Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 22 жовтня 2023, питання №95339

питання по мобілізації

Доброго дня! Питання по мобілізації.

Побачив наступну інформацію: не підлягають мобілізації українці, під час операції яким встановили металоконструкції. Мені після ДТП під час повторної операції встановили в руку металевий інтрамедулярний стержень. Чи підлягаю я під мобілізацію?

Дякую за відповідь.

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня!

    Так, Ви підлягаєте під мобілізацію.

    Відповідно до статті 62 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402 до якої віднесені:

    "артрози та інші ураження суглобів М15-М19, М22-М25 (поліартроз, коксартроз, гонартроз, інші артрози, ураження надколінка, внутрішньосуглобові ураження коліна та інших суглобів); хвороби м’яких тканин М60-М79 (хвороби та ураження м’язів, синовіальної оболонки та сухожилків, бурсопатії, ентезопатії, ураження плеча); остеопатії і хондропатії М80-М94 (остеопороз кісток з патологічним або без патологічного перелому, остеомаляція у дорослих, уповільнене зрощення перелому, стресові переломи, фіброзна дисплазія кісток, остеомієліт, остеонекроз, хвороба Педжета, юнацькі остеохондрози кісток (крім хребта), інші остеохондропатії та ураження хряща). Виключено: фібробластичні порушення М72 (включено до статті 62)".

    Згідно з Додатком 2 до цієї статті:

    Стаття 61: постанова про придатність до військової служби в разі захворювань кісток та суглобів приймається після стаціонарного обстеження та лікування. При цьому слід враховувати схильність захворювання до рецидивів або прогресування, стійкість ремісії та особливості військової служби. При незадовільних результатах лікування або відмові від нього постанова про придатність до військової служби приймається за пунктами «а», «б» чи «в» залежно від ступеня порушень функцій на період медичного огляду.

    1) до пункту «а» належать:

    кістковий або фіброзний анкілоз великого суглоба в хибному положенні;

    патологічна рухливість або стійка контрактура суглоба зі значним обмеженням обсягу рухів;

    асептичний некроз головки стегнової кістки;

    стани після ендопротезування великих суглобів (особи, що оглядаються за графою III Розкладу хвороб, при задовільних результатах протезування оглядаються за пунктом «б»);

    деформуючий артроз в одному з великих суглобів III-IV стадій (наявність грубих кісткових розростань суглобових країв не менше 2 мм, руйнування суглобового хряща - ширина суглобової щілини менше 2 мм) з частими (2 та більше разів на рік) рецидивами загострень, з больовим синдромом та деформацією вісі кінцівки;

    дефект кісток більше 1 см з нестабільністю кінцівки при незадовільних результатах лікування;

    псевдоартроз стегнової та великогомілкової кістки;

    остеомієліт за наявності секвестрів, секвестральних порожнин, свищів, які довго не загоюються або часто (2 та більше разів на рік) відкриваються.

    При анкілозах великих суглобів у функціонально вигідному положенні або за належної компенсації придатність до військової служби осіб, що оглядаються за графами II, III Розкладу хвороб, визначається за пунктом «б».

    2) до пункту «б» належать:

    деформуючий артроз в одному з великих суглобів II стадії (ширина суглобової щілини на рентгенограмі - 2-4 мм) з больовим синдромом;

    остеомієліт (у тому числі і первинно хронічний) з щорічними загостреннями;

    стійкі контрактури одного з великих суглобів з помірним обмеженням обсягу рухів;

    звичні (3 та більше разів на рік) вивихи великих суглобів, які виникають при незначних фізичних навантаженнях, з вираженою нестійкістю (розхитаністю) або рецидивним синовіїтом суглоба та супроводжуються помірною гіпотрофією м’язів кінцівки.

    3) до пункту «в» належать:

    деформуючий артроз в одному з великих суглобів I стадії;

    остеомієліт з нечастими (раз на 2-3 роки) загостреннями за відсутності секвестрів та секвестральних порожнин;

    стійкі контрактури в одному з великих суглобів з незначним обмеженням обсягу рухів;

    стресові переломи кісток, їх патологічна перебудова після завершення стаціонарного лікування (у тому числі з наявністю металоконструкцій після оперативного лікування) або гіперостози, які перешкоджають руху кінцівки або носінню стандартного взуття, військової форми одягу, спорядження, з больовим синдромом;

    Отже Ви можете бути визнані або придатним до військової служби, або обмежено придатним. Проте остаточно рішення щодо придатності до військової служби приймає ВЛК, яка спирається на факт того на скільки порушенні функції Вашої руки.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • іва Клієнт 6 місяців тому

      ДТП було ще до 2022-го року. Була ситуація втрати і переоформлення документів в т. ч. війсьових, проходив ВЛК для отримання тимчасового посвідчення у військоматі. У посвідченні ВЛК визначила обмежено придатним. Тепер мені потрібно знову проходити ВЛК?

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        В принципі ВЛК зараз треба проходити раз на рік, але якщо Ви не отримували повістку і у Вас особисто немає такої потреби, то без повістки це робити необов'язково.

        • іва Клієнт 6 місяців тому

          Дуже дякую за допомогу!

          • Айвазян Юрий Климентьевич

            Прошу! Був радий допомогти.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Ні, наявність металевого стержню не вбереже Вас від мобілізації саме за станом здоров'я. Це взагалі може бути придатний, максимум - обмежено придатний.

    Тому потрібно розглядати інші підстави для звільнення від мобілізації.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!

    • іва Клієнт 6 місяців тому

      Дуже дякую за допомогу!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України