Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня.
Підкажіть будь ласка чи може чоловік військовозобов'язаний виїхати за кордон до родини (жінка та неповнолітня дитина) на час коли дружина після операції буде не здатна наглядати за неповнолітньою дитиною.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ігоре!
На жаль, така підстава для виїзду за кордон не передбачена Правилами перетину кордону громадянами України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-п#Text.
Ви можете перетинути кордон тільки за умови, якщо Ваша дружина є або особою з інвалідністю, або потребує постійного стороннього догляду і тільки, як супроводжуючий. Тобто, без дружини Ви взагалі не зможете перетинути кордон.
Єдине, що Ви можете зробити - це звернутись до голови ДПСУ за отриманням спеціального дозволу на виїзд у зв'язку з вищевикладеними обставинами, проте, я не надам Вам гарантії, що це спрацює.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Суб'єкти, порядок та критерії виїзду за кордон визначені Правилами перетинання державного кордону громадянами України.
Зазначена Вами підстава не дає Вам такого права.
Ви можете перетнути кордон у разі наприклад оформлення постійного догляду за дружиною, інвалідності Вашої дружини тощо.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
На жаль, згідно законодавства Вам не дозволять виїзд за кордон. Щоб самостійно виїхати за кордон - Вам потрібно:
Загалом для вільного перетинання кордону Ви повинні мати підставу згідно Правил перетинання державного кордону громадянами України, у більш зручному виді вони зазначені на офіційному сайті ДПСУ https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
У Вашому випадку Ви можете звернутися до ДПСУ з проханням надати роз'яснення, щодо можливості виїзду за кордон у зв'язку з хірургічним лікуванням дружини .https://dpsu.gov.ua/ua/Elektronne-zvernennya/
З повагою, юрист Дерій В.О.!Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
На жаль, але ні. Потрібно, аби дружина поверталася до України, оформлювала висновок ЛКК про потребу в постійному стороннього догляді, і тільки тоді можливий супровід за кордон. Або - група інвалідності, бажано 3-я. Інших варіантів на даний момент я не вбачаю.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 27 січня 1995 р. № 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
...
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність;
...
особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.
З повагою!