Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю!Тцк відмовив в наданні відстрочки від мобілізації по догляду за мамою на підставі того,що мені відмовили в компенсації по догляду,оскільки я на момент подання документів був працевлаштований можна це рішення оскаржити,і як?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Такі дії можете оскаржити в адміністративному суді.
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіБудь -ласка
Вітаю.Сьогодні отримав ухвалу районного суду.Суддя переслав справу у окружний адмінсуд.Підкажіть,будь ласка,наступні дії.Чі можна додати документи до справи,чі потрібно знову писати заяву та ін.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, відмова не законна і ви це з легкістю доведете у суді. Не отримання компенсації не є підставою для відмови, тому що вона залежить від доходу.
У підставах для відстрочки зазначено, що підтверджують висновком МСЕК або довідкою ллк, тобто це головні документи які повинні бути, а все інше це чистої води бюрократія.
Додатково підготуйте до суду, докази місця проживання за однією адресою, якщо різні прописки бажано отримати акт про встановлення факту здійснення постійного догляду ( для цього вам потрібно звернутися до виконкому міської ради за місцем реєстрації особи яка потребує догляду) також можете залучити покази свідків і т.д
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ігоре!
Вам не потрібно знову писати позовну заяву, як також додавати якісь документи.
У перший раз Ви направили заяву не до того суду, до якого було потібно. Відповідні справи розглядаються адмінистративними судами, а Ви подали позов до районного. Тому Вам потрібно чекати вже рішення по відкриття провадження по справі від Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Ваші матеріали справи передадуть на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, де і відбудеться розгляд справи. Повторно нічого подавати не потрібно.
Проте, додатково Ви можете підготувати Акт встановлення здійснення догляду та ще раз подати заяву про відстрочку.
" 1. Не підлягають призову під час мобілізації військовозобов'язані:
9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;"
Згідно роз'яснення МОЗ лише 3 довідки ЛКК підтверджують потребу у постійному сторонньому догляді https://www.kmu.gov.ua/news/moz-roziasniuie-khto-p...
"...потребу у постійному сторонньому догляді визначають лікуючі лікарі та лікарсько-консультативні комісії. Їхні рішення повинні бути підтверджені відповідними висновками.
Отже, сторонній догляд призначають у таких випадках:
Для оформлення відстрочки Вам необхідно підготувати:
1. Заяву про відстрочку,
2. Військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
3. Паспорт та довідка ЛКК Вашої мами
4. Ваше свідоцтво про народження
5. Акт встановлення факту здійснення догляду або довідку про компенсацію за догляд
Підставою для складання Акту є письмове звернення у довільній формі (заява) до виконавчих органів (управління соціальної політики) міської ради від особи, яка здійснює догляд, з наданням наступних документів:
Акт складається протягом 5 днів.
Найближчим часом повинен зафункціонувати електронний кабінет військовозобов’язаного, цілком можливо, що оформити відстрочку можна через нього.
Проте, на даний час це відбувається через ТЦК
Якщо до ТЦК будете звертатись особисто - обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.
Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.
Якщо Вам по надуманим причинам будуть відмовляти у оформленні відстрочки та вручати повістку на відправку - Ви можете від неї відмовитись та вимагати Акт відмови, де зазначити, що маєте право на відстрочку та не підлягаєте мобілізації.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю Вам успіхів!