Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 15 ноября 2023, вопрос №96845

Оформление квартиры после вступления в права наследства

Добрый день. Вступил в право наследства после смерти родителей, но квартиру оформлять пока не стал на себя. Сей час решил оформить .
Обратился в гос. нотариусу. После сбора справок с БТИ, и т.п. нотариус приглашает к себе, и говорит что я должен оставить у неё все оригиналы документов, ( вытяг с реестра, техпаспорт новый , договор купли - продажи ...) Появились сомнения , не опасно ли оставлять оригиналы документов, и должно ли так быть ???

Ответы юристов (3)

    Богун Сергій Павлович

    Вам буде видано свідоцтво про право на спадщину на підставі якого буде зареєстровано право власності в ДРРП. Державна реєстрація здійснюється на підставі:

    "свідоцтва про право на спадщину, виданого нотаріусом або консульською установою України, чи його дубліката"

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Відповідно до пункту 3.27 глави 10 «Видача свідоцтва про право на спадщину» Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України № 296/5 від 22.02.2012 року, у разі заведення спадкової справи та встановлення складу спадкового майна нотаріус надає спадкоємцю письмову довідку щодо переліку документів, необхідних для оформлення спадщини та видачі свідоцтва про право на спадщину, із зазначенням розміру плати за вчинення відповідних нотаріальних дій, яка визначена державним нотаріусом або щодо якої було досягнуто домовленості між приватним нотаріусом та спадкоємцем до заведення спадкової справи. Така довідка має бути підписана нотаріусом та скріплена його печаткою.

    Главою 7 «Витребування відомостей і документів, необхідних для вчинення нотаріальної дії» Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженому наказом Міністерства юстиції України № 296/5 від 22.02.2012 року передбачено.

    1. Відповідно до статті 46 Закону «Про нотаріат» нотаріус має право витребувати від фізичних та юридичних осіб відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій. Такі відомості та (або) документи повинні бути подані в строк, визначений нотаріусом. Цей строк не може перевищувати одного місяця.
    2. Неподання відомостей та документів на вимогу нотаріуса є підставою для відкладення, зупинення вчинення нотаріальної дії або відмови у її вчиненні.
    3. Документи, на підставі яких вчинено нотаріальну дію, та документи або копії (витяги) з них, необхідні для вчинення нотаріальної дії, обов'язково долучаються до примірника правочину, свідоцтва тощо, які залишаються у справах нотаріуса. У разі коли державну реєстрацію права власності на земельну ділянку та об’єкт нерухомого майна проведено без видачі документа, що посвідчує таке право або у зв’язку із втратою, пошкодженням чи псуванням відповідного державного акта на право власності, свідоцтва про право власності на нерухоме майно, нотаріальна дія щодо такого майна вчиняється на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до нього. Така інформація долучається до примірника правочину, свідоцтва тощо, які залишаються у справах нотаріуса.

    Отже, вилучення правовстановлюючих документів попередніх власників майна (спадкодавців) на підставі яких видається свідоцтво про право на спадщину є цілком логічним, оскільки відбувається перехід права власності на майно, а отже змінюється власник і попередні документи припиняють свою дію.

    Свідоцтво про право на спадщину - є правовстановлювальним документом, на підставі якого Ви зможете здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно

    Таким чином, слід дійти висновку, що Ви маєте право на отримання необхідної довідки про перелік документів, а вимоги та роз’яснення Вашого нотаріуса обґрунтовані і законні.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Сергію!

    У Вас немає приводу для хвилювання. Дії нотаріуса цілком законні і не повинні викликати в Вас сумніву.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України