Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 04 ноября 2023, вопрос №96168

Что будет с 3 детьми, если одного с родителей лишить родительских прав

Отец выпивает несколько раз в месяц, разве что может покричать и оскорбить маму, либо же 3 несовершеннолетних детей семьи, но неделю назад отец выпил и начал бить маму, угрожать старшему брату, что проломит голову ломом, угрожать что до утра никто не доживёт, полиция приехала, но никак не отреагировала на ситуацию, просто сделало замечание отцу, сегодня ситуация повторилась, пьяный отец придумав какая то проблему начал замахиваться на меня, мне 17 лет, в начале я просто уклонялся от замашек, но когда он попал по мне, я сломал ему переносицу, но на этом он не остановился, взял шило и начал угрожать что оно окажется у меня в горле, продолжив попытки меня ударить, я ударил его и скрутив, я вызвал полицию, по приезду она сфоткала его и мою маму, после этого просто уехала ни сделав никакого замечания, писать заявления или нет, я не знал, так как мама у меня пенсионер и инвалид с 2 инсультами, в семье 5 детей, 3 несовершеннолетних, боялся писать заявление, не зная что будет с младшими братьями, лишив отца родительских прав, сможет ли мама(пенсионер, инвалид) опекать 3 детей, либо же её тоже лишат прав на опекунство, не хочу чтобы 2 младших брата, при чем самый младший брат с синдромом дауна попали в детдом, зная какие дети выростают после детдома, но понимаю что мне 17 лет и жить с ними до смерти этого алкаша я не могу, и через год полтора собираюсь съехать и начать строить свою жизнь, как лучше поступить в такой ситуации?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Максиме!

    Поки не сталося лиха, Вам з мамою треба негайно звернутись до органу опіки. Також треба оскаржити бездіяльність патрульних до Департаменту поліції.

    При позбавленні батька його прав з дітьми нічого не буде. Їх буде виховувати мама.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 6 месяцев назад

    Юрист, г. Львов, 8 лет опыта

    Добрий вечір. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

    1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

    2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;

    {Пункт 2 частини першої статті 164 в редакції Закону № 463-IX від 16.01.2020}

    3) жорстоко поводяться з дитиною;

    4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

    5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

    6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

    {Пункт 6 частини першої статті 164 із змінами, внесеними згідно із Законом № 245-VII від 16.05.2013}

    2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.

    3. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.

    4. Під час ухвалення рішення про позбавлення батьківських прав суд бере до уваги інформацію про здійснення соціального супроводу сім’ї (особи) у разі здійснення такого супроводу.

    Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

    Якщо дитина проживала з тим із батьків, хто позбавлений батьківських прав, суд вирішує питання про можливість їхнього подальшого проживання в одному житловому приміщенні. Суд може постановити рішення про виселення того з батьків, хто позбавлений батьківських прав, з житлового приміщення, у якому він проживає з дитиною, якщо буде встановлено, що він має інше житло, у яке може поселитися, або постановити рішення про примусовий поділ житла чи його примусовий обмін.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України