Кримінальний процесуальний кодекс України
Розділ Xі

Розділ XІ ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. До дня введення в дію положень частини четвертої статті 216 цього Кодексу повноваження щодо досудового розслідування здійснюють слідчі органів прокуратури, які користуються повноваженнями слідчих, визначеними цим Кодексом, - щодо злочинів, передбачених частиною четвертою статті 216 цього Кодексу.

Після введення в дію положень частини четвертої статті 216 цього Кодексу кримінальні провадження, розпочаті слідчими органів прокуратури, продовжують здійснюватися слідчими органів прокуратури, які користуються повноваженнями слідчих, визначеними цим Кодексом, до закінчення досудового розслідування, але не довше двох років. Після закінчення дворічного строку кримінальні провадження, розпочаті слідчими органів прокуратури, у тримісячний строк передаються слідчим органів Державного бюро розслідувань.

{Абзац другий пункту 1 розділу XI в редакції Закону № 1355-VIII від 12.05.2016 }

До дня введення в дію частини п’ятої статті 216 цього Кодексу повноваження щодо досудового розслідування передбачених нею злочинів здійснюють слідчі органів прокуратури, які користуються повноваженнями слідчих, визначеними цим Кодексом.

Після введення в дію частини п’ятої статті 216 цього Кодексу розпочаті слідчими органів прокуратури кримінальні провадження продовжують здійснюватися слідчими органів прокуратури, які користуються повноваженнями слідчих, визначеними цим Кодексом, до закінчення досудового розслідування.

{Абзац четвертий пункту 1 розділу XI в редакції Закону № 916-VIII від 24.12.2015 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 }

{Пункт 1 розділу XI із змінами, внесеними згідно із Законом № 1698-VII від 14.10.2014 ; в редакції Закону № 771-VIII від 10.11.2015 }

2. До дня введення в дію положень закону, що регулює надання безоплатної правової допомоги, які передбачають діяльність органів (установ), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, функції таких органів (установ) здійснюють адвокатські об’єднання або органи адвокатського самоврядування.

3. Заяви та повідомлення про злочини, які надійшли до органів дізнання, слідчих, прокурорів до набрання чинності цим Кодексом і по яких не прийнято рішення про порушення кримінальної справи або про відмову у порушенні кримінальної справи, передаються органам досудового розслідування згідно з цим Кодексом для початку досудового розслідування в порядку, встановленому цим Кодексом.

4. Ведення оперативно-розшукових справ, що на день набрання чинності цим Кодексом перебувають у провадженні підрозділів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, продовжується. За наявності відповідних підстав такі оперативно-розшукові справи передаються органам досудового розслідування для початку досудового розслідування у порядку, встановленому цим Кодексом, з урахуванням підслідності.

5. Кримінальні справи, які на день набрання чинності цим Кодексом перебувають у провадженні органів дізнання, протягом десяти днів з дня набрання ним чинності передаються відповідним органам досудового розслідування з урахуванням підслідності для здійснення досудового розслідування.

6. Кримінальні справи, які на день набрання чинності цим Кодексом перебувають у провадженні органів досудового слідства, залишаються у провадженні цих органів до завершення розслідування незалежно від зміни їх підслідності відповідно до цього Кодексу.

7. Оперативно-розшукові заходи, слідчі та процесуальні дії, розпочаті до дня набрання чинності цим Кодексом, завершуються у порядку, який діяв до набрання ним чинності. Після набрання чинності цим Кодексом оперативно-розшукові заходи, слідчі та процесуальні дії здійснюються згідно з положеннями Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" та положеннями цього Кодексу.

8. Допустимість доказів, отриманих до набрання чинності цим Кодексом, визначається у порядку, що діяв до набрання ним чинності.

9. Запобіжні заходи, арешт майна, відсторонення від посади, застосовані під час дізнання та досудового слідства до дня набрання чинності цим Кодексом, продовжують свою дію до моменту їх зміни, скасування чи припинення у порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом.

10. Кримінальні справи, які на день набрання чинності цим Кодексом не направлені до суду з обвинувальним висновком, постановою про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, постановою про направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, розслідуються, надсилаються до суду та розглядаються судами першої, апеляційної, касаційної інстанцій згідно з положеннями цього Кодексу.

{Пункт 10 розділу XI із змінами, внесеними згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 }

11. Кримінальні справи, які до дня набрання чинності цим Кодексом надійшли до суду від прокурорів з обвинувальним висновком, постановою про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, постановою про направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, розглядаються судами першої, апеляційної та касаційної інстанцій в порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом, з урахуванням положень, передбачених § 3 розділу 4 Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".

{Пункт 11 розділу XI в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 }

12. Розслідування кримінальних справ, передбачених пунктом 11 цього розділу, у разі повернення таких кримінальних справ судом прокурору для проведення додаткового розслідування проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом.

13. Судові рішення, які ухвалені судом першої інстанції і не набрали законної сили на день набрання чинності цим Кодексом, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку та строки, що діяли до набрання чинності цим Кодексом.

14. Неоскаржені судові рішення, які ухвалені судом першої інстанції і не набрали законної сили на день набрання чинності цим Кодексом, набирають законної сили в порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом.

15. Апеляційні та касаційні скарги, заяви про перегляд судових рішень у кримінальних справах, які були розглянуті до набрання чинності цим Кодексом, або у справах, розгляд яких не завершено з набранням чинності цим Кодексом, подаються і розглядаються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом, з урахуванням положень, передбачених § 3 розділу 4 Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".

{Пункт 15 розділу XI в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 }

16. Клопотання про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами, подані відповідним прокурорам до дня набрання чинності цим Кодексом, розглядаються та подаються ними до суду в порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом.

Заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами, подані до суду до дня набрання чинності цим Кодексом, а також заяви, подані прокурорами відповідно до абзацу першого цього пункту після набрання ним чинності, розглядаються відповідними судами у порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом, в складі суду, передбаченому статтею 35 цього Кодексу.

{Абзац другий пункту 16 розділу XI із змінами, внесеними згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 }

17. Особи, які на день набрання чинності цим Кодексом беруть участь у кримінальному провадженні в якості захисників і не мають статусу адвоката, продовжують здійснювати повноваження захисника в такому кримінальному провадженні під час досудового розслідування, а також судового провадження у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій.

{Пункт 17 розділу XI із змінами, внесеними згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 }

18. Не пізніше трьох місяців з дня опублікування цього Кодексу у місцевих загальних судах проводяться збори суддів з метою обрання слідчих суддів у порядку, встановленому Законом України "Про судоустрій і статус суддів".

У разі якщо у зазначений строк слідчого суддю не було обрано, його повноваження, передбачені цим Кодексом, виконує найстарший за віком суддя цього суду до дня обрання слідчого судді.

19. Не пізніше трьох місяців з дня опублікування цього Кодексу у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ проводяться збори суддів з метою обрання суддів, уповноважених на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх, у порядку, встановленому Законом України "Про судоустрій і статус суддів".

У разі якщо у зазначений строк суддю, уповноваженого на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх, не було обрано, його повноваження здійснює суддя, який має найбільший стаж роботи на посаді судді та досвід розгляду кримінальних справ.

20. Не пізніше трьох місяців з дня опублікування цього Кодексу керівники органів досудового розслідування визначають слідчих, спеціально уповноважених на здійснення досудових розслідувань щодо неповнолітніх.

20 - 1 . Тимчасово, але не пізніше дня початку діяльності Державного бюро розслідувань (опублікування у газеті "Урядовий кур’єр" відповідного повідомлення його керівником):

{Абзац перший пункту 20 - 1 розділу ХІ в редакції Закону № 1950-VIII від 16.03.2017 }

спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110 - 2, 111, 112, 113, 114, 114 - 1, 115, частинами другою - п’ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258 - 1, 258 - 2, 258 - 3, 258 - 4, 258 - 5, 348, 364, 365, 368, 368 - 2, 379, 400, 436, 436 - 1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи який понад шість місяців переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно якого наявні фактичні дані, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції. Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошені у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи які понад шість місяців переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно яких наявні фактичні дані, що вони перебувають за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, та вони розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цьому абзаці, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.

{Абзац другий пункту 20 - 1 розділу ХІ із змінами, внесеними згідно із Законом № 1950-VIII від 16.03.2017 }

Положення частини п’ятої статті 139 цього Кодексу у разі вчинення злочинів, визначених в абзаці другому цього пункту, поширюються також на осіб, які понад шість місяців переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно яких наявні фактичні дані, що вони перебувають за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.

У клопотанні слідчого, прокурора про здійснення спеціального досудового розслідування мають також зазначатися фактичні дані про перебування особи за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції. Слідчий суддя може відмовити у задоволенні такого клопотання, якщо слідчий, прокурор не доведе, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та стосовно нього наявні фактичні дані про перебування за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції. Повторне звернення з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування до слідчого судді в одному кримінальному провадженні не допускається, крім наявності нових обставин, які підтверджують, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та стосовно нього наявні фактичні дані про перебування за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.

Судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другій статті 297 - 1 цього Кодексу, а також у цьому пункті, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження) та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи який понад шість місяців переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно якого наявні фактичні дані, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.

Розгляд клопотань про здійснення спеціального досудового розслідування, спеціальне судове провадження щодо злочинів, зазначених у частині другій статті 297 - 1 цього Кодексу, а також у цьому пункті, здійснює суд за правилами підсудності, встановленими статтею 32 цього Кодексу.

{Пункт 20 - 1 розділу ХІ доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 1950-VIII від 16.03.2017 }

Вимоги щодо особливостей застосування глави 24 - 1 цього Кодексу, передбачені цим пунктом, поширюються на кримінальні провадження, у яких підозрюваний, крім неповнолітнього, на момент звернення до суду з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування або обвинувальним актом оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи понад шість місяців переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно якого наявні фактичні відомості, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.

{Пункт 20 - 1 розділу ХІ доповнено абзацом сьомим згідно із Законом № 1950-VIII від 16.03.2017 }

Кримінальні провадження, у яких здійснювалося спеціальне досудове розслідування щодо злочинів, передбачених цим пунктом, і обвинувальні акти направлені до суду до спливу строку, передбаченого абзацом першим цього пункту, а так само кримінальні справи, які станом на цю дату перебувають на розгляді суду, розглядаються з урахуванням правил спеціального судового провадження та особливостей, визначених цим пунктом.

{Пункт 20 - 1 розділу ХІ доповнено абзацом восьмим згідно із Законом № 1950-VIII від 16.03.2017 }

{Розділ ХІ доповнено пунктом 20 - 1 згідно із Законом № 1355-VIII від 12.05.2016 }

20 - 3 . Процесуальні дії у межах міжнародного співробітництва відповідно до Угоди між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року, укладеної 7 липня 2017 року у м. Таллінні, провадяться у порядку, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про виконання Угоди між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року".

Кримінальні провадження щодо злочинів, зазначених у пункті "b" статті 1 Угоди між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року, укладеної 7 липня 2017 року у м. Таллінні, здійснюються згідно з положеннями цього Кодексу з урахуванням положень пункту 4 §2 "Прикінцеві положення" розділу 4 Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".

{Розділ ХІ доповнено пунктом 20 - 3 згідно із Законом № 2507-VIII від 12.07.2018 }

21. Кабінету Міністрів України:

1) у тримісячний строк з дня опублікування цього Кодексу:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Кодексом;

забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України у відповідність із цим Кодексом;

забезпечити підготовку та впровадження в юридичних вищих навчальних закладах нових навчальних програм з вивчення нового кримінального процесуального законодавства;

2) у місячний строк з дня опублікування цього Кодексу внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів у відповідність із цим Кодексом, у тому числі з метою забезпечення фінансування:

оснащення органів досудового розслідування електронними засобами контролю;

створення та ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань;

обладнання органів досудового розслідування технічними засобами фіксування кримінального провадження і технічними засобами проведення дистанційного провадження в режимі відеоконференції;

заміни у судах загальної юрисдикції металевих загороджень, які відокремлюють підсудних від складу суду і присутніх громадян, на загородження із скла чи органічного скла;

обладнання залів судового засідання у необхідній кількості технічними засобами фіксування кримінального провадження та технічними засобами проведення дистанційного провадження в режимі відеоконференції у кількості не менше двох залів на кожний місцевий суд, не менше чотирьох залів на кожний апеляційний суд, не менше п’яти залів на Кримінальний касаційний суд, не менше п’яти залів на Велику Палату Верховного Суду;

{Абзац шостий підпункту 2 пункту 21 розділу XI із змінами, внесеними згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 }

обладнання установ попереднього ув’язнення та установ виконання покарань технічними засобами проведення дистанційного провадження в режимі відеоконференції з судами у кількості не менше двох приміщень у кожній установі;

збільшення кількості суддів місцевих загальних судів та апарату цих судів у зв’язку з необхідністю забезпечення здійснення функцій слідчого судді.

22. Рекомендувати Генеральній прокуратурі України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Кодексу:

1) створити Єдиний реєстр досудових розслідувань, розробити та затвердити за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, положення про порядок його ведення;

2) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Кодексом.

23. Рекомендувати Міністерству внутрішніх справ України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Кодексу розробити та затвердити положення про порядок застосування електронних засобів контролю згідно з вимогами цього Кодексу.

24. Рекомендувати Службі безпеки України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Кодексу привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Кодексом.

25. Кабінету Міністрів України спільно з Генеральною прокуратурою України, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та органами адвокатського самоврядування підготувати і забезпечити виконання програм перепідготовки працівників органів кримінальної юстиції та адвокатів з питань застосування нових положень кримінального процесуального законодавства.

26. Рекомендувати Державній судовій адміністрації України:

1) протягом одного місяця з дня опублікування цього Кодексу забезпечити звернення своїх територіальних управлінь з поданнями до відповідних місцевих рад про формування і затвердження ними списків присяжних відповідно до вимог Закону України "Про судоустрій і статус суддів";

2) протягом трьох місяців з дня опублікування цього Кодексу привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Кодексом.

Президент України

В.ЯНУКОВИЧ

м. Київ 13 квітня 2012 року № 4651-VI

© Офіційний портал Верховної Ради Україниhttp://rada.gov.ua/

Популярные вопросы пользователей

Структура Кримінальний процесуальний кодекс України

Розділ I

Глава 1

Стаття 1

Стаття 2

Стаття 3

Стаття 4

Стаття 5

Стаття 6

Глава 2

Стаття 7

Стаття 8

Стаття 9

Стаття 10

Стаття 11

Стаття 12

Стаття 13

Стаття 14

Стаття 15

Стаття 16

Стаття 17

Стаття 18

Стаття 19

Стаття 20

Стаття 21

Стаття 22

Стаття 23

Стаття 24

Стаття 25

Стаття 26

Стаття 27

Стаття 28

Стаття 29

Глава 3

Стаття 30

Стаття 31

Стаття 32

Стаття 33

Стаття 34

Стаття 35

Стаття 36

Стаття 37

Стаття 38

Стаття 39

Стаття 40

Стаття 41

Стаття 42

Стаття 43

Стаття 44

Стаття 45

Стаття 46

Стаття 47

Стаття 48

Стаття 49

Стаття 50

Стаття 51

Стаття 52

Стаття 53

Стаття 54

Стаття 55

Стаття 56

Стаття 57

Стаття 58

Стаття 59

Стаття 60

Стаття 61

Стаття 62

Стаття 63

Стаття 64

Стаття 64 - 1

Стаття 64 - 2

Стаття 65

Стаття 66

Стаття 67

Стаття 68

Стаття 69

Стаття 70

Стаття 71

Стаття 72

Стаття 72 - 1

Стаття 73

Стаття 74

Стаття 75

Стаття 76

Стаття 77

Стаття 78

Стаття 79

Стаття 80

Стаття 81

Стаття 82

Стаття 83

Глава 4

Стаття 84

Стаття 85

Стаття 86

Стаття 87

Стаття 88

Стаття 89

Стаття 90

Стаття 91

Стаття 92

Стаття 93

Стаття 94

Стаття 95

Стаття 96

Стаття 97

Стаття 98

Стаття 99

Стаття 100

Стаття 101

Стаття 102

Глава 5

Стаття 103

Стаття 104

Стаття 105

Стаття 106

Стаття 107

Стаття 108

Стаття 109

Стаття 110

Глава 6

Стаття 111

Стаття 112

Глава 7

Стаття 113

Стаття 114

Стаття 115

Стаття 116

Стаття 117

Глава 8

Стаття 118

Стаття 119

Стаття 120

Стаття 121

Стаття 122

Стаття 123

Стаття 124

Стаття 125

Стаття 126

Глава 9

Стаття 127

Стаття 128

Стаття 129

Стаття 130

Розділ іі

Глава 10

Стаття 131

Стаття 132

Глава 11

Стаття 133

Стаття 134

Стаття 135

Стаття 136

Стаття 137

Стаття 138

Стаття 139

Стаття 140

Стаття 141

Стаття 142

Стаття 143

Глава 12

Стаття 144

Стаття 145

Стаття 146

Стаття 147

Глава 13

Стаття 148

Стаття 149

Стаття 150

Стаття 151

Стаття 152

Стаття 153

Глава 14

Стаття 154

Стаття 155

Стаття 155 - 1

Стаття 156

Стаття 157

Стаття 158

Глава 15

Стаття 159

Стаття 160

Стаття 161

Стаття 162

Стаття 163

Стаття 164

Стаття 165

Стаття 166

Глава 16

Стаття 167

Стаття 168

Стаття 169

Глава 17

Стаття 170

Стаття 171

Стаття 172

Стаття 173

Стаття 174

Стаття 175

Глава 18

Стаття 176

Стаття 177

Стаття 178

Стаття 179

Стаття 180

Стаття 181

Стаття 182

Стаття 183

Стаття 184

Стаття 185

Стаття 186

Стаття 187

Стаття 188

Стаття 189

Стаття 190

Стаття 191

Стаття 192

Стаття 193

Стаття 194

Стаття 195

Стаття 196

Стаття 197

Стаття 198

Стаття 199

Стаття 200

Стаття 201

Стаття 202

Стаття 203

Стаття 204

Стаття 205

Стаття 206

Стаття 207

Стаття 208

Стаття 209

Стаття 210

Стаття 211

Стаття 212

Стаття 213

Розділ III

Глава 19

Стаття 214

Стаття 215

Стаття 216

Стаття 217

Стаття 218

Стаття 219

Стаття 220

Стаття 221

Стаття 222

Глава 20

Стаття 223

Стаття 224

Стаття 225

Стаття 226

Стаття 227

Стаття 228

Стаття 229

Стаття 230

Стаття 231

Стаття 232

Стаття 233

Стаття 234

Стаття 235

Стаття 236

Стаття 237

Стаття 238

Стаття 239

Стаття 240

Стаття 241

Стаття 242

Стаття 243

Стаття 244

Стаття 245

Глава 21

Стаття 246

Стаття 247

Стаття 248

Стаття 249

Стаття 250

Стаття 251

Стаття 252

Стаття 253

Стаття 254

Стаття 255

Стаття 256

Стаття 257

Стаття 258

Стаття 259

Стаття 260

Стаття 261

Стаття 262

Стаття 263

Стаття 264

Стаття 265

Стаття 266

Стаття 267

Стаття 268

Стаття 269

Стаття 269 - 1

Стаття 270

Стаття 271

Стаття 272

Стаття 273

Стаття 274

Стаття 275

Глава 22

Стаття 276

Стаття 277

Стаття 278

Стаття 279

Глава 23

Стаття 280

Стаття 281

Стаття 282

Глава 24

Стаття 283

Стаття 284

Стаття 285

Стаття 286

Стаття 287

Стаття 288

Стаття 289

Стаття 290

Стаття 291

Стаття 292

Стаття 293

Стаття 294

Стаття 295

Стаття 295 - 1

Глава 24

Стаття 297 - 1

Стаття 297 - 2

Стаття 297 - 3

Стаття 297 - 4

Стаття 297 - 5

Глава 25

Стаття 298

Стаття 299

Стаття 300

Стаття 301

Стаття 302

Глава 26

Стаття 303

Стаття 304

Стаття 305

Стаття 306

Стаття 307

Стаття 308

Стаття 309

Стаття 310

Стаття 311

Стаття 312

Стаття 313

Розділ IV

Глава 27

Стаття 314

Стаття 314 - 1

Стаття 315

Стаття 316

Стаття 317

Глава 28

Стаття 318

Стаття 319

Стаття 320

Стаття 321

Стаття 322

Стаття 323

Стаття 324

Стаття 325

Стаття 326

Стаття 327

Стаття 328

Стаття 329

Стаття 330

Стаття 331

Стаття 332

Стаття 333

Стаття 334

Стаття 335

Стаття 336

Стаття 337

Стаття 338

Стаття 339

Стаття 340

Стаття 341

Стаття 342

Стаття 343

Стаття 344

Стаття 345

Стаття 346

Стаття 347

Стаття 348

Стаття 349

Стаття 350

Стаття 351

Стаття 352

Стаття 353

Стаття 354

Стаття 355

Стаття 356

Стаття 357

Стаття 358

Стаття 359

Стаття 360

Стаття 361

Стаття 362

Стаття 363

Стаття 364

Стаття 365

Стаття 366

Стаття 367

Стаття 368

Глава 29

Стаття 369

Стаття 370

Стаття 371

Стаття 372

Стаття 373

Стаття 374

Стаття 375

Стаття 376

Стаття 377

Стаття 378

Стаття 379

Стаття 380

Глава 30

Стаття 381

Стаття 382

Стаття 383

Стаття 384

Стаття 385

Стаття 386

Стаття 387

Стаття 388

Стаття 389

Стаття 390

Стаття 391

Розділ V

Глава 31

Стаття 392

Стаття 393

Стаття 394

Стаття 395

Стаття 396

Стаття 397

Стаття 398

Стаття 399

Стаття 400

Стаття 401

Стаття 402

Стаття 403

Стаття 404

Стаття 405

Стаття 406

Стаття 407

Стаття 408

Стаття 409

Стаття 410

Стаття 411

Стаття 412

Стаття 413

Стаття 414

Стаття 415

Стаття 416

Стаття 417

Стаття 418

Стаття 419

Стаття 420

Стаття 421

Стаття 422

Стаття 423

Глава 32

Стаття 424

Стаття 425

Стаття 426

Стаття 427

Стаття 428

Стаття 429

Стаття 430

Стаття 431

Стаття 432

Стаття 433

Стаття 434

Стаття 434 - 1

Стаття 434 - 2

Стаття 435

Стаття 436

Стаття 437

Стаття 438

Стаття 439

Стаття 440

Стаття 441

Стаття 442

Стаття 443

Глава 34

Стаття 459

Стаття 460

Стаття 461

Стаття 462

Стаття 463

Стаття 464

Стаття 465

Стаття 466

Стаття 467

Розділ Vі

Глава 35

Стаття 468

Стаття 469

Стаття 470

Стаття 471

Стаття 472

Стаття 473

Стаття 474

Стаття 475

Стаття 476

Глава 36

Стаття 477

Стаття 478

Стаття 479

Глава 37

Стаття 480

Стаття 481

Стаття 482

Стаття 483

Глава 38

Стаття 484

Стаття 485

Стаття 486

Стаття 487

Стаття 488

Стаття 489

Стаття 490

Стаття 491

Стаття 492

Стаття 493

Стаття 494

Стаття 495

Стаття 496

Стаття 497

Стаття 498

Стаття 499

Стаття 500

Стаття 501

Стаття 502

Глава 39

Стаття 503

Стаття 504

Стаття 505

Стаття 506

Стаття 507

Стаття 508

Стаття 509

Стаття 510

Стаття 511

Стаття 512

Стаття 513

Стаття 514

Стаття 515

Стаття 516

Глава 40

Стаття 517

Стаття 518

Глава 41

Стаття 519

Стаття 520

Стаття 521

Стаття 522

Стаття 523

Розділ VIі

Стаття 524

Стаття 525

Стаття 526

Стаття 527

Стаття 528

Стаття 529

Стаття 530

Стаття 531

Розділ VIIі

Стаття 532

Стаття 533

Стаття 534

Стаття 535

Стаття 536

Стаття 537

Стаття 538

Стаття 539

Стаття 540

Розділ Iх

Глава 42

Стаття 541

Стаття 542

Стаття 543

Стаття 544

Стаття 545

Стаття 546

Стаття 547

Стаття 548

Стаття 549

Стаття 550

Глава 43

Стаття 551

Стаття 552

Стаття 553

Стаття 554

Стаття 555

Стаття 556

Стаття 557

Стаття 558

Стаття 559

Стаття 560

Стаття 561

Стаття 562

Стаття 563

Стаття 564

Стаття 565

Стаття 566

Стаття 567

Стаття 568

Стаття 569

Стаття 570

Стаття 571

Стаття 572

Глава 44

Стаття 573

Стаття 574

Стаття 575

Стаття 576

Стаття 577

Стаття 578

Стаття 579

Стаття 580

Стаття 581

Стаття 582

Стаття 583

Стаття 584

Стаття 585

Стаття 586

Стаття 587

Стаття 588

Стаття 589

Стаття 590

Стаття 591

Стаття 592

Стаття 593

Стаття 594

Глава 45

Стаття 595

Стаття 596

Стаття 597

Стаття 598

Стаття 599

Стаття 600

Стаття 601

Глава 46

Стаття 602

Стаття 603

Стаття 604

Стаття 605

Стаття 606

Стаття 607

Стаття 608

Стаття 609

Стаття 610

Стаття 611

Стаття 612

Стаття 613

Стаття 614

Розділ IX

Стаття 615

Розділ X

Розділ Xі