Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 13 ноября 2023, вопрос №96714

Обязан ли 16-ти летний школьник в данное время становиться на военный учёт?

Можно ли отказаться от военного учёта до достижения совершеннолетия (18-ти лет) и на что это повлияет?

Ответы юристов (4)

    Богун Сергій Павлович

    Отказаться нельзя. Это требование закона.

    Дяк Вікторія Сергіївна
    Дяк Вікторія Сергіївна год назад

    Юрист, г. Ровно, 9 лет опыта

    Доброго вечора, Олександре!

    Відмова від військового обліку непередбаченеа Законами України, однак передбачено вімова від призову, мобілізації на військову службу за певним переліком підстав, передбачених ст. 23 Закону України "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку".

    Наразі у Верховній Раді зареєстровано Законопроєкт №9566. Він ініційований народним депутатом від “Слуги Народу” Георгієм Мазурашу та покликаний внести зміни до Закону про мобілізацію. Згідно з цим законопроєктом, запропоновано мобілізувати тільки тих, хто має відповідну мотивацію та бажання. А тих, хто не хоче воювати або просто морально до цього не готовий, залучати до роботи на економіку. Якщо даний документ ухвалять, військовозобов’язані зможуть відмовитися від мобілізації. Вагомим приводом для такої відмови будуть особисті або релігійні переконання.

    На думку ініціатора законопроєкту, він допоможе не тільки зняти соціальну напруженість, а і сприятиме зміцненню економіки країни. До того ж, тоді “військкомати” зможуть сконцентруватися на роботі із вмотивованими патріотами, а для решти зникне необхідність ховатися та тікати від повісток, і при цьому вони зможуть працювати на користь держави. Відповідно до нього заяву про відмову від мобілізації зможуть написати ті громадяни, які ще не були призвані. Відмова може бути обумовлена особистими або релігійними переконаннями. Подавати таку заяву потрібно до ТЦК. Якщо цього не зробити, тоді військовозобов'язаних чекатиме призов на загальних підставах.

    Якщо законопроєкт №9566 буде підтримано та доопрацьовано, військовозобов'язані зможуть подати заяву про відмову від служби в армії з особистих або релігійних переконань.

    Крім того, тоді повістки зможуть вручати не лише військові й поліція. Законопроєктом передбачено внесення змін щодо повноважень Національної поліції доправляти порушників правил військового обліку. ТЦК та СП повинен подати до поліції відповідне звернення, а вже далі поліція має доправити такого порушника до ТЦК.

    Наразі законопроєкт Мазурашу наданий до ознайомлення в Комітети ВР. Слідкуйте за новинами на сайті Верховної Ради

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Олександре!

    Відповідно до статті 1 глави І ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу":

    "1. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

    2. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

    3. Військовий обов'язок включає:

    підготовку громадян до військової служби;

    приписку до призовних дільниць;

    прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу;

    проходження військової служби;

    виконання військового обов'язку в запасі;

    проходження служби у військовому резерві;

    дотримання правил військового обліку".

    Згідно зі статтею 14 глави ІІІ згаданного Закону:

    "1. Приписка громадян України чоловічої статі до призовних дільниць проводиться з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей.

    2. Для проведення приписки громадян України у районах (містах) утворюються призовні дільниці.

    3. До призовних дільниць щороку протягом січня - березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Приписка проводиться відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання.

    4. Не підлягають приписці до призовних дільниць громадяни України, які відбувають покарання в установах виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру.

    5. Органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, заклади освіти незалежно від підпорядкування і форми власності щороку у строки та в порядку, встановлені Кабінетом Міністрів України, зобов’язані подавати до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки списки громадян України, які підлягають приписці до призовних дільниць.

    6. Для приписки до призовної дільниці громадяни України зобов'язані особисто прибути до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки в строк, зазначений у повістці, та подати необхідні документи, перелік яких установлюється Міністерством оборони України."

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    На військовий облік призовників особа стає в 17 років. Так, зобов'язані.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України