖ 0,75 (КОПІЇ ТРУДОВОЇ КНИЖКИ, ДОВІДКИ З ЗОШ ТОЩО),

    - ДЕ:

    1) СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК;

    2) ПРОЙТИ ВЛК;

    3) ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ.

    Всього доброго!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю. Олег!

    Ви маєте право на відстрочку. Головне - підготувати якісно заяву про надання відстрочки, до якої додати довідку про факт працевлаштування, витяг з наказу, копію трудової, наказ директора про розпорділ педагогічного навантаження.

    Мобілізувати Вас не мають жодного права.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України