Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Медичне право, 26 квітня 2024, питання №106788 240₴

ЧиЧи підлягають призову на військову службу під час мобілізації лікарі, які підвищують кваліфікацію на вторинній спеціалізації?

Добрий день! Чоловік минулого року закінчив інтернатуру за спеціальністю педіатрія, але з січня 2024р. почав здобувати вторинну спеціалізацію (має карту слухача) на дитячого лікаря-анастезіолога (по листопад 2024р.). По ідеї це є продовженням його навчання, але чи це дає йому право на відстрочку? В новому законі не можу знайти відповіді на свої питання.

Відповіді юристів (7)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, чоловік буде мати право, якщо підприємство оформить на нього бронь. У іншому випадку, чоловік не буде мати право на відстрочку.

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Згідно нового законодавства ваш чоловік не зможе отримати відстрочку на цій підставі.

    Як наслідок - може бути мобілізованим.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ярина!

    На жаль, це не дає чоловіку права на відстрочку. Його мають лише ті лікарі, які після закінчення медичного ВНЗ проходять інтернатуру.

    Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", який набере чинності 18 травня така підстава для відстрочки виглядає так:

    3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    "1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;"

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    100%

    Вітаю Вас!

    На жаль, але інтернатура з 18 травня 2024 дійсно надаватиме право на відстрочку, але це не Ваш варіант. Варто спрямувати всі зусилля на оформлення бронювання чоловіку, як лікарю. Відверто кажучи, не дуже розумію, чому до сих пір цього не зробили. Самі по собі ці курси підвищення кваліфікації права на відстрочку не надаватимуть!

    З повагою!

    • Ярина Клієнт 6 місяців тому

      Дякую за відповідь. Тому, що не всі медичні заклади зацікавлені це робити, на жаль.

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Розумію... На жаль. Можливо варто спробувати змінити місце роботи, як варіант. Бронювання лікарів - це доволі пріоритетний наразі напрямо роботи.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, пані Ярино!

    Нова редакція статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" з 18 травня виглядатиме так : ".. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: 1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури..."

    Згідно статті 61 ЗУ "Про вищу освіту"

    2. Здобувачами вищої освіти є:

    1) студент

    2) курсант

    3) аспірант - особа, зарахована до закладу вищої освіти (наукової установи) для здобуття ступеня доктора філософії/доктора мистецтва;

    4) ад’юнкт

    {Пункт 5 частини другої статті 61 виключено на підставі Закону № 1369-IX від 30.03.2021}

    6) асистент-стажист - особа, яка має вищу освіту ступеня магістра, навчається в асистентурі-стажуванні закладу вищої освіти за мистецькими спеціальностями з метою вдосконалення творчої майстерності.

    3. До інших осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, належать:

    1) слухач - особа, яка навчається на підготовчому відділенні закладу вищої освіти, або особа, яка отримує додаткові чи окремі освітні послуги, у тому числі за програмами післядипломної освіти;

    {Пункт 2 частини третьої статті 61 виключено на підставі Закону № 2145-VIII від 05.09.2017}

    3) лікар (провізор)-інтерн - особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування, виконує програму підготовки в інтернатурі за відповідною спеціальністю під керівництвом лікаря закладу охорони здоров’я та закріпленого за ним викладача кафедри закладу вищої освіти, що здійснює підготовку лікарів (провізорів)-інтернів, та бере участь у наданні всіх видів медичної допомоги, передбачених вимогами освітньо-кваліфікаційної характеристики;

    {Пункт 3 частини третьої статті 61 в редакції Закону № 749-IX від 03.07.2020}

    4) лікар-резидент - особа, яка має ступінь магістра медичного спрямування, навчається виключно на відповідних клінічних кафедрах або базах резидентури з метою отримання кваліфікації лікаря певної спеціальності відповідно до переліку спеціальностей резидентури.

    ВИСНОВОК

    Право на відстрочку матимуть здобувачі освіти та інтерни. На жаль, слухач не відноситься до здобувачів освіти, тому Ваш чоловік не матиме право на відстрочку саме по цій підставі.

    Проте, він може ознайомитися зі статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та можливо він матиме право отримати відстрочку по іншій підставі.

    Проте, після 18 травня стаття 23 буде мати нову редакцію у зв'язку з набранням чинності законопроєкту 10449

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024