Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 29 квітня 2024, питання №107085 250₴

Бронювання військовозобов'язаних . Поновлення документів

Працюю на підприємстві яка є стратегічним, але мене не можуть забронювати бо немає військового квитка (мені наразі 32 р) а є лише приписне, хоча в 2017 році був визнаний обмежено придатни, але квиток на руки мені не видали. Питання як отримати військовий квиток чи якийсь документ який дає змогу отримати бронювання. І щоб було не так що я звернувся в ТЦК і не встигли зробити бронь як вже буду мобілізований (хоча і не служив і військову кафедру не закінчував)

Відповіді юристів (21)

    Дерій Владислав Олегович
    20%

    Доброго дня!

    Так як Ви є військовозобов'язаним - Ви повинні мати тимчасове посвідчення військовозобов'язаного або військовий квиток, де зазначена його актуальна ВОС та військове звання.

    Згідно пункту 20 постанови КМУ № 1487 Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

    Військово-обліковими документами є:

    • для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці;
    • для військовозобов’язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
    • для резервістів - військовий квиток.

    На жаль, якщо у Вас приписне - Вас не можна забронювати.

    Згідно постанови пункту 10 КМУ № 76 Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану

    За результатами перевірки списків, поданих відповідно до пункту 9 цього Порядку, щодо повноти їх заповнення, наявності обґрунтувань та погодження Генеральним штабом Збройних Сил (СБУ, Службою зовнішньої розвідки) Мінекономіки приймає у строк не більше ніж п’ять робочих днів з дня отримання зазначених списків рішення про бронювання військовозобов’язаних.

    Зазначення в рішенні Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного неправильної інформації про його прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), рік народження, військово-облікову спеціальність (профіль), найменування (повне та скорочене) та місцезнаходження органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, код згідно з ЄДРПОУ (за наявності) може бути підставою для відмови у зарахуванні такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.

    Отже, якщо СПИСОК, який подається не є повністю заповнененим або вказана невірна ВОС - співробітнику відмовлять у бронюванні.

    Поки що, оформити військово-обліковий документ можна лише через ТЦК. З часом оформити електронний військовий квиток можна буде через електронний кабінет військовозобов'язаного, але на даний час це лише чутки посадовців.

    До ТЦК потрібно йти якщо у Вас є право на відстрочку з підстав, які зазначені у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Без відстрочки - є ризик бути мобілізованим.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Євген Клієнт 16 днів тому

      1.Підскажіть маю проблеми з спиною (грижа в хрепті з больовими сендромами) маю відповідні виписки і МРТ знімки. Це може бути для ВЛК аргументом на відстрочку .

      2. При поновлені даних за новим законом є велика ймовірність проходження ВЛК. Після цього можна отримати тимчасове посвідчення?

      • Дерій Владислав Олегович

        1. Згідно Пояснень щодо застосування статті 55 Розкладу хвороб (додаток 2) за наявності грижі обстежуваним за графами I-III Розкладу хвороб пропонується хірургічне лікування. Тобто, Вас можуть визнати тимчасово непридатним від 2 до 6 місяців для проведення операції

        2. Якщо оновлюватиме дані в ТЦК - Ви можете отримати тимчасове посвідчення, але якщо не буде підстав для відстрочки є ризик отримати бойову повістку. Уточнити дані можете також через ЦНАП або електронний кабінет військовозобов'язаного

        • Євген Клієнт 16 днів тому

          Яка процедура отримання тимчасового посвідчення після оновлення даних в ТЦК?

          • Дерій Владислав Олегович

            Після приходу до ТЦК на Вас можуть скласти протокол за порушення правил військового обліку за статтею 210 КУпАП (850-1700 грн). Потім Вам видадуть направлення на ВЛК, якщо Ви придатний та не маєте права на відстрочку - Вам вручають повістку на відправку та військовий квиток. Інколи буває, що ВК видають у день відправки до військової частини.

            Якщо Вас визнаєть тимчасово непридатним на 2 місяці для проведення операції - Вам видадуть повістку на уточнення даних і тимчасове посвідчення військовозобов'язаного (можливо і будуть затягувати з видачею).

            • Євген Клієнт 16 днів тому

              Ок, дають термін 2 місяці на операцію но я її за цей термін не роблю тоді що? (чи ВЛК відправляють до шпиталю і там роблять її)?

          • Дерій Владислав Олегович

            Якщо Ви не зробите операцію - Вас будуть оглядати на придатність за статтею 55 у Розкладі хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1)

            1) до пункту «а» (передбачає непридатність або обмежену придатність до військової служби) належать:

            • повторно рецидивні, великих розмірів зовнішні грижі, які потребують ручного вправлення, горизонтального положення тіла або порушують функції внутрішніх органів;
            • діафрагмальні грижі (у тому числі набута релаксація діафрагми), які порушують функції внутрішніх органів;
            • множинні грижі, вентральні грижі, що не вправляються.

            2) до пункту «б» (передбачає придатність до військової служби) належать:

            • грижа стравохідного отвору діафрагми, що не супроводжується порушеннями, указаними в пункті «а»;
            • одноразовий рецидив грижі після хірургічного лікування та відмови від повторного лікування;
            • рецидивні зовнішні грижі помірних розмірів, які з’являються у вертикальному положенні тіла при фізичному навантаженні, кашлі;
            • наслідки та стани після оперативного лікування грижі з резекцією кишечника;
            • вентральні грижі, які потребують носіння бандажа.

            Невелика (у межах фізіологічного кільця) пупкова грижа, передочеревинний жировик білої лінії живота, а також розширення пахових кілець без грижового випинання не дають підстав для застосування цієї статті та не перешкоджають проходженню військової служби та до навчання у ВВНЗ.

            Наслідки та стани після оперативного лікування грижі у вигляді больового синдрому без ознак рецидиву не дають підстав для застосування цієї статті та не перешкоджають проходженню військової служби.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    20%

    Доброго дня, Євгене!

    Оскільки Вам 32 роки, то Вашим документом повинно бути або тимчасове посвідчення або військовий квиток. Той факт, що у 2017 році Ви були визнані обмежено придатним говорить про те, що Вам вже тоді зобов'язані були видати чинний для Вашого статусу військовозобов'язанного ВОД, не розумію, чому в Вас залишилось приписне свідоцтво.

    Станом на зараз виникає замкнуте коло, оскільки роботодавець не має права забронювати Вас без належного ВОД, оскільки понесе за це відповідальність. З іншого боку, для бронювання Ви не можете отримати ВОД в ТЦК, так як маєте великий ризик бути мобілізованим без витягу від Мінекономіки.

    На жаль, вихіду з цього кола немає, бо ТЦК не видасть Вам жодного документу або ВОД для оформлення бронювання. Як тільки Ви потрапите до ТЦК Вам проведуть ВЛК і, якщо визнають придатним, видадуть мобілізаційне розпорядження.

    Тому без підстави для відстрочки до ТЦК зараз ніхто не ходить, оскільки закінчується це лише бойовою повісткою.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Євген Клієнт 16 днів тому

      Але всерівно наразі з новим законом потрібно буде поновлювати дані. І прийдеться звертатися в ТЦК.

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        Закон передбачає, що Ви повинні оновити дані упродовж 60 днів після 18 травня. Проте, Ви можете зробити це не тільки в ТЦК, а також через ЦНАП або електроний кабінет, якщо останній запрацює у ці два місяці.

        Навіть за умови того, що Ви оновите Ваші дані, Ви все одно не зможете таким чином отримати військово-обліковий документ аби надати його роботодавцю для Вашого бронювання.

        Отже, ВОД можливо отримати звернувшись до ТЦК персонально й при тому Вам не видадуть документ допоки Ви не пройдете ВЛК. Якщо ж Вас визнають придатним, то ніхто не надасть час для того аби підприємство Вас забронювало.

        • Євген Клієнт 16 днів тому

          Тобто якщо поновлю дані через ЦНАП є шанс що не отримаю повістку (бо ЦНАП повістки не видає), але це не як не страху мене що мені не прийде повістка з мого ТЦК за місцем прописки, або мені не вручать її на посту.

          • Айвазян Юрий Климентьевич

            ЦНАПи не наділені повноваженнями щодо видачі повісток, тому з цього приводу можете не хвилюватись.

            Порядок вручення повісток ніхто не змінював і, як і раніше, остання вважається врученною у законий спосіб лише особисто.

            Якщо ж повістку Вам вручать на блокпосту, то потрібно йти до ТЦК, оскільки Ваше неприбуття буде підставою щодо притягнення Вас до адмінистративної відповідальності. Не з'явитись Ви можете лише за поважної причини, наприклад, лікарняний та, відповідно, повідомити про ці обставини ТЦК.

            Проте, новий закон вже не так легко надає можливість не з'являтись за повісткою за поважних причин та зазначає наступне:

            "Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:

            перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;

            смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

            У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів."

            Тобто, навіть за умови того, що Ви хворієте та повідомили ТЦК про хворобу, Ви все одно повинні з'явитись до останнього упродовж тижня.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю Вас!

    Працюю на підприємстві яка є стратегічним, але мене не можуть забронювати бо немає військового квитка (мені наразі 32 р) а є лише приписне, хоча в 2017 році був визнаний обмежено придатни, але квиток на руки мені не видали. Питання як отримати військовий квиток чи якийсь документ який дає змогу отримати бронювання. І щоб було не так що я звернувся в ТЦК і не встигли зробити бронь як вже буду мобілізований (хоча і не служив і військову кафедру не закінчував)

    На жаль, але забронювати без ВОД Вас не мають права. Надаю Вам юридичне обгрунтування відмови у бронюванні, якщо особа не має належного військово-облікового документу.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 27 січня 2023 р. № 76 Київ

    Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час

    3. Керівники органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій відповідають за включення військовозобов’язаних працівників до списків, а також за відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.

    У разі потреби звіряння відповідності військово-облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам здійснюється в установленому законодавством порядку.

    6. Підприємства, установи і організації, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), подають список до органу державної влади, іншого державного органу, який встановив (довів) мобілізаційне завдання (замовлення).

    Список подається за формою згідно з додатком 1 в паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2.

    В обґрунтуванні зазначається:

    дата прийняття і номер акта Кабінету Міністрів України, рішення центрального або місцевого органу виконавчої влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування про встановлення (доведення) мобілізаційного завдання (замовлення) підприємству, установі і організації, дата і номер укладеного договору (контракту) на виконання підприємством, установою і організацією мобілізаційного завдання (замовлення);

    інформація про відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.

    ...

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 30 грудня 2022 р. № 1487 Київ

    Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    20. Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

    Військово-обліковими документами є:

    для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці;

    для військовозобов’язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;

    для резервістів - військовий квиток.

    Якщо особа старше 25-річного віку, вона має статус військовозобов'язаного і повинні мати військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

    Щодо отримання ВОД, то тут є певні нюанси. Особисто сам знаю ТЦК та СП, які за умови наявності листа від роботодавця щодо того, що певний працівників є критично важливим та буде заброньованим, не видавали йому мобілізаційного ропорядження або повістки на відправку після проходження ВЛК, а також без проблем видавали актуальний військово-обліковий документ. Тому можливо є сенс спробувати і в цій ситуації, але попередньо я б провів консультації з відповідним ТЦК.

    З повагою!

    • Євген Клієнт 16 днів тому

      Дякую! Тобто я можу звернутися в ТЦК обновити дані пройти ВЛК і отримати тимчасове посвідчення. Але це при умові що вони не будуть мати за ціль мене мобілізувати.

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Так, цілком вірно, це при умові, що вони не будуть Вас мобілізовувати.

        З повагою!

    Корнійчук Євген Іванович
    20%

    Доброго дня, у вас повинен бути вже військовий квиток. І ви підлягаєте мобілізації. Для отримання військового квитка ви повинні особисто відвідати ТЦК, і тут є великий ризик швидкої мобілізації. Самий найкращій варіант мати підстави для відстрочки. Інший варіант, у разі спроби вручення мобілізаційного розпорядження, відмовляйтесь його підписувати, у такому разі буде складено акт відмови, в якому ви зазначте причину такої відмови, у вашому випадку це праця на підприємстві критичної інфраструтури. Краще взяти, гарантійний лист від підприємства, що ви підлягаєте бронюванню і будете заброньовані після отримання військового квитка). Без підстав для відстрочки не рекомендую, звертатися до ТЦК.

    Основне: “Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
      • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку;
      • визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6–12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
      • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;
      • жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим, відбуває покарання у місцях позбавлення волі, а також коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька такої дитини в Книзі реєстрації народжень здійснений на підставі частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;
      • жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки- вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
      • жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки- вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
      • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
      • усиновлювачі, на утриманні яких перебуває дитина (діти), яка (які) до моменту усиновлення була (були) дитиною-сиротою (дітьми-сиротами) або дитиною (дітьми), позбавленою (позбавленими) батьківського піклування, віком до 18 років, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, на утриманні яких перебуває дитина-сирота (діти-сироти) або дитина (діти), позбавлена (позбавлені) батьківського піклування, віком до 18 років;
      • зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
      • опікун особи, визнаної судом недієздатною;
      • які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи;
      • які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю ІІІ групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у особи з інвалідністю ІІІ групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів;
      • які мають одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю;
      • члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи;
      • жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби, визначених частиною шостою статті 2 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”;
      • керівники міністерств та їх заступники, керівники державних органів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
      • народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
      • судді, судді Конституційного Суду України, члени Вищої ради правосуддя, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, керівник служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, його заступник, дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя;
      • Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
      • Голова та інші члени Рахункової палати;
      • працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів) Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України, апарату Міністерства внутрішніх справ України та експерти установ експертної служби Міністерства внутрішніх справ України;
      • дипломатичні службовці, які займають дипломатичні посади, Міністерства закордонних справ України, а також особи, які мають дипломатичний ранг Надзвичайний і Повноважний Посол;
      • 2державні службовці, які готують висновки до проектів нормативно- правових актів, проводять їх фахову, наукову, юридичну експертизу та/або експертизу прийнятих нормативно-правових актів, державні службовці, які безпосередньо виконують функції із забезпечення кібербезпеки, кіберзахисту та безпеки інформаційних технологій, роботи з розроблення програмного забезпечення, адміністрування баз даних, впровадження та підтримки новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в органах, що забезпечують діяльність Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України;
      • інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.
    2. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
      • Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в пунктах 3–15 частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути прийняті на військову службу за контрактом.
    3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
    • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;
    • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно- технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
    • жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:
    • військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
    • працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
    • осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
    • осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами;
    • жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану;
    • члени сімей (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, рідний (повнорідний) брат чи сестра) осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року).

    А також:

    • Особи, зазначені у пунктах 1–5 частини третьої цієї статті, у зазначений період можуть бути прийняті на військову службу за контрактом.
    • Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації до досягнення 25-річного віку військовозобов’язані, які пройшли базову загальновійськову підготовку відповідно до статті 101 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” чи базову військову службу. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.
    • Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку із звільненням з полону. Такі особи можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.
    • Перевірка підстав щодо надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
    • Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлюватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на одну з вищезазначених відстрочок. Порядок оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою цього реєстру визначається Кабінетом Міністрів України.
    • Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів забезпечується неможливість надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації більше ніж одному військовозобов’язаному з підстав, зазначених у пунктах 9–14 частини першої цієї статті”
    • Євген Клієнт 14 днів тому

      Моєму батькові 65 років і він інвалід 2 групи, також є ще старший брат який також має інвалідність. Мама померла. Чи дає мені це право на відстрочку?

      • Корнійчук Євген Іванович

        Так ви будете мати право на відстрочку.

        Для отримання відстрочки вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів

        Свідоцтво про народження

        Довідка МСЕК + акт огляду

        Свідоцтво про смерть матері

        Довідка про склад сім'ї

        Пенсійне посвідчення батька

        Свідоцтво про народження брата

        Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда брата.

        Заяву пишіть у двох екземплярах, щоб на одному поставили штамп про її прийняття і вона залишилась у вас.

    Євген Клієнт 14 днів тому

    Питання по МСЕК. В батька пожитєва інвалідність і він МСЕК проходив років 7 назад. І який акт огляду повинен бути? І я наразі з батьком не проживаю фізично .

    • Корнійчук Євген Іванович

      Акт огляду надається разом з довідкою МСЕК

    Богун Сергій Павлович
    20%

    Доброго дня.

    Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов’язаним та резервістам. Оформляють для військовозобов’язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.

    Згідно Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки забезпечують громадян військово-обліковими документами та зберігання зданих або вилучених у призовників, військовозобов’язаних та резервістів військово-облікових документів.

    Військово-обліковими документами є:

    для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці;

    для військовозобов’язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;

    для резервістів - військовий квиток.

    Згідно з Порядком видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу від 10.04.2017 року №206 видача військових квитків військовозобов’язаним проводиться Р(М)ВК за місцем їх перебування на військовому обліку на підставі заяви про видачу військового квитка.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України