Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Двагноз кератоконус 3 ст важкий обох очей, міопія високого ступеню, складний міопічний астигматизм обох очей,
Зір
OD 0.05 без корекції, 0.4 з корекцією
Shp -4.75, Cyl -3.75, AX 20°
OS 0.03 без кореції, 0.6 з корекцією
Sph -11.00
Дані авторефрактометрії
OD
Sph -4.75 cyl -3.75 ax20°
OS
Sph-8.75 cyl -6.50 ax 160°
Дані автокератометрії
OD
слабкий меридіан 46.25, крутий меридіан 50.25, R кривизни рогівки 7.02
OSслабкий меридіан 51.50 крутий меридіан 53.75, R кривизни рогівки 6.43
Плюс маю гіпертонію 1-го типу. Чи можуть мене мобілізувати? обстеження в вкладенні.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Володимире!
Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК.
ПРОТЕ, згідно Вашого діагнозу - ВЛК повинна визнати Вас непридатним до військової служби із виключенням з військового обліку. Мобілізації Ви явно не підлягаєте.
Вказаний Вами діагноз зазначений у статті 26 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1) та в Поясненннях щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2)
До статті 26 підпункту "А" (передбачає непридатність до військової служби) належать
Рішення ВЛК про "Непридатність до військової служби з виключенням із військового обліку" звільняє Вас від мобілізації.
Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період оформлюється довідкою ВЛК (додаток 4 до цього Положення) у двох примірниках, яка дійсна протягом одного року з дня медичного огляду. Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку підлягає затвердженню штатною ВЛК. Копія довідки видається особі, яка пройшла медичний огляд.Отже, з Вашим діагнозом Вас повинні визнати непридатним до військової служби та виключити з військового обліку. При проходженні ВЛК Вам потрібно надавати всі медичні документи, які у Вас є - консультаційні висновки, історію хвороби, дані діагностики та обстеження. Мобілізувати Вас не мають права.
Неправомірні рішення ВЛК можна оскаржити до ЦВЛК, а потім до суду.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю Вам успіхів!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Володимире!
Щодо гіпетортонії І стадії, то з цією хворобою Ви будете визнані придатним до проходження військової служби, оскільки обмежену придатність надає гіпертонія ІІ стадії, а непридатність з виключенням з військового обліку - гіпертонія ІІІ стадії з незворотними структурними ураженнями органів-мішеней.
Щодо кератоконусу, то тут ситуація зовсім інша, оскільки пункт "а" статті 26 Розкладу хвороб Наказу МОУ № 402 передбачає визнання особи непридатною до проходження військової служби з виключення з військового обліку саме за Вашим діагнозом.
До пункту «а» вищезазначенної статті належать різко виражені захворювання очей з прогресуючим зниженням зорових функцій або частими загостреннями на обох очах :
"захворювання з прогресуючим зниженням зорових функцій та ті, які не піддаються консервативному, хірургічному лікуванню, а також спадкові абіотрофії сітківки та стани після кератопластики (кератопротезування) обох очей незалежно від функцій ока. Діагноз абіотрофії сітківки повинен бути підтверджений об’єктивними нейрофункціональними методами досліджень;
кератоконус III або IV стадії на обох очах;
порушення периферичного зору по типу геміанопсії.
У разі стійкого звуження поля зору знизу та ззовні (за вертикальним та горизонтальним меридіанами) від точки фіксації до рівня менше 30 градусів на обох очах постанова за графами I-III Розкладу хвороб приймається за пунктом «а», те саме на одному оці - за пунктом «б»; від 30 до 45 градусів на обох очах - за пунктом «б», те саме на одному оці - за пунктом «в»".
Отже, маючи відповідне захворювання в Вас є дуже високі шанси бути визнаним непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Рішення щодо придатності приймається ВЛК.
Згідно Положення № 402 постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я ТДВ) (додаток 3).
З етіології гіпертонічну хворобу ділять на:
• первинну — виникає в результаті перенесених інших захворювань, наприклад:
атеросклерозу, ішемічної хвороби, серцевої недостатності, інфаркту міокарда та ін.;
• вторинну — розвивається разом з іншими хворобами, наприклад: остеохондрозом,
гіперфункцією щитовидної залози, гіперкортицизмом, цукровим діабетом,
захворюваннями нирок тощо.
Стадії гіпертонічної хвороби за ступенем впливу на внутрішні органи:
• I стадія (неускладнена) — тиску на внутрішні органи не виявляється;
• II стадія (безсимптомна) — чиниться негативний безсимптомний вплив на
внутрішні органи;
• III стадія (ускладнена) — відбувається ураження внутрішніх органів з проявом
симптоматики.
Відповідно до стадій розвитку патології розрізняють 3 ступені гіпертонічної хвороби.
М’яка (відповідає 1 ступеню) — підвищення тиску в межах 140–159/90–99 мм рт. ст.
Найбільш поширена форма, тому багато хто недооцінює її небезпеку. Відсутність
лікування призводить до мозкового інсульту.
• Помірна (відповідає 2 ступеню) — тиск у межах 160–179/100–109 мм рт. ст. Прогресуюча
форма захворювання. Збільшений тиск стабілізується.
• Важка (відповідає 3 ступеню) — тиск понад 180/110 мм рт. ст. Стадія високого ризику
для пацієнта. Виникають симптоми серцево-судинних захворювань.
Виходячи з Вашого діагнозу у Вас великі шанси, що Вас не мобілізують.
У разі незгоди з рішенням ВЛК його можна оскаржити.
Адвокат, м. Київ, 28 років досвіду
Доброго вечора, шановний, Володимир! Формально - так, маєте право на виключення. Чи виконає закон ВЛК - невідомо.
ВЛК зараз дуже неохоче надають виключення з обліку, бо в кожному такому рішенні вбачають корупцію, а тягають потім по ВЛК вищого рівня чомусь саме військовозобов'язаного.
Спробуйте звернутися до сімейного лікаря та через ВКК оформити направлення на МСЕК і оформити інвалідність. З інвалідністю Вам буде набагато простіше отримати відстрочку, ніж отримати виключення на ВЛК без інвалідності.
Крім того, без підтвердження висновків у комунальних або державних медичних закладах - Вас взагалі можуть визнати придатним до служби, адже ВЛК цілком ігнорують медичну документацію із приватних клінік як отриману корупційним шляхом. Так-так, презумпція невинуватості в України вже не працює. Усі громадяни - для держави злочинці, які мають доводити, що не сфалсифікували медичні документи та не купили їх у приватних клініках.
ФОРМАЛЬНО ВИ ЗА НАДАНИМИ ДІАГНОЗАМИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВИКЛЮЧЕННЯ, АЛЕ ЧИ ДАДУТЬ ЙОГО - НІХТО НЕ ЗНАЄ.
Вам потрібні не лише консультативні висновки приватних лікарень, а й проведення їх через сімейного лікаря та Електронну систему охорони здоров'я (ЕСОЗ). В будь-якому разі наразі Вам треба якомога більше підтверджень цього діагнозу від різних лікарень державної / комунальної форми власності, що знаходяться у сфері управління Міністерства охорони здоров'я України та Національної служби здоров'я.
Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу, затвердженого наказом МОУ № 14.08.2008 № 402
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text
Стаття 26. Включено: хвороби склери, рогівки (рубці та помутніння, дегенеративні захворювання), райдужної оболонки, циліарного тіла, кришталика (усі види катаракти), судинної оболонки; хвороби скловидного тіла та очного яблука; неврит зорового нерва, хвороби та ураження зорового нерва та зорових шляхів, інші хвороби ока та його придаткового апарату Н15-Н22; Н25-Н28; Н30-Н36; Н33.3; Н43-Н45; Н46-Н48
Включено: хвороби склери, рогівки (рубці та помутніння, дегенеративні захворювання), райдужної оболонки, циліарного тіла, кришталика (усі види катаракти), судинної оболонки; хвороби скловидного тіла та очного яблука; неврит зорового нерва, хвороби та ураження зорового нерва та зорових шляхів, інші хвороби ока та його придаткового апарату Н15-Н22; Н25-Н28; Н30-Н36; Н33.3; Н43-Н45; Н46-Н48
а) різко виражені з прогресуючим зниженням зорових функцій або частими загостреннями на обох очах
Стаття 26: передбачає хронічні, важко виліковні або невиліковні захворювання туберкульозного, люетичного, дегенеративного, дистрофічного та іншого походження.
У разі закінченого процесу або захворювань з нечастими загостреннями (не більше двох разів на рік), а також після пересадження тканин придатність до військової служби визначається залежно від функцій ока за відповідними статтями Розкладу хвороб. За наявності новоутворень ока та його придатків медичний огляд проводиться відповідно до статті 8 або 10 Розкладу хвороб.
1) до пункту «а» належать:
У разі стійкого звуження поля зору знизу та ззовні (за вертикальним та горизонтальним меридіанами) від точки фіксації до рівня менше 30 градусів на обох очах постанова за графами I-III Розкладу хвороб приймається за пунктом «а», те саме на одному оці - за пунктом «б»; від 30 до 45 градусів на обох очах - за пунктом «б», те саме на одному оці - за пунктом «в».
КРАЩЕ САМОСТІЙНО ОБСТЕЖИТИСЬ У МІСЦЕВІЙ КЛІНІЦІ, ДО ЯКОЇ НАПРАВИТЬ ВЛК. АДЖЕ за НАПРАВЛЕННЯМ ВАМ МОЖУТЬ НАМАЛЮВАТИ ІІ ступінь, встановивши пункт "б" або "в" чи взагалі не підтвердити діагноз ... і усе... Непридатність визначається індиівідуально, що дає широке поле для діяльності ВЛК і визнання придатним. Сам прийшов на ВЛК? Бачиш перед собою? - От і добре... Придатний, служи. Вибачте, але це реальні кейси реальних громадян України, яким таке казали наші шановні лікарі на ВЛК.
Включено: хвороби, що характеризуються підвищеним кров’яним тиском I10-I15 (гіпертонічна хвороба, вторинна гіпертензія)
а) гіпертонічна хвороба III стадії з незворотними структурними ураженнями органів-мішеней
Стаття 39: особи з підвищеним артеріальним тиском підлягають обстеженню в закладі охорони здоров’я (установі). Стадія гіпертонічної хвороби встановлюється з урахуванням рівня АТ та наявності об’єктивних ознак ураження органів-мішеней. Експертний діагноз гіпертонічної хвороби формулюється з визначенням її стадії та характеру ураження органів-мішеней.
1) до пункту «а» належать:
гіпертонічна хвороба III стадії за наявності асоційованих станів, які викликали тяжкі незворотні структурні ураження органів-мішеней;
симптоматичні артеріальні гіпертензії за наявності асоційованих станів, які викликали тяжкі незворотні структурні ураження органів-мішеней;
симптоматичні артеріальні гіпертензії та гіпертонічна хвороба з підвищенням артеріального тиску 3 ступеня, який не коригується гранично допустимими дозами максимально можливих комбінацій препаратів.
Асоційовані клінічні стани:
а) інфаркт міокарда;
б) СН II-А - III ст.;
в) інсульт, хронічна гіпертензивна енцефалопатія III стадії, судинна деменція;
г) крововиливи та ексудати в сітківці з набряком диска зорового нерва або без нього;
ґ) ниркова недостатність з концентрацією креатиніну в плазмі в чоловіків вище за 133 мкмоль/л ( або >1,5 мг/дл), у жінок - вище за 124 мкмоль/л (або > 1,4 мг/дл), підвищення креатиніну в плазмі мусить бути підтверджене не менш як трьома дослідженнями та тривалістю не менше 30 днів;
д) постійна форма фібриляції передсердь;
е) розшаровуюча аневризма аорти.
При III стадії гіпертонічної хвороби є об’єктивні ознаки ушкодження органів-мішеней із симптомами з їх боку та порушенням функції. Діагноз гіпертонічної хвороби III стадії за наявності інфаркту міокарда, інсульту або інших ознак III стадії слід встановлювати лише в тих випадках, коли ці серцево-судинні ускладнення виникають на фоні існуючої тривало гіпертонічної хвороби, що підтверджується наявністю об’єктивних ознак гіпертензивного ураження органів-мішеней (гіпертрофія лівого шлуночка, генералізоване звуження артерій сітківки тощо).
Показники артеріального тиску можуть бути знижені в осіб, які перенесли інфаркт міокарда або інсульт та отримують адекватну гіпотензивну терапію.
З повагою, адвокат Наталія Пономаренко
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, Володимире!
Загалом Ви підпадаєте під статтю 26-а Розкладу хвороб, яка передбачає для членів ВЛК тільки один можливий висновок - НЕПРИДАТНИЙ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ З ВИКЛЮЧЕННЯМ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.
До такого висновку я приходжу з огляду на наявність у Вас "кератоконус 3 ст. обох очей тяжкий"
"...Стаття 26: передбачає хронічні, важко виліковні або невиліковні захворювання туберкульозного, люетичного, дегенеративного, дистрофічного та іншого походження.
У разі закінченого процесу або захворювань з нечастими загостреннями (не більше двох разів на рік), а також після пересадження тканин придатність до військової служби визначається залежно від функцій ока за відповідними статтями Розкладу хвороб. За наявності новоутворень ока та його придатків медичний огляд проводиться відповідно до статті 8 або 10 Розкладу хвороб.
1) до пункту «а» належать:
захворювання з прогресуючим зниженням зорових функцій та ті, які не піддаються консервативному, хірургічному лікуванню, а також спадкові абіотрофії сітківки та стани після кератопластики (кератопротезування) обох очей незалежно від функцій ока. Діагноз абіотрофії сітківки повинен бути підтверджений об’єктивними нейрофункціональними методами досліджень;
кератоконус III або IV стадії на обох очах;
порушення периферичного зору по типу геміанопсії.
У разі стійкого звуження поля зору знизу та ззовні (за вертикальним та горизонтальним меридіанами) від точки фіксації до рівня менше 30 градусів на обох очах постанова за графами I-III Розкладу хвороб приймається за пунктом «а», те саме на одному оці - за пунктом «б»; від 30 до 45 градусів на обох очах - за пунктом «б», те саме на одному оці - за пунктом «в»..."
Гіперточнічна хвороба I стадії - це придатний, на жаль.
Втім, у Вас зараз стоїть вибір - йти самому до ТЦК та СП та розраховувати на добросовісність членів ВЛК, або просто жити та чекати повістку. Звісно, для предметної консультації бажано отримати від Вас додаткову інформацію: про вік, наявність або відсутність військово-облікового документу, взаємовідносин з ТЦК та СП зокрема з початку повномасштабного вторгнення і так далі.
Загалом теоретично Ви маєте бути непридатні до військової служби з виключенням з обліку, практично - може бути все, що завгодно, у тому числі висновок про обмежену придатність.
Враховуйте також, що "...постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період оформлюється довідкою ВЛК (додаток 4 до цього Положення) у двох примірниках, яка дійсна протягом одного року з дня медичного огляду. Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про тимчасову непридатність або непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку підлягає затвердженню штатною ВЛК. Копія довідки видається особі, яка пройшла медичний огляд...".
Це ще один ризик того, що комусь може не сподобатися формулювання про визнання Вас непридатним з виключенням з обліку.
Ясно одне - чим більше у Вас буде медичних документів та чим доказовіше буде Ваша історія хвороби - тим краще.
Також можете спробувати варіант із оформленням Вам групи інвалідності, що значно спростило б взаємовідносини з ТЦК. Особи з інвалідністю можуть бути мобілізовані лише за їх згодою і грубо кажучи, людям з інвалідністю "до одного місця" результати ВЛК. Якось так...
З повагою!
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіВІТАЮ ВАС, пане ВОЛОДИМИР!
Маєте право на виключення з обліку. За умови правильних дій зі своєї сторони та виключення можливих зловживань збоку ВЛК (як це зробити далі розповім) - зможете його реалізувати.
За гіпертонією (стаття 39 Розкладу хвороб) Вам навіть відстрочку нажаль не дадуть. Для непридатності треба мати щонайменше інсульт / інфаркт / імплант / операції на серці тощо.
Оскільки для отримання пункту "а" статті 39, необхідно мати діагноз - гіпертонічна хвороба III стадії з незворотними структурними ураженнями органів-мішеней. А пункти "б" - "в" в умовах воєнного стану дають право мобілізувати.
Однак, якщо виходити з Вашого діагнозу Н.18.6 "Кератоконус 3 ступеню обох очей" за Консультативним висновком від 22.02.2024 р. Київського центру терапії та мікрохірургії ока ТОВ "МАЙ КЛІНІК" (м. Київ), то Ви маєте право на визнання Вас непридатним до військової служби за мобілізацією та виключення з військового обліку за пунктом "а" статті 26 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резервіякий, який є Додатком № 1 до Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України, затвердженого наказом МОУ № 14.08.2008 № 402 (в редакції від 25.08.2023).
Відповідно до пункту "а" статті 26 особи за хворобами згідно з МКХ (Міжнародна класифікація хвороб) Н15-Н22; Н25-Н28; Н30-Н36; Н33.3; Н43-Н45; Н46-Н48 - приймаєтсья рішення ВЛК про непридатність особи до військової служби в умоваї воєнного стану з виключення з військового обліку.
При цьому, відповідно до підпункту 1 пункту 2 Розділу VII. Хвороби ока та придаткового апарату (Н00-Н59), їх наслідки Додатку № 2 до Положення про ВЛЕ у ЗСУ (ПОЯСНЕНЬ щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби)
Стаття 26: передбачає хронічні, важко виліковні або невиліковні захворювання туберкульозного, люетичного, дегенеративного, дистрофічного та іншого походження.
У разі закінченого процесу або захворювань з нечастими загостреннями (не більше двох разів на рік), а також після пересадження тканин придатність до військової служби визначається залежно від функцій ока за відповідними статтями Розкладу хвороб. За наявності новоутворень ока та його придатків медичний огляд проводиться відповідно до статті 8 або 10 Розкладу хвороб.
До пункту «а» статті 26 належать:
ВІдповідно до абзаца п'ятого пункту 1.3 глави 1 розділу I Положення про ВЛЕ у ЗСУ, основними завданнями військово-лікарської експертизи є, зокрема:
Згідно з підпунктом 2.5.3 пункту 2.5 глави 2 розділу I Положення про ВЛЕ у ЗСУ, до складу ВЛК (ЛЛК) ТЦК та СП входять медичні працівники закладу охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, визначеного рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (голови обласної, Київської міської військових адміністрацій, а також районних військових адміністрацій та військових адміністрацій населених пунктів), за погодженням з головою відповідної штатної ВЛК регіону.
Відповідно до абзаца першого пункту 1.8 глави 1 розділу II Положення про ВЛЕ у ЗСУ, медичний огляд осіб та видача довідки з висновком комісії проводиться лікарсько-консультативними комісіями закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності за місцем проживання або роботи хворого.
Медичний огляд військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період проводиться згідно з Главою 3 Розділу ІІ Положення про ВЛЕ у ЗСУ.
Медичний огляд військовозобов’язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП ВЛК ТЦК та СП на збірних пунктах районних (міських) ТЦК та СП або за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров’я комунальної або державної форми власності лікарями, які включаються до складу ВЛК ТЦК та СП.
Повторний медичний огляд військовозобов’язаних проводиться один раз на 5 років ВЛК районних, міських ТЦК та СП. Офіцери запасу підлягають повторному медичному огляду зазначеними ВЛК під час чергового атестування, а рядовий, сержантський та старшинський склад запасу - у разі зміни призначення.
Кожний військовозобов’язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей.
Військовозобов’язані, визнані непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час, повторно оглядаються ВЛК районних, міських ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку після додаткового обстеження. Направляє на обстеження лікар - член ВЛК районного, міського ТЦК та СП, про що вносить відповідний запис у реєстр ЕСОЗ. Медичний огляд цієї категорії громадян проводиться за графою II додатку 1 до цього Положення, а тих, які мають офіцерські звання,- за графою III додатку 1 до цього Положення.
Перед оглядом військовозобов’язаних їм проводиться загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), поверхневий антиген до вірусу гепатиту «В» (HbsAg), загальні антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном або загальні антитіла до блідої трепонеми (RW); визначається група крові та резус-належність, проводяться рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, ЕКГ. Особам старшим 40 років обов’язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор. Інші дослідження проводяться за показаннями.
Направлення для проведення вказаних лабораторних та інструментальних досліджень може здійснюватися лікарями із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, які залучаються для проведення медичного огляду військовозобов’язаних.
Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.
До початку проведення медичного огляду ТЦК та СП отримує дані від органів соціального забезпечення щодо осіб з інвалідністю.
Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.
Зазначені документи, а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи ТЦК та СП до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.
Постанова ВЛК ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби, прийнята в облікових цілях, дійсна протягом п’яти років з дня закінчення медичного огляду. Якщо в стані здоров’я військовозобов’язаного, незалежно від строку, за його заявою або висновками лікарів закладу охорони здоров’я виникли зміни, то за направленням начальника ТЦК та СП проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби.
Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:
Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період оформлюється довідкою ВЛК (додаток 4 до цього Положення) у двох примірниках, яка дійсна протягом одного року з дня медичного огляду. Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про тимчасову непридатність або непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку підлягає затвердженню штатною ВЛК. Копія довідки видається особі, яка пройшла медичний огляд.
У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
Як правило, Військово-лікарські комісії не визнають консультативні висновки приватних клінік. За Київ не скажу, але в регіонах ситуація саме така.
1. Отримати заключення в якій-небудь столичній клініці комунальної або державної форми власності, можливо консультативний висновок інших приватних клінік офтальмологічного профілю, консультативних підрозділів медичних університетів або науково-дослідних інститутів структури Національної академії медичних наук України.
Наприклад: ТОВ "Медичний Центр "Інститут Зору"
https://instytut-zoru.com/
Прикро, але у Вашому випадку найавторитетніша медична установа офтальмологічного профілю знаходиться в місті Одеса (Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова Національної академії медичних наук України)
https://institut-filatova.com.ua/patsiientam/
Також авторитетним вважаються висновки фахівців Кафедри офтальмології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, які здійснюють лікувально-консультативну практику:
Якщо Ваші діагнози підтвердяться в Консультативно-діагностичній поліклініці Університетської клініки НМУ ім. О.О. Богомольця, то Ваші шанси не стати жертвою свавілля - значно зростуть.
Кол-центр Університетської клініки НМУ:
+38 (096) 01-02-03-1
+38 (095) 01-02-03-1
+38 (073) 01-02-03-1
Поліклініка розташована у двох корпусах по вулиці Петра Сагайдачного, 10 у Подільському районі міста Києва
Графік роботи: понеділок – п’ятниця / 9:00 до 18:00
Сайт Університетської клініки НМУ: https://nmuclinic.com.ua/
Записатися на консультацію до офтальмолога можна за посиланням:
https://nmuclinic.com.ua/structure/2/24/42Там же можна зробити тонометрію ока https://nmuclinic.com.ua/structure/2/5/111
та виміряти гостроту зору
https://nmuclinic.com.ua/structure/2/5/112
2. З усіма цими документами звертайтесь до свого сімейного лікаря. Якщо у Вас немає укладеної декларації - шукаєте лікаря, з яким можете укласти декларацію. Даний лікар вносить Ваші дані в ЕСОЗ (Електронну систему охорони здоров"я) - державну автоматизовану базу, в якій в електронному вигляді зберігаються усі Ваші дані.
Наявність даних про Ваші хвороби в ЕСОЗ в значній мірі виключить можливі зловживання ВЛК по типу - "В ЕСОЗ нічого про хвороби не було, а ми хвороб не побачили, бо нам повилазило".
Якщо є медичні картки з діагнозами до цього - надаєте їх теж для врахування.
Після того, як лікар внесе дані про Вас в ЕСОЗ - просіть оформити відповідну Медичну картку амбулаторного хворого за формою № 025/о.
3. З цими документами йдете на ВЛК. Якщо вони відмовляються одразу виключити Вас з обліку - наполягаєте на направленні на додаткове медичне обстеження.
Зауважте, що ВЛК - це комісія, що здійснює функції держави у державному приміщенні нережимного характеру, тому Ви маєте повне право фіксувати порушення Ваших прав на відео та аудіо з телефону.
4. Надаєте медичній установі до якої Вас направили на додаткове обстеження - свої консультативні висновки та медичну картку за формою № 025/о.
5. Отримуєте Акт / Висновок медичної установи в яку Вас направили з діагнозом, який Вас влаштовує і надаєте його до ВЛК.
6. Якщо і після цього відмовляють у виключенні з обліку - Ви маєте право оскаржити рішення ВЛК при ТЦК та СП до ВЛК вищого рівня (регіональної ВЛК) функції якої в м. Києві виконує ЦВЛК при Міністерстві оборони України.
7. У разі неможливості отримати правду в досудовому порядку - оскаржуєте протиправні рішення в судовому порядку до Київського окружного адміністративного суду.
ПЕРЕКОНАНИЙ, що якщо у Вас на руках буде підтвердження діагнозу Н.18.6 "Кератоконус 3 ступеню обох очей" кількома клініками, в тому числі Консультативно-діагностичною поліклінікою Університетської клініки НМУ ім. О.О. Богомольця, то до Вас не буде жодних питань у ВЛК і Вас визнають непридатним до служби з виключенням з обліку.
З повагою, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)