Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 20 лютого 2024, питання №102468

Реєстрація "мертвих душ" у будинок

Доброго дня шановні юристи. Цікавить питання, скільки буде коштувати написання правильно оформленої заяви у ЦНАП для з'ясування підстав реєстрації сторонніх осіб у будинок?

Я опишу детально ситуацію, для розуміння проблеми, можливо хтось у своїй професійній практиці зі справою, в якій фігурувало незаконне вписування (реєстрація) "мертвих душ" в будинок.

Справа в тому, що в будинок, який знаходиться на стадії переоформлення, якимось чином були вписані 2 "мертві душі" (в буквальному сенсі). Цих людей вже не має в живих. Але тим не менш вони були приписані до будинку.
Будинок належав бабусі (вона власник), разом з нею проживали та були зареєстровані в будинку її діти. Бабуся померла. І коли стали займатись переоформленням, з'ясувалось, що в будинку зареєстровані 2 сторонні особи, як вже писав - "мертві душі".
Як ви вважаєте, з якою метою це може робитись? І чи потрібна згода УСІХ зареєструваних людей в будинку (якщо власник помер) на реєстрацію сторонніх осіб?

ЦНАП в свою чергу "переводить стрілки" на паспортний стіл, що це начебто він у 2003 році приписав сторонніх людей.

Яким чином можна дізнатись на підставі чого були зареєструвані ці сторонні особи (яких до того ж немає в живих), так як притягнути до відповідальності посадових осіб, які вписали у будинок сторонніх осіб? Та як встановити, хто саме з посадових особів провів такі незаконні дії? Який склад злочину ви вбачаєте в таких діях?

Якщо буде подана правильно оформлена заява до ЦНАПу, чи можливо потім на основі їх відповіді подати скаргу до прокуратури, а також притягнути до відповідальності посадових осіб, які це зробили?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Рекомендую звернутись до правоохоронних органів, оскільки бачу в діях ЦНАПу корупціонную складову.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України