Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 12 декабря 2023, вопрос №98622

Аліменти, чи можна їх скасувати

Добрий день, підкажіть, будь ласка, в такій ситуації: є пара, яка давно розвелася, жінка сама виховує сина, чоловік крім аліментів ніяк не фігурує в житті дитини. Зараз чоловіка призвали, і десь він дізнався/консультувався, або хтось розповів, що якщо ти військовий, то можеш не платити аліменти.І цим погрожує жінці, а вона сама не потягне дитину (без аліментів). Підкажіть, чи є таке нововведення в законах? Якщо так, то де це прописано, або якщо ні, то чим можна відповісти цьому чоловіку? Де написано про обов'язок платити аліменти. Дякую

Ответы юристов (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Ні, нічого такого немає. Військовослужбовці, як й інші чоловіки, повинні утримувати дитину та сплачувати аліменти. Навпаки, зараз деякі жінки стягують з чоловіків-військових в якості аліментів порядку 30 тис грн.

    Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Аліна!

    Це не відповідає дійсності. Аліменти не можна скасувати у зв'язку з тим, що чоловік військовослужбовець. Можливо тільки зменшити їх розмір у судовому порядку, але за умови, якщо для того є підстави.

    Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або за домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі:

    • зміни матеріального або сімейного стану;
    • погіршення або поліпшення здоров’я когось із них;
    • інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богун Сергій Павлович

    Жодних обмежень у законодавстві щодо стягнення аліментів з військовослужбовців немає. А отже, ні мобілізовані, ні ті, що служать за контрактом не звільняються від обов'язку сплачувати аліменти на дитину.

    Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених СК України.

    За позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України