Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 18 квітня 2024, питання №106029 240₴

Власник авто - колишній чоловік, що знаходиться за кордоном. Як можна переєструвати авто?

Авто було куплене в кредит в 2008 р. у шлюбі. Кредит виплачений, маю підтвердження. Я була поручителем кредиту. Власником авто є мій колишній чоловік, я вписана в тех паспорт в особливих відмітках. Після розлучення авто залишив мені, але не захотів переоформити. Колишній виїхав за кордон і не має жодної можливості контакту з ним. Питання, чи можу я виїхати на цьому авто за кордон? Або чи можу його продати?

Відповіді юристів (9)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Виїхати можете, а от продати чи надати доручення іншій особі ні оскільки Ви не є власником.

    Якщо є рішення суду про поділ майна - його необхідно аналізувати.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, нажаль ви не зможете виїхати за кордон, перереєструвати на себе або продати , без нотаріально завіреної довіреності від колишнього чоловіка на виїзд за кордон, переоформлення або продаж.

    Де які люди обходять закон і продають своє авто без укладення договору купівлі продажу лише за передачею тех паспорта.та нотаріально завіреної розпискою, можливо це підійде у даному випадку.

    Дерій Владислав Олегович
    58.3%

    Доброго дня!

    Питання, чи можу я виїхати на цьому авто за кордон?

    Ви маєте право виїхати за кордон на даному авто.

    Як повідомляє Державна прикордонна служби України питання щодо порядку виїзду автомобілів належить до компетенції Державної митної служби України.

    Держмитслужба України в своєму листі 08-6/17-01-04/7/3471, роз’яснила, що достатнім для перетину кордону на чужому авто є відповідне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

    Так як Ви вписані в техпаспорт - у Вас взагалі проблем не буде.

    Тому для виїзду за кордон на даному авто вам потрібно мати посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію авто (техпаспорт), міжнародний поліс страхування "Зелена карта".

    Або чи можу його продати?

    Якщо чоловік є власником авто, то продати дане авто Ви зможете, якщо чоловік оформить на Вас довіреність. Продаж авто в обхід сервісного центру МВС або без нотаріального договору купівлі продажу не передбачає перехід права власності, тому штрафи, які будуть зафіксовані в автоматичному режимі будуть приходити на чоловіка або на Вас (якщо Ви є належним користувачем авто).

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Юлія Клієнт 7 місяців тому

      Дякую за таку розгорнуту відповідь!

      Ще питання, чи не буде проблем під час перетину кордону саме польського, через те, що моє ПІБ записане тільки українською, а не латинськими літерами?

      • Дерій Владислав Олегович

        Як правило зайвих питань не повинно виникнути. Якщо Вас пропустили наші прикордонники - польські потім не придираються до документів.

        В той же час існує частина третя статті 35 Конвенції про дорожній рух , яка говорить, що жодне положення цієї Конвенції не слід тлумачити як таке, що що обмежує право Договірних сторін або їхніх територіальних підрозділів вимагати підтвердження права водія на володіння транспортним засобом, що перебуває в міжнародному у міжнародному русі транспортним засобом, що не зареєстрований на ім'я особи, яка в ньому перебуває.

        Це означає, що за кордоном правоохоронні органи іноземної країни можуть вимагати документи, на підставі яких Ви користуєтесь чужим авто.

        В такому разі Ви можете надати закордонний паспорт або посвідчення водія, де Ваше ім'я вказано українською мовою.

    Айвазян Юрій Климентійович
    20.8%

    Доброго дня, Юлія!

    За кордон виїхати зможете, оскільки станом на зараз довіреність від власника не потрібна, тим паче, що Ви вписані у техпаспорті. Крім техпаспорту Вам знадобиться поліс "Зелена картка".

    Відповідно до роз'яснень Держмитслужби:

    "Громадянам-резидентам, які перетинають митний кордон України у напрямку виїзду на транспортних засобах особистого користування, та не є їх власниками, не потрібна довіреність на такий транспортний засіб від безпосереднього власника. Про це повідомила прес-служба ДМС.

    Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу є документом, що підтверджує, зокрема, право тимчасового користування ним".

    Щодо продажу, то якщо власником авто є Ваш чоловік, продати останнє у законий спосіб Ви зможете тільки за його довіренністю. Оскільки чоловік не виходить на контакт, то зробити це буде неможливо.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас, Юлія!

    Головний сервісний центр України повідомляє, що:

    "...У реаліях сьогодення виїзд за кордон може бути спонтанним або життєво необхідним. Наприклад, за гуманітарною допомогою, амуніцією, автівкою і тд. Якщо ви вирішили виїхати з України на своєму автомобілі, для початку перевірте, чи є у вас всі необхідні документи на авто. При собі потрібно мати:1. Посвідчення водія2. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу оформлене на ім’я водія або пасажира;3. Розпізнавальний знак України на авто (UA), розміщення якого не є обов’язковим за наявності позначення UA на номерному знаці;4. Треба укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, тобто – міжнародну страховку "Зелена карта".Окрім того, на автомобілі має бути державний номерний знак, що містить латинські літери (індивідуальний номерний знак діє тільки на території України).До того ж водій, який не є власником авто повинен мати такий же перелік документів, як і власники. У такому випадку свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон видається на ім’я кермувальника або пасажира.

    Для цього необхідно разом з власником автівки звернутись до сервісного центру МВС та оформити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон. З собою треба взяти паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

    Після повернення з-за кордону, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на ім’я кермувальника, треба повернути в сервісний центр МВС впродовж 10 днів. Довіреність на право керувати чужим автомобілем, за кордоном буде дійсна за кількох умов:

    • Документ потрібно перекласти мовою країни, в якій будете перебувати;
    • Легалізувати документ у встановленому порядку (виконати процедури, які необхідні для визнання документа виданого в іншій країні - апостиль або консульська легалізація).

    Ця процедура є складнішою, тож краще все таки оформити свідоцтво про реєстрацію для виїзду за кордон..."

    З повагою!

    Пономаренко Наталія

    Доброго дня, шановна Юлія!

    У контексті міжнародних поїздок така довіреність не обов'язкова, оскільки за кордоном, як і в Україні, достатньо свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

    Якщо у Вас на руках є реєстраційне свідоцтво на транспортний засіб - то Ви маєте законне право виїхати на авто за межі України. Жодні довіреності та інші речі не потрібні.

    Головне подбайте про страховку для ЄС, бо це їх турбує набагато більше, ніж інше.

    Мої слова підтверджуються інформацією з відповідних ресурсів та сайтів органів влади.

    Громадянам-резидентам, які перетинають митний кордон України у напрямку виїзду на транспортних засобах особистого користування, та не є їх власниками, не потрібна довіреність на такий транспортний засіб від безпосереднього власника. Про це повідомила прес-служба ДМС.

    Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу є документом, що підтверджує, зокрема, право тимчасового користування ним.

    "Це правило застосовується до транспортних засобів особистого користування, зокрема, до наземних транспортних засобів товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них (код 8716 згідно з УКТ ЗЕД)", - зазначили в Держмитслужбі.

    https://jurliga.ligazakon.net/news/222052_derzhmit...

    https://visitukraine.today/uk/blog/3616/ci-potribna-dovirenist-na-avto-dlya-viizdu-za-kordon#

    З повагою, адвокат Наталія Пономаренко

    Турчин Ярослав Олександрович
    20.8%

    ВІТАЮ ВАС, пані ЮЛІЯ!

    Створіть власні кабінети у Особистому кабінеті водія ТСЦ МВС.

    За допомогою функціоналу сайту або через застосунок "ДІЯ" чоловік може призначити Вас довіреним користувачем авто.

    Наявності у Вас на руках техпаспорту авто та електронного документу достатньо для управління транспортним засобом, вивезення його з території ЄС в Україну.

    https://customs.gov.ua/news/zagalne-20/post/inform...

    Інформація для громадян щодо довіреності на транспортний засіб особистого користування під час виїзду з України. 5 вересня 2023 року. Офіційний сайт Державної митної служби України:

    "Громадянам-резидентам, які перетинають митний кордон України у напрямку виїзду на транспортних засобах особистого користування, та не є їх власниками, НЕ потрібна довіреність на такий транспортний засіб від безпосереднього власника.

    Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу є документом, що підтверджує, зокрема, право тимчасового користування ним.

    Звертаємо увагу, що це правило застосовується до транспортних засобів особистого користування, зокрема, до наземних транспортних засобів товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них (код 8716 згідно з УКТ ЗЕД).

    Зичимо усім подорожуючим безпеки! Слава Україні!"

    https://avto.novyny.live/ru/mitna-sluzhba-sprostil...

    Правила допуску транспортних засобів до поїздки за кордон передбачено пунктами 50-55 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року №1388.

    "Зокрема, частиною 1 пунктом 51 Постанови КМУ №1388 встановлено, що власник транспортного засобу може передавати цей транспортний засіб у користування іншій особі, яка має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, передавши їй свідоцтво про реєстрацію".

    Частиною 2 пункту 51 Постанови КМУ №1388 передбачено, що особа яка здійснює поїздку за кордон на чужому авто, за її бажанням, може отримати так зване тимчасове свідоцтво про реєстрацію на її ім’я. Таке посвідчення видається людині, яка здійснює поїздку за кордон, на підставі заяви власника транспортного засобу.

    "В той час свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, зберігається у відповідному сервісному центрі МВС. Тимчасове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу необхідно повернути у відповідний сервісний центр МВС не пізніше ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону", – додає юрист.

    Водночас у головному сервісному центрі МВС кажуть, що для перетину кордону на транспортному засобі особі, яка не є власником авто, необхідно отримати тимчасове свідоцтво про реєстрацію для виїзду за кордон або нотаріальне доручення власника авто з такою відміткою.

    "До слова, при цьому немає значення чи авто належить родичу чи сторонній особі. Для отримання тимчасового свідоцтва про реєстрацію для виїзду за кордон необхідно власнику та особі, яка має перетинати кордон, звернутися до сервісного центру МВС. Із собою обоє повинні мати паспорт громадянина України, РНОКПП, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу" - зазначають у ГСЦ МВС.

    У Держмитслужбі щодо такого перетину кордону зазначають, що свідоцтво про реєстрацію авто, подане людиною під час перетину кордону, вважається документом, що підтверджує право власності громадянина на машину для особистого користування або право тимчасового користування ним.

    – Відповідно, на підставі свідоцтва про реєстрацію (яке надає особі власник авто) здійснюється пропуск такого транспортного засобу через митний кордон України.

    В Європі взагалі будь-які довіреності є нікчемними, оскільки на них не проставлено апостиль та не зроблено переклад на одну з офіційних мов Євросоюзу.

    Кому вірити - вирішувати Вам.

    Звісно таке авто не має перебувати у розшуку як викрадене )))

    З повагою, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024