Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день .8 ноября побывал на областной ВЛК для подтверждения ограниченной пригодности. Посмотрев мои документы областная ВЛК решила послать меня в стацинар в моем городе для дообследования.Никакого направления у меня нет и с моего ТЦК не звонят ,чтобы мне его выдать.Сколько времени дается на дообследование и что мне делать,ждать повестки или звонка с ТЦК ил самому туда идти?Следующий вопрос Ещё в ноябре 2022 года получил отсрочку по пунк 11 так как теща инвалид 2 группы.Есть запись в военном билете бессрочно. В этом году мой родной отец получил справку ЛКК 080-2, я получил акт встановлення факту здійснення догляду в местном управлении соцполитики в октябре.Собрал документы для получения отсрочки по пункт 10.Когда я пришёл 6 ноября 2023 года в местный ТЦК чтобы подать документы, мне сказали зачем вам вторая отсрочка если первая по тёще у вас действует и будет действовать и дальше а по отцу мы дадим только на пол года.Можно ли верить ТЦК что отсрочка по тёще будет и дальше действовать если произошли изменения в пункте11?Как им отдать ещё документы по отцу?В военном билете могут быть две записи про отсрочку?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, так можете вірити тцк ваша відстрочка є дійсною.
Термін проходження влк не встановлено законом. Тому можете ні куди не поспішати.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
Законодавчо такі терміни не визначені. Але щоб мати змогу пройти дообстеження Вам повинні видати направлення.
Згідно пункту 3.11 глави 3 розділу II Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ.
Можете подати документи та оформити відстрочку по догляду за батьком, Ваша підстава для відстрочки - абзац 10 частини 1 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Відправте заяву та копії документів укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію про оплату та опис вкладеного.
Все залежить від рішення керівника ТЦК. Можуть і не поставити відповідну відмітку, але зобов'язані вести спеціальний облік всіх Ваших відстрочок.
Згідно пункту 11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки РТЦК оформляють для військовозобов’язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю успіхів!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
Для того аби пройти дообстеження за вимогою обласної ВЛК Вам потрібно отримати направлення. Щодо термінів проходження ВЛК, то наразі вони законодавством не встановлені.
Тепер з приводу відстрочки.
З огляду на те, що Ви отримали відстрочку по тещі ще до прийняття змін у абзаці 11, Ваша відстрочка діє, оскільки Закон зворотньої дії не має відповідно до статті 58 Конституції України. Проте, можливі будь які сценарії розвитку подій у ТЦК та Ви це і самі розумієте, бо задаєте відповідне питання. Наприклад, після остаточного визначення Вашої придатності до військової служби може статися так, що ТЦК несподівано скаже, що відстрочку по тещі Ви вже немаєте, оскільки відбулися зміни в законодавстві. І тоді Ви опинитесь у такій ситуації, коли ВЛК вже пройдено, відстрочки Ви не маєте за абзацем 11, а документи на відстрочку за абзацем 10 не подали до ТЦК.
Тому, як на мою особисту думку, відстрочка з приводу постійного догляду за батьком у Вашому випадку більш надійна ніж відстрочка, яка пов'язана з тещею. Раджу Вам все ж таки подати заяву на відстрочку з усіма відповідними до неї документами. Якщо ТЦК буде відмовляти у прийнятті заяви, можете направити її Укрпоштою замовним листом з описом вкладення. Зворотнє повідомлення буде для Вас доказом того, що ТЦК отримало Ваші документи.
Щодо записів про відстрочку у Вашому військовому квитку, то це Вас взагалі не повинно турбувати.Самого факту наявності в Вашій особовій справі документів, які підтвержують обидві підстави для відстрочки буде достатньо.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Олександре!
Добрый день .8 ноября побывал на областной ВЛК для подтверждения ограниченной пригодности. Посмотрев мои документы областная ВЛК решила послать меня в стацинар в моем городе для дообследования.Никакого направления у меня нет и с моего ТЦК не звонят ,чтобы мне его выдать.Сколько времени дается на дообследование и что мне делать,ждать повестки или звонка с ТЦК ил самому туда идти?
Строки чинним законодавством не визначено, але дійсно можете чекати направлення, а потім лягати в стаціонар. Без направлення з ТЦК та Акту про обстеженну стану здоров'я (який мають заповнити в лікарні) Вас ніхто не прийме. Тоді чекайте, коли Вам подзвонять або викличуть в ТЦК в інший спосіб.
Следующий вопрос Ещё в ноябре 2022 года получил отсрочку по пунк 11 так как теща инвалид 2 группы.Есть запись в военном билете бессрочно. В этом году мой родной отец получил справку ЛКК 080-2, я получил акт встановлення факту здійснення догляду в местном управлении соцполитики в октябре.Собрал документы для получения отсрочки по пункт 10.Когда я пришёл 6 ноября 2023 года в местный ТЦК чтобы подать документы, мне сказали зачем вам вторая отсрочка если первая по тёще у вас действует и будет действовать и дальше а по отцу мы дадим только на пол года.Можно ли верить ТЦК что отсрочка по тёще будет и дальше действовать если произошли изменения в пункте11?
Так, абсолютно. Якщо у Вас відстрочка безстрокова, у даному випадку в чистому вигляді має застосовуватися принци незворотності дії нормативно-правового акта в часі.
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141)
Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Как им отдать ещё документы по отцу?
Якщо Ви дуже хочете, можете направити ці документи поштовим зв'язком.
В военном билете могут быть две записи про отсрочку?
Теоретично все можливо, але на своїй практиці ще такого не зустрічав. Вам дійсно раджу цю ситуацію трошки відпустити, оскільки у Вас є гарантоване право на відстрочку.
Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеЗДРАВСТВУЙТЕ, АЛЕКСАНДР!
Люди мечтают, чтоб у них в военном билете появилась запись как у Вас. Вопрос - зачем Вы ходите по тем ТЦК, имея на руках уже действующий военный билет с записью об отсрочке?! Вам нечем заняться или испытываете судьбу?! В коем веке Вам попались адекватные, законопослушные и порядочные сотрудники ТЦК, которые не пытаются Вас мобилизовать силой, обманом и тд... У Вас запись бессрочная есть?! - Есть?! Вы доктор юридических наук или должны предугадывать очередной маразм, который может придумать власть?! - Нет. Вы действуете согласно информации в Вашем военном билете. Никаких обязанностей для Вас после оформления отсрочки, не отмененной в законный способ путём принятия об этом закона или подзаконного акта и письменного уведомления Вас об этом, - нет. Направление Вам не выдали видимо потому что получили информацию с Реестра военнообязанных о наличии отсрочки. И зачем тратить время и силы врачей на тех, кто и так не подлежит мобилизации?! Побольше бы было ума и такого подхода у других ТЦК.
Забудьте о ТЦК как о страшном сне. У Вас есть надлежащая запись в военном билете. Опротестовать ее могут формально только в судебном порядке или путём принятия официального нормативно-правового акта, указывающего что Ваша бессрочная отсрочка аннулируется или подлежит подтверждению / переоформлению.
Живите спокойно. У большинства живущих сейчас в Украине военнообязанных такой возможности уже нет, как и права на отсрочку или же ТЦК игнорирует такое право, не делая запись в военном билете и пытаясь призвать до оформления отсрочки.
Вам повезло. Цените это и не испытывайте судьбу. Счастья Вам!
С уважением, юрист Ярослав Турчин (г. Гамбург, Германия)
Юрист, г. Покровск, 13 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Порядок проходження медогляду військовозобов'язаними визначений главою 3 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України. Всі підстави для відстрочки наведені у ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Оскільки Ви вже маєте оформлену відстрочку (відповідну відмітку ТЦК у військовому квитку) за абз.11, то ніхто забрати/скасувати її не зможе (це не передбачено чинним законодавством). Тому подавати документи ще на відстрочку за абз.10 Вам не потрібно, не витрачайте свій час. Крім того, обов'язкова явка до ТЦК лише по врученій під особистий підпис повістці, в якій мають бути вказані причини виклику та строки явки. Постанова КМУ 1478 містить затверджену форму повісток, бланк якої передбачає розписку з особистим підписом особи про отримання повістки (ПОВІСТКА).
При цьому, відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 60 Конституції України передбачено, що ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;
Всього найкращого!