Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 29 октября 2023, вопрос №95787

Як поділити майно при розірванні шлюбу, маємо дитину інваліда

Вітаю! Чи може чоловік виписати мене та дитину інваліда (неповнолітній) з квартири, якщо вона була придбана ним до шлюбу? Я офіційний опікун

Ответы юристов (5)

    Богун Сергій Павлович

    Квартира належить Вашому чоловікові на праві приватної особистої власності і не є предметом поділу при розлучені.

    Катя Клиент год назад

    Тобто чоловік може виписати? І чи дитина має право спадкувати квартиру?

    • Богун Сергій Павлович

      Статтями 1261-1265 ЦК передбачено 5️ черг спадкування за законом, які у визначеному законодавством порядку закликаються до спадкування почергово.

      У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, другий з подружжя та батьки.

      У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.

      У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.

      У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

      У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.

      Також у п'яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.

    Богун Сергій Павлович

    Дитина рідна Вашому чоловікові?

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Катерина!

    Якщо квартира була придбана чоловіком під час шлюбу, то вона не підпадає під розподіл майна, оскільки є не спільню власністю.

    Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини не здійснюється за заявою власника житла, якщо власником такого житла є один із батьків або інших законних представників дитини. Отже, власник житла не може виписати з житла власних дітей.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України