Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 17 травня 2024, питання №109256 400₴

Отсрочка от мобилизации

Отец инвалид 2 группы. Мсэк безсрочно. Получаю компенсация за надання соц послуг невыликовно хворым. (Нигде не указано в бумагах постийный догляд). Прописаны вместе, проживаем вместе
Мать пенсионер, прописана проживает отдельно
Собрал пакет документов
Довидка про отримання компенсаций за надання соц послуг невыликлвно хворим на непроф основе (нигде нет упоминания постийный догляд как того требует)
Акт обстеженння семьи
Выписка из домовой книги
Справка мсэк, пенсионное отца(не указана инвалидность в пенсионном). Свидетельство о рождении

Получается постийного догляду нет, по 9 пункту нет острочки, а по 11 пункту мать, не смотря на то что пенсионер должна досматривать отца?
Получается, право на отсрочку не имею?

Відповіді юристів (12)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Микита!

    Ви отримуєте компенсацію за догляд на непрофесійній основі?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Никита Клієнт 6 місяців тому

    да. Получаю выплаты на карту, оформил в соцслужбе. Довидка про отримання компенсаций за надання соц послуг невыликовно хворим. Справка мсэк с 2006 безсрочно выдана. В наличии копия справки 080-4, акт обстеження семьи(проживаем совместно с отцом, указано в акте. Прописаны вместе, ожидаю справку выписку из домовой книги). Пенсионное отца(в старом было указано о инвалидности, в новом нет)

    Мать проживает и прописана отдельно. Мать пенсионер по возрасту

    Меня смущает норма постийный догляд, под эту категорию я уже, выходит не попадаю.

    Также в законе 3663, где речь идёт о тотесли один из родителей инвалид и нет других невоеннообязаных лиц способных досматривать. Убрана норма працездатних. Поэтом как понима, и под эту категорию для получения отсрочки не попадаю

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Підпадаєте. Все в Вас впорядку.

      9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;

      Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

      Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

      для особи, яка зайнята доглядом, — документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження дитини, або свідоцтво про народження особи, яка здійснює догляд,

      документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8), у якому зазначаються відомості про наявність (відсутність) інших працездатних членів сім’ї, які могли б здійснювати такий догляд;

      для особи, яка потребує догляду, — довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді.

    Никита Клієнт 6 місяців тому

    у меня нигде не указан постийный догляд. Не в справке мсэк, не в форме 080-4.

    В акте обстеження семьи также не указано. Указано надае догляд щоденно

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Я це розумію. Форма 080-4 й не повинна містити такого поняття, як постійний догляд.

      Саме довідка про компенсацію за догляд на непрофесійній основі і є документом, який підтверджує постійний догляд.

      форма первинної облікової документації № 080-4/о «Висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі».

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Не хвилюйтсь, Ви маєте право на відстрочку у зв'язку за здійсненням постійного догляду за батьком.

    Згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

    " 1. Не підлягають призову під час мобілізації військовозобов'язані:

    9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;"

    Згідно роз'яснення МОЗ лише 3 довідки ЛКК підтверджують потребу у постійному сторонньому догляді https://www.kmu.gov.ua/news/moz-roziasniuie-khto-p...

    "...потребу у постійному сторонньому догляді визначають лікуючі лікарі та лікарсько-консультативні комісії. Їхні рішення повинні бути підтверджені відповідними висновками.

    Отже, сторонній догляд призначають у таких випадках:

    • людям з порушенням функцій організму внаслідок невиліковної хвороби, через які вона не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися (форма 080-4/о);
    • громадянам похилого віку з когнітивними порушеннями, внаслідок яких вони потребують постійного догляду (форма 080-2/о);
    • людям з інвалідністю I чи II групи, що виникла внаслідок психічного розладу (за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.07.2013 № 667)..."
    Для оформлення відстрочки Вам необхідно підготувати:

    1. Заяву про відстрочку,

    2. Військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

    3. Паспорт та довідка ЛКК Вашого батька

    4. Ваше свідоцтво про народження

    5. Довідку про отримання компенсації за догляд або Акт встановлення факту здійснення догляду

    Найближчим часом повинен зафункціонувати електронний кабінет військовозобов’язаного, цілком можливо, що оформити відстрочку можна через нього. Проте, на даний час це відбувається через ТЦК

    Якщо до ТЦК будете звертатись особисто - обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.

    Якщо Вам по надуманим причинам будуть відмовляти у оформленні відстрочки та вручати повістку на відправку - Ви можете від неї відмовитись та вимагати Акт відмови, де зазначити, що маєте право на відстрочку та не підлягаєте мобілізації.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю Вам успіхів!

    Никита Клієнт 6 місяців тому

    у нас нигде в документах не было прописано нуждается в постоянном уходе, на что сейчас акцент в пункте 9, постийний догляд. Поэтому меня и смущает этот момент. Для постийного догляду нужны форма 080-2, акт встановлення догляду, запись о постоянном уходе в лкк(в нашем лкк нет такой записи).

    также, как трактуют это представители тцк, например на портале суспильне полтава, идёт прямая цитата Если есть родственники 1 степени родства, у которых нет заключения ЛКК или МСЕК о том, что они нуждаются в постоянном уходе, но есть инвалидность или же они пенсионеры – отсрочки не будет. Сейчас пока при аналогичных обстоятельствах она есть.

    • Дерій Владислав Олегович

      Не слухайте ЗМІ, особливо ті, які в першу чергу налаштовані ввести військовозобов'язаних в оману.

      Довідка форма 080-4/о є документом, який підтверджує потребу Вашого баиька у постійному сторонньому догляді. Акт встановлння здійснення догляду потрібен для виїзду закордон або на крайній випадок, якщо не вдасться оформити компенсацію за догляд (яка у Вас є).

      Ознайомтесь з відповіддю МОЗ на мій запит щодо довідок ВЛК, які підтверджують потребу у постійному догляді.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Микита! Ви маєте право на відстрочку! Ваша довідка підтверджує саме здійснення постійного догляду на непрофесійній основі. І форма ЛКК 080-4, і Ваша довідка про компенсацію належні документи для оформлення відстрочки.

      Представники ТЦК не вірно тлумачать дану норму закону.

      Ваша підстава для відстрочки:

      9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;

      Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

      Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

      для особи, яка зайнята доглядом, — документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження дитини, або свідоцтво про народження особи, яка здійснює догляд,

      документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8), у якому зазначаються відомості про наявність (відсутність) інших працездатних членів сім’ї, які могли б здійснювати такий догляд;

      для особи, яка потребує догляду, — довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді.

    • Дерій Владислав Олегович
      50%

      Крім того, Ви можете оформити відстрочку на підставі пункту 13 ч.1 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", якщо Ваш батько розірве шлюб та у нього не має інших дітей крім Вас.

      До того ж, Ви можете претендувати за право на відстрочку, навіть, якщо батько одружений. Так як дружина-пенсіонер є непрацездатною особою та сама потребує утримання, у неї немає обов'язку утримувати Вашого батька. Але це питання дискусійне, тому поки немає судової практики - ТЦК всіма силами будуть відмовлятися оформлювати відстрочку і єдиним шляхом вирішення питання буде звернення до суду.

      Проте, знову ж таки наголошую, що Ви маєте право на відстрочку у зв'язку зі здійсненням догляду за батьком.

    Никита Клієнт 6 місяців тому

    Весьма признателен за объёмные ответы!

    Подсознательно понимал, что у меня законные основания, для этого и собрал документы, но изобилие информации заставило сомневаться. Надеюсь всё будет в рамках закона. Спасибо

    • Айвазян Юрій Климентійович
      50%

      Прошу! Не бачу підстав для сумнівів, бо у Вас з документами все в порядку, і Ви маєте цілком законне право на відстрочку!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024