Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 31 октября 2023, вопрос №95931 240₴

Чи можна офіційно працевлаштуватись маючи такий документ замість приписного?

Вітаю. Мені 18 років, хочу офіційно працевлаштуватись. Поки я чекаю на приписне, мені видали цю довідку. Чи можна за цим документом офіційно працевлаштуватись? Чи заміняє ця довідка приписне?

Ответы юристов (3)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Взагалі, така форма документа не відповідає вимогам щодо військово-облікового документа, але для працевлаштування в якості підтвердження перебування на військовому обліку, його достатньо

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Андрію!

    Ви є особою призовного віку, а отже не підлягаєте наразі мобілізації, оскільки призов на строкову службу протягом усього періоду воєнного стану не оголошувався.

    .Наданої Вам довідки Солом'янським РТЦК та СП м. Києва цілком достатньо для роботодавця для влаштування Вас на роботу, оскільки вона, по-перше, підтверджує Вашу постановку на облік у військоматі, а, по-друге, інформує роботодавця, що в подальшому - в грудні цього року - Вам буде видано військово-обліковий документу а саме - приписне.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олександрович
    100%

    ВІТАЮ ВАС, АНДРІЄ! Не буду писати відповідь щоб Вам сподобатись, а напишу як воно є по закону і в реальному житті. Нажаль, кадровик підприємства чи організації до якої Ви будете працевлаштовані - має законне право не погодити наказ про Ваше працевлаштування і відмовити Вам у працевлаштуванні до оформлення військово-облікових документів, адже формально від підприємств, установ та організацій вимагають наявності військово-облікових документів при прийнятті на роботу. Можливо Вам підуть на зустріч під особисту розписку, що у період до такого-то січня Вами буде надано військово-обліковий документ, отриманий від ТЦК та СП.

    Крім того, на цей період роботодавець може оформити Вас на випробувальний термін, хоча і цього формально він не має права робити і якщо теоретично прийде перевірка з ТЦК та СП - то роботодавець і відповідальний за облік будуть платити штраф.

    Основні правила військового обліку встановлює затверджений Кабінетом Міністрів України Порядок № 921, він же містить і низку положень, що стосуються організації військового обліку призовників і військовозобов'язаних на підприємствах, в установах, організаціях.

    Види військового обліку визначено статті 34 Закону № 2232 "Про військовий обов"язок і військову службу", серед них:

    • персональний облік здійснюють підприємства, установи, організації й навчальні заклади незалежно від підпорядкування та форм власності за місцем роботи або навчання призовників і військовозобов'язаних (ч. 5 ст. 34).

    Державні органи, підприємства, установи та організації ведуть персональний облік призовників і військовозобов'язаних за місцем їх роботи чи навчання (п. 36 Порядку № 921).

    Персональний облік призовників і військовозобов'язаних передбачає облік відомостей щодо призовників і військовозобов'язаних за місцем їх роботи або навчання та покладається на керівників підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності (ч. 5 ст. 34 Закону № 2232).

    Ведення військового обліку фізособою-підприємцем не передбачено. Але Міноборони, спираючись на ч. 5 ст. 34 Закону № 2232, наголошує, що ведення персонального обліку призовників і військовозобов'язаних за місцем їх роботи або навчання покладається в тому числі й на громадян-підприємців та інших самозайнятих осіб (листи Генштабу ЗСУ від 27.09.2017 р. № 321/5989, Міноборони від 13.11.2017 р. № 321/7065).

    Проте ст. ст. 211-2 – 211-4 КУпАП не передбачають адміністративної відповідальності для фізосіб-підприємців за: неподання до військкоматів списків працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць; прийняття на роботу працівників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання; незабезпечення сповіщення про виклик до військкомату.

    Військовий облік громадян, з якими укладено договір цивільно-правового характеру, не ведуть (лист Міноборони від 13.11.2017 р. № 321/7065).

    Перелік заходів, виконання яких покладається на державні органи, підприємства, установи та організації, визначено пунктами 14 і 37 Порядку № 921.

    1. Перевірка у громадян під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікових документів (у військовозобов'язаних – військових квитків або тимчасових посвідчень, у призовників – посвідчень про приписку до призовних дільниць) - До прийняття на роботу (навчання).

    2. Забезпечення повноти та достовірності облікових даних призовників і військовозобов'язаних згідно з вимогами, установленими Порядком № 921 та іншими документами первинного обліку відповідно до законодавства

    Здійснюється постійно

    Особова картка працівника (типова форма № П-2), затверджена наказом Держкомстату та Міноборони від 25.12.2009 р. № 495/656, та Особова картка державного службовця, затверджена наказом Нацагентства України з питань державної служби від 05.08.2016 р. № 156

    Згідно з пунктом 38 Порядку № 921 персональний облік призовників і військовозобов'язаних:

    – на підприємствах, в установах та організаціях ведеться за типовою формою первинного обліку № П-2 "Особова картка працівника", у розділі II якої зазначають відомості про військовий облік;

    – державних службовців у центральних і місцевих органах виконавчої влади, інших держорганах – за формою первинного обліку "Особова картка державного службовця", у пункті 14 якої зазначають відомості про військовий облік.

    Розділ "Відомості про військовий облік" особової картки заповнюють на підставі записів у військово-облікових документах (п. 39 Порядку № 921). Порядок заповнення цього розділу особових карток визначено пунктами 40 – 42 Порядку № 921.

    Група обліку

    Остання літера військово-облікової спеціальності (від "А" до "Ч")

    Категорія обліку

    Перша чи друга категорія, а також серія та номер військового квитка або тимчасового посвідчення

    Склад (військовозобов'язаних)

    Рядовий, сержантський або старшинський

    Військове звання

    Військове звання, присвоєне військовозобов'язаному під час проходження ним військової служби або перебування в запасі

    Військово-облікова спеціальність

    Тризначне кодове (цифрове) позначення військово-облікової спеціальності

    Придатність до військової служби

    Згідно з рішенням військово-лікарських комісій щодо осіб, визнаних обмежено придатними до військової служби у воєнний час

    Найменування районного (міського) військового комісаріату за місцем реєстрації

    Найменування районного (міського) військкомату, у якому військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку

    Найменування районного (міського) військового комісаріату за місцем фактичного проживання

    Найменування районного (міського) військкомату, на території якого фактично проживає військовозобов'язаний

    Перебування на спеціальному обліку

    Номери переліку, пункту й розділу переліку, за якими оформлено бронювання (для військовозобов'язаних, які мають мобілізаційні розпорядження, – номер команди)

    Для керівників і посадових осіб підприємств передбачено адміністративну відповідальність за порушення порядку ведення військового обліку.

    В принципі адекватні роботодавці, зацікавлені в робітнику, як і вищі навчальні заклади при прийнятті студентів - йдуть на поступки та дооформлюють документи заднім числом.. Але формально це порушення правил військового обліку, за які роботодавець та його відповідальні особи несуть адміністративну відповідальність.

    P.S. І ще, вибачте, але у мене як у людини, яка з 15 років у юридичній професії в державному та приватному секторі, - 7 років пропрацювала відповідальним за кадрові питання, візуально виникає питання щодо того чи дійсно на фото документ з "мокрою печаткою" ТЦК, а не виготовлений на принтері "виріб". Можу помилятись, але візуально з тієї якості фото, що є - виникає таке питання.

    Вибачте за не зовсім втішну відповідь.. Але маємо те, що маємо.

    З повагою, юрист Ярослав Турчин


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України