Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 04 березня 2024, питання №103139 250₴

Військовий визнаний безвісті зниклим, чи має дитина по закону право на матеріальне забезпечення

Військовий визнаний безвісті зниклим, має батьків, розлучений, має неповнолітню дитину, чи має дитина право на будь-яке матеріальне забезпечення? Чи тільки батьки військового?

Відповіді юристів (4)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Згідно законодавства грошова допомога за безвісти зниклих та полонених військових призначена для таких членів їхніх сімей:

    дружині / чоловіку; повнолітнім дітям, які проживають з військовим / військовою (у разі відсутності дружини / чоловіка); опікунам, піклувальникам чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів із дитинства, незалежно від їхнього віку); особам, які перебувають на утриманні (члени сім’ї, які повністю залежні від військового / військової); батькам (у разі відсутності дружини / чоловіка та дітей).
    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ірина!

    Безвісти зниклі (відсутні) – військові, про яких повністю відсутні відомості понад 15 днів, крім випадків самовільного залишення військової частини або місця служби. Безвісти зниклі залишаються у списках частини до визнання їх в установленому порядку безвісно відсутнім або оголошення померлим за рішенням суду

    Грошова допомога за безвісти зниклих військових призначена для таких членів їхніх сімей:

    • дружині / чоловіку;
    • повнолітнім дітям, які проживають з військовим / військовою (у разі відсутності дружини / чоловіка);
    • опікунам, піклувальникам чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів із дитинства, незалежно від їхнього віку);
    • особам, які перебувають на утриманні (члени сім’ї, які повністю залежні від військового / військової);
    • батьки (у разі відсутності дружини / чоловіка та дітей).

    За відмови однієї з осіб від виплати грошового забезпечення її частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають право на одержання.

    Відповідно до пункту 4 Постанови КМУ від 30 листопада 2016 р. № 884 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх» виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців здійснюється за їх заявою на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації).

    До заяви додаються:

    1. копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);
    2. довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
    3. копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
    4. копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
    5. копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це контролюючому органу і мають відмітку в паспорті, – копія сторінки паспорта з такою відміткою).

    Незалежно від статусу безвісти зниклих, за кожним військовослужбовцем зберігаються виплати за тим розміром окладу, який вони отримували під час проходження служби.

    Крім розміру посадового окладу, щомісячна виплата військовим також враховує:

    • Оклад за військовим званням;
    • Надбавку за вислугу років;
    • Інші щомісячні додаткові види грошового забезпечення постійного характеру;
    • Інші додаткові види фінансового забезпечення, з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/884-2016-п#Tex...

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    Щирі співчуття!

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 30 листопада 2016 р. № 884 Київ

    Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх

    7. Виплата грошового забезпечення здійснюється таким членам сімей військовослужбовців:

    дружині (чоловіку),

    а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку),

    а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.

    У разі письмової відмови однієї з осіб від виплати грошового забезпечення її частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають право на його одержання.

    Міноборони, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки Міноборони, Головний орган військового управління Національної гвардії, Адміністрація Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв’язку, Адміністрація Держспецтрансслужби мають право отримувати з державних реєстрів інформацію щодо осіб, які мають право на отримання грошового забезпечення військовослужбовців, шляхом доступу до таких реєстрів та/або шляхом електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів у порядку, встановленому законодавством.

    Таким чином, виплату можуть отримати члени сім’ї військовослужбовця/-иці, а саме:

    • дружина/чоловік, а в разі її/його відсутності - повнолітні діти які проживають разом з військовим (-ою);
    • законний представник: опікун, піклувальник чи усиновлювач неповнолітніх дітей-інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку;
    • особи, які перебувають на утриманні військовослужбовця: члени сім’ї, які були на його повному утриманні або одержували допомогу, яка була постійним і основним джерелом засобів до існування;
    • батьки рівними частками, якщо у військовослужбовця не було законного шлюбу чи дітей.

    Якщо одна з осіб письмово відмовляється від виплати грошового забезпечення, її частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають право на отримання виплат.

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович
    100%

    Вітаю Вас, пані Ірино!

    Мої Вам співчуття!

    Постановою № 168 від 28 лютого 2022 року чітко закріплене право членів родини військовослужбовців які зникли безвісти за особливих обставин або ж полонених — отримувати додаткову винагороду у розмірі 100 тисяч за весь час перебування в полоні або за весь час поки не буде змінено статус зниклого на якийсь інший статус. Мають нараховуватися виплати. Мають виплачуватись рідним людям військовослужбовця.

    Коли є сповіщення що військовослужбовець є безвісти зниклим, дружина, батьки чи повнолітні діти зобов'язані звернутись з письмовою заявою (до заяви долучити документи які підтверджують родинні зв’язки, паспорт ідентифікаційний код) і направити таку заяву до командира військової частини де проходить службу зниклий військовослужбовець. Командир має право протягом 15 днів розглянути таку заяву та прийняти відповідне рішення по виплаті додаткової винагороди та грошового забезпечення таким заявникам які звернулись з відповідною заявою. Якщо недостатньо документів чи є якісь інші підстави для відмови — відповідно виплата не виплачується поки не будуть усунуті недоліки які будуть вказані у відповіді на звернення заявника. Немає жодного строку обмеження по таких виплатах. Наприклад, якщо зниклий має такий статус місяць, то відповідно такі виплати виплачуються місць. Якщо це пів року, то виплачується пів року.

    З Порядком виплати грошового забезпечення сім’ям безвісно відсутніх військовослужбовців можете ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/884-2016-%D0%B...

    Виплата грошового забезпечення здійснюється таким членам сімей військовослужбовців:

    дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.

    Тобто, якщо дитина перебувала на утриманні військовослужбовця - вона має право на кошти.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024