Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 10 декабря 2023, вопрос №98515

Смерть близького родича

Доброго дня, маю таке питання :мати померла майже три тижні тому, разом ми не мешкаєм, нас ніхто не повідомив, поховали як безродную. Дізналися ми про її смерть, коли прийшли до поліції писати заяву про її зникнення. Підкажіть будь-ласка як правильно чинити у даній ситуації. Як бути і з її похованням і як оформляти спадщину.

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Світлана!

    Якщо мова іде про перепоховання, то за приписами ст. 21 Закону України «Про поховання та похоронну справу» та п. 2.12 «Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань» затверджено наказом Держжитлокомунгоспу України від 19.11.2003 №193, перепоховання останків померлих допускається у виняткових випадках за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради на підставі письмового звернення особи, яка здійснила поховання, висновку органу санітарно-епідеміологічної служби, лікарського свідотства про смерть, дозволу виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради на поховання останків на іншому кладовищі.

    Перпоховання останків померлих воїнів із братських і одиночних могил здійснюється з дотриманням вимог законів України «Про охорону культурної спадщини» (1805- 14) та Закон України «Про увічнення Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1941-1945 років».

    Під час перепоховання останків померлих контроль за дотриманням безпечних умов праці протягом усього терміну ведення робіт здійснює виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської ради.

    Перпоховання останків померлих здійснюється за рахунок коштів особи, яка ініціює перепоховання.

    Ритуальна служба забеспечує оформлення договору-замовлення на перепоховання та призначає термін його проведення. Про виймання останків із могили робиться запис у Книзі реєстрації, а при похованні в іншому місці робиться новий запис до Книги реєстрації.

    Що стосується отримання спадщини, то для того Вам треба просто звернутись до нотаріуса протягом 6 місяців після після смерті матері.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    З приводу перепоховання - доволі складна процедура, але раджу звернутися до органу місцевого самоврядування з приводу цього питання. Щодо спадкування, звертайтесь до нотаріуса за останнім місцем проживання особи.

    Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України