Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 15 травня 2024, питання №108848 250₴

По поводу мобілізації

Доброго дня, якщо я проходив ВЛК у 2022році, після повномасштабного вторгнення, у ВЛК вказано «Виключений із військового обліку», потрібно зʼявлятися у військомат.
Потрібна мені наліпка оберіг?

Відповіді юристів (5)

    Богун Сергій Павлович
    20%

    Доброго дня.

    Згідно з пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11 квітня 2024 року № 3633-IX громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

    - у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

    Оскільки Ви не маєте статусу військовозобов'язаного - цього робити не потрібно.

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%

    Доброго дня, Денисе!

    Якщо Ви були визнані за висновком ВЛК непридатним до військової служби під час воєнного стану з виключенням з обліку, то Ви не є військовозобов'язаним й, відповідно, Вам не треба за вимогами нового законодавства про мобілізацію протягом 60 днів оновити свої персональні дані, а тим більше вклеювати у свій військово-обліковий документ штрих-код.

    Втім, у разі виїзду за кордон ВОД та штрих-код в ньому Вам, можливо, і знадобиться. Сказати точніше не можливо, оскільки ще оприлюднені зміни до Правил перетинання кордону громадянами України. Це станеться 18 травня.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Мамай Ірина Євгеніївна
    20%

    Вітаю,

    Якщо виключений з військового обліку за рішеням ВЛК, то оновлювати дані вам не треба, бо вас виключили з військового обліку. Однак ця інформація таки має відображатися в базі даних для безпечного пересування по країні при зустрічі з працівниками поліції чи ТЦК.

    Корнійчук Євген Іванович
    20%

    Доброго дня, не потрібно йти до ТЦК для оновлення інформації громадянам віком від 18 до 60 років, які виключені з військового обліку. Цей факт має бути зазначений у відповідних державних реєстрах і військових квитках громадян.

    Якщо у військово-обліковому документі чоловіка відсутня відмітка про виключення з військового обліку, то в працівників ТЦК можуть виникнути питання до такої особи для уточнення її статусу.

    Якщо людина була виключена з військового обліку, але не має відповідного запису у військово-обліковому документі, треба звернутися до ТЦК для отримання цього запису.

    Також чоловіки віком від 18 до 60 років, які після публікування закону про мобілізацію (17 квітня) вже оновили свої дані в ТЦК, не зобов’язані оновлювати інформацію знову після набуття чинності законом 18 травня.

    За що виключають з військового обліку

    За новим законом про мобілізацію, виключенню з військового обліку в ТЦК підлягають ті, хто:

    • припинив громадянство України;
    • визнаний ВЛК непридатним до військової служби;
    • досяг граничного віку перебування в запасі (ті, кому понад 60 років).

    «Якщо вас виключили з обліку, ваш військово-обліковий документ не вилучається і в нього вносяться дані про виключення з військового обліку. Якщо ви оновили свої дані до 18 травня (до набуття чинності законом), в будь-якому разі у нього виникає обов’язок оновити їх ще раз, навіть якщо не відбулося жодних змін

    Дерій Владислав Олегович
    20%

    Доброго дня!

    Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень закону ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (набуде чинності 18 травня) :

    громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.

    Отже, Вам не потрібно оновлювати дані, адже Ви були не перебуваєте на військовому обліку. Крім того, було роз'яснення представника Генерального Штабу, про те, що особи виключені з військового обліку не мають обов'язку уточнювати дані.

    Відповідно до статті 3 ЗУ "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів"

    2. Відомості про громадян України, які не є призовниками, військовозобов’язаними та резервістами, знищуються суб’єктами Реєстру відповідно до Порядку ведення Реєстру, затвердженого держателем Реєстру.

    3. До Реєстру вносяться відомості, визначені статтею 6 цього Закону, одержані від призовників, військовозобов’язаних та резервістів або шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені частиною третьою статті 14 цього Закону.

    Отже, ВІН-код (наліпка) - це реєстраційний номер у Реєстрі військовозобов'язаних. Якщо Вас виключили з військового обліку - відомості про Вас повинні бути знищені.

    На жаль, в реаліх сьогодення ТЦК требує ВІН-код (наліпку) у всіх, тому у Вас є такі варіанти:

    1. Звернутися до ТЦК з вимогою наклеїти ВІН-код до Вашого військового документу

    2. Доказувати ТЦК, що невійськовозобов'язані не повинні мати дану наліпку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024