Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 28 сентября 2023, вопрос №93668 300₴

Виїзд за кордон з матір'ю інвалідом

Добрий день. Чи можу я виїхати за кордон, супроводжуючи свою матір інваліда ІІІ групи. Що мені потррібно для цього зробити?

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Вячеславе!

    Згідно чинного законодавства наявність у матері ІІІ групи інвалідності не надає Вам права на перетин кордону, проте відповідно до Постанови КМУ "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України" Ви будете мати право на перетин кордону, як супроводжуючий своєї матері за наступних обставин:

    "особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду, складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа, яка потребує постійного догляду, є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;"

    Отже, для того, щоб перетинути кордон, Ваша матір повинна пройти ЛКК (лікарсько-консультативна комісія) та отримати довідку форми 080-4 про потребу у постійному догляді. Направлення на ЛКК видає сімейний лікар.

    Коли в неї на руках буде ця довідка, будете мати право на перетин кордону.

    Окрім довідки ЛКК про потребу у постійному догляді, для перетину кордону Вам також знадобляться наступні документи: закордонні паспорти та Ваше свідоцтво про народження.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Вячеслав Клиент год назад

      А реально їй отримати догляд на третій групі?

      • Айвазян Юрій Климентійович
        100%
        Айвазян Юрій Климентійович год назад

        Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

        Общаться в чате

        На це я Вам однозначно відповісти не зможу, бо все залежить від стану здоров'я Вашої матері та наявних в неї діагнозів. І, звісно, від ЛКК.

        • Вячеслав Клиент год назад

          Дякую Вам, спробуємо.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024