Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день, мені цікавить чи можу я відкрити ФОП, під час декретної відпустки. Коли я офіційно в декреті отримую виплати щомісяця. Офіційно працюю в освіті, але поки в декреті по догляду за дитиною до трьохрічного віку.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (8)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю.
Так, звичайно, маєте повне право відкрити ФОП.
Допомога при народженні дитини нараховується одноразово, її сума законодавчо закріплюється на момент її оформлення і не може бути змінена. Оплачується така допомога частинами: перша частина – після народження дитини в якості першого внеску, інша частина – протягом трьох років однаковими сумами щомісяця.
Це означає, що відкриття ФОП ніяким чином не вплине на можливість отримання виплат по дитині. Також це не матиме ніяких наслідків за місцем роботи.
Успіхів. Всього доброго!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олена!
Декретна відпустка ніяким чином не обмежує Ваше право на відкриття ФОП. На виплати це також жодним чином не впливає.
Відкрити ФОП можна дуже легко, скориставшись застосунком Дія тут:
https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop
Коли Ваші дані після оформлення ФОП будуть передані до податкової, Ви зможете обрати систему оподаткування. Далі важливо тільки своєчасно подавати звіти, періодичність яких залежить від групи ФОП та системи оподаткування.
Згідно із статтею 18 Закону України "Про відпустки" після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням матері або батька роботодавець надає відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Право оформити відпустку на рівних з матір’ю батько отримав 09.05.2021 у зв'язку із набранням чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною", яким внесено зміни до частини 3 статті 179 КЗпП України та частини 1 статті 18 Закону України «Про відпустки»).
Допомогу по догляду за дитиною скасовано з 1 липня 2014 року ― наразі її отримують лише батьки тих дітей, які народилися до вказаної дати. Батьки ж при народженні першої та кожної наступної дитини, яка народилася після 30 червня 2014 року, отримують лише допомогу при народженні дитини у розмірі 41 280 грн ― виплата цієї допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 грн, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня.
1 Відповідь на перше питання. Згідно до ст. 43 Конституції України кожний громадянин України має право на працю, а також на створення державою умов для повного виконання цього права. Згідно з частиною другою ст. 21 КЗпП фізичні особи — підприємці (далі – ФОП) мають право укладати трудові договори на одному або на декількох підприємствах, установах або організаціях одночасно, якщо це не суперечить законодавству або колективному договору та здійснюється за угодою сторін.
Згідно з п. 1 Положення «Про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» № 43 від 28.06.1993 р., затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну, роботою за сумісництвом є виконання працівником основної роботи, а також іншої регулярної оплачуваної роботи за трудовим договором на тому ж або іншому підприємстві, в організації, установі або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. ФОП, зареєстрована у встановленому законом порядку, має право працювати за трудовим договором у одного або у кількох роботодавців. Основним місцем роботи ФОП є підприємство (установа), в якій знаходиться трудова книжка даного працівника.
Таким чином ви маєте право зареєструватись як ФОП та здійснювати підприємницьку діяльність та викладацьку паралельно.
2.Відповідб на друге питання. Розмір податків та обов'язкових платежів залежить системи оподаткування яку ви оберете. Для Інтернет торгівлі якщо обороти не значні найбільш оптимально підходить єдиний податок друга або третя група. Платежі на другій групі:
- єдиний податок 20% від мінімальної зарплати
- ЄСВ - 22% от місячного доходу але не менше 1474 грн. на місяць. (зп 6 700 грн)
Платнжі на третій групі:
- єдиний податок 5% в доходу
- ЄСВ - 22% от місячного доходу але не менше на місяць.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВІТАЮ ВАС, ПАНІ ОЛЕНО! Так, Ви маєте на це право, як і право працювати.
Роз"яснення щодо цього надало Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці України.
https://pl.dsp.gov.ua/news/nas-zapytuvaly-vidpovid...
У декретній відпустці жінка має право само обирати де працювати.
Відповідно до ч. 8 ст. 179 КЗпП за бажанням жінки або осіб, які фактично здійснюють догляд за дитиною, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.
При цьому чинним законодавством не встановлено, де саме жінка має право працювати на умовах неповного робочого дня: на підприємстві, з яким вона перебуває у трудових відносинах, чи на іншому підприємстві.
Отже, жінка має право працювати і на тому самому, і на іншому підприємстві або вдома.
Якщо жінка стає до роботи на іншому підприємстві, то з нею укладається трудовий договір про роботу за сумісництвом.
При цьому якщо особа, яка є отримувачем призначеної допомоги при народженні дитини, виявила бажання працювати, виплата допомоги не припиняється, а триває до закінчення терміну її призначення, тобто протягом 36 місяців.
Аналогічне регулювання має бути застосоване і до здійснення конституційного права на підприємницьку діяльність.
З повагою, юрист Ярослав Турчин
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Ви маєте право оформити ФОП перебуваючи у відпустці або працюючи в закладі освіти - виплати не припиняються.
Держпраці у рівненській області роз’яснює, що Постановою №208 дві допомоги: допомога при народженні дитини та допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об’єднані в один вид – допомогу при народженні дитини (тобто цільово допомога адресована дитині). Якщо особа, яка є отримувачем призначеної допомоги при народженні дитини, виявила бажання працювати, виплата допомоги не припиняється
Якщо Ви зареєструєте ФОП, це не позбавляє Вас права працювати за трудовим договором в закладі освіти.
Згідно статті 25 ЗУ "Про запобігання корупції" підприємницькою діяльністю забороняється займатися лише особам зазначеним в пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Всього доброго!
Юрист, г. Киев, 16 лет опыта
Так. На сайті дії можно все зробити онлайн.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон України " Про запобігання корупції" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1700-18#n446):
"Стаття 25. Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності
1. Особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється:
1) займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України;..";
"Стаття 3. Суб’єкти, на яких поширюється дія цього Закону
1. Суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є:
1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:...
в) державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування;...
и) посадові та службові особи інших державних органів, у тому числі Фонду соціального страхування України та Пенсійного фонду, органів влади Автономної Республіки Крим;...".
---
Доброго вечора, пані Олено! Якщо Ви працюєте (працевлаштовані) в КМДА (департамент чи інша державна стуктура у сфері освіти), то займатись підприємницькою діяльністю Ви не маєте права; якщо в закладі освіти педагогічним працівником - маєте право.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня. декретна відпуска не позбавляє вас займатися підприємницькою діяльністю. Говорячи про право фізособи на ведення підприємницької діяльності насамперед слід керуватися ст. 42 Конституції України та ст. 50 Цивільного кодексу України.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...
Стаття 42. Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.
Підприємницька діяльність депутатів, посадових і службових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування обмежується законом.
Держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності. Не допускаються зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція. Види і межі монополії визначаються законом.
Держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n297
Стаття 50. Право фізичної особи на здійснення підприємницької діяльності
1. Право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю.
Обмеження права фізичної особи на здійснення підприємницької діяльності встановлюються Конституцією України та законом.
2. Фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом.
Інформація про державну реєстрацію фізичних осіб - підприємців є відкритою.
3. Якщо особа розпочала підприємницьку діяльність без державної реєстрації, уклавши відповідні договори, вона не має права оспорювати ці договори на тій підставі, що вона не є підприємцем.
Заборона на реєстрацію ФОП діє на:Зареєструвати ФОП онлайн ви можете тут
https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop