Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 18 травня 2024, питання №109378 250₴

Повістка вручена мені через родича

Маю таке питання. До мого дому прийшли представники міської ради та вручили повістку моєму батьку. Мене вдома не було, я її не підписував. Ми вирішили оформити документи на відстрочку, тому шо я доглядаю за сестрою інвалідом на непрофесійній основі, проте не офіційно. Я надіслав завірені у нотаріуса документи і копію непідписаної повістки. Через два тижні до мене прийшов поліцейський і заявив, що я оголошений у розшук за неявку до ТЦК і і сказав що змушений доставити мене в ТЦК. Коли я туди приїхав мене змусили пройти ВЛК але зважили той факт, що вони не читали моїх документів на відстрочку і тому дали час повістку на наступний тиждень щоб я доробив офіційно догляд і прийшов до них. Штраф мені не дали також беручи до уваги ці всі вищевказані обставини. З доглядом виникла затримка, тому мені дали Акт з дозволу виїзду за кордон і запевнили що можна його пред’явити в ТЦК. Проте через зміни в законі з 18.05 через те що в мене є в сім’ї ще батько він теоритично може доглядати за сестрою, і через це мені ризиковано йти в ТЦК навіть маючи з собою цей акт. Тому я хотів запитати, ви рахується ця повістка першою якщо лише вона є мною підписаною? І яке буде покарання якщо я не заявлюся до ТЦК по ній? Можливо можна якось оскаржити дії ТЦК та ту попередню повістку або рішення ВЛК?

Відповіді юристів (7)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Законодавство не передбачає можливість оскарження повістки.

    Повістка через родича є не врученою належним чином.

    Якщо Ви отримали повістку під особистий підпис - у випадку не з'явлення буде адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

    Стаття 210 КУПАП.

    Айвазян Юрій Климентійович
    60%

    Доброго дня, Олександре!

    Ваш акт вже не є належним документом для пред'явлення до ТЦК, оскільки відбулись відповідні зміни у законодавстві, а саме Постанова КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», яка станом на зараз вже передбачає певний перелік документів для оформлення відстрочки. Серед цих документів також присутній акт встановлення догляду, проте вже не той, що видається для перетину кордону.

    Також ми з Вами обговорювали й те, що за навчності Вашого батька Ви не зможете оформити відстрочку на підставі здійснення догляду за сестрою.

    Тепер щодо відповідей на Ваші питання.

    Тому я хотів запитати, ви рахується ця повістка першою якщо лише вона є мною підписаною? І яке буде покарання якщо я не заявлюся до ТЦК по ній?

    Покарання буде у вигляді адмінистративного штрафу за статтею 210-КУпАП на суму від 17000 до 25500 грн.

    Можливо можна якось оскаржити дії ТЦК та ту попередню повістку або рішення ВЛК?

    Рішення ВЛК оскаржується лише у тому випадку, коли Ви незгодні з постановою про Вашу придатність, винесенною останньою.

    Порядок оскарження наведу Вам нижче, проте це грає сенс тільки у тому випадку, якщо ВЛК невірно застосувала або не врахувала Ваші хвороби. Отже, якщо мова йде про оскарження, то тільки неправомірних дій ТЦК.

    Згідно з постановами Верховного Суду: від 14.12.2021 року у справі №761/8429/16-к та від 28.01.2020 року у справі № 759/5435/16-к: належно врученою є лише повістка, яка вручена особисто військовозобов’язаному і він поставив підпис про її отримання.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Олександр Клієнт 6 місяців тому

    Що буде якщо не оплатити цей штраф?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Якщо не сплатите штраф, то виконавча служба відкриє виконавче провадження щодо примусового стягнення боргу. В першу чергу буде накладений арешт на Ваші банківські рахунки.

    Олександр Клієнт 6 місяців тому

    А якщо сплатити, чи можуть виставити новий штраф чи надіслати нову повістку? Мої дані вже оновлені, просто мені не зробили новий військовий квиток

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Я це пам'ятаю по минулому питанню. Але ж, як Ви збираєтесь станом на зараз, обходитись без ВК, коли повинні мати його при собі в обов'язковому порядку та пред'являти на вимогу ТЦК та поліції?

      Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

      У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

      У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

      У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.

      Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

      У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення

    Дерій Владислав Олегович
    40%

    Доброго дня!

    Ви вже матимете право на відстрочку, здійснюючи догляд за сестрою, при цьому якщо Ваш батько є особою з інвалідністю. Постановою КМУ 560 був затверджений перелік документів для отримання відстрочки.

    Згідно ДОДАТКУ 5 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    Ваша підстава для відстрочки - пункт 14 статті 23 - мають право на відстрочку члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього підпункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи

    НЕОБХІДНИЙ ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ

    для особи, яка зайнята доглядом, — документи, що підтверджують родинні зв’язки другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки),

    один із документів, що підтверджує неможливість військовозобов’язаної особи першого ступеня споріднення (батьки, її чоловік або дружина, діти такої особи, у тому числі усиновлені) здійснювати догляд за особами з інвалідністю I або ІІ групи: інвалідність такої особи, її потребу у постійному догляді, перебування під арештом (крім домашнього арешту), відбування покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі, та документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8), в якому зазначаються відомості про відсутність інших осіб, які могли б здійснювати такий догляд;

    для особи, яка потребує догляду,один із документів, що підтверджує інвалідність особи, яка потребує догляду: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики та висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді

    Отже, згідно переліку докментів затверджених постановою КМУ 560 - якщо у батька є інвалідність - Ви матимете право на відстрочку у зв'язку з доглядом за сестрою.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024