Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 19 травня 2024, питання №109429 250₴

Подписание бумаги в ТЦК, риски, последствия.

Добрий день
Мені 36 років і в мене на руках ще приписне.
Я пішов в ТЦК отримати тимчасовий квиток і мене відправили на проходження ВЛК, коли пройшов ВЛК подавав всі документи.
У мене відстрочка , Аспірант
Я заплатив штраф 850 грн, перед цім мені дали дві бумажки для підпису, це документи стосувалися штрафа чи могли мені щось підсунути?
В ТЦК могли підсунути якись документи і я їх міг підписати , що потім може погано вплинути на відростчку від мобілізації.
Коли все оформили документи мені не давали ні які, сказали коли буде тимчасове посвідчення мене наберуть

Відповіді юристів (16)

    Дерій Владислав Олегович
    22%

    Вітаю Вас!

    Якщо Ви подавали документи про оформлення відстрочки - Вас не зможуть мобілізувати.

    Якщо Ви не підписали повістку на відправку або мобілізаційне розпорядження - Вам нічого не загрожує.

    Штраф не впливає на Ваше право на відстрочку

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    18%

    Вітаю Вас!

    Мені 36 років і в мене на руках ще приписне.Я пішов в ТЦК отримати тимчасовий квиток і мене відправили на проходження ВЛК, коли пройшов ВЛК подавав всі документи.У мене відстрочка , АспірантЯ заплатив штраф 850 грн, перед цім мені дали дві бумажки для підпису, це документи стосувалися штрафа чи могли мені щось підсунути?

    Розглядаю ймовірність такого як дуже низьку. Аби дійсно щось таке трапилося, повірте, ніхто б з ТЦК та СП без мобілізаційного розпорядження або бойової повістки Вас би не відпустив. Тому не хвилюйтеся, а чекайте свого тимчасового посвідчення військовозобов'язаного. Інколи на це йде до 1,5 місяців часу.

    Чи подавали Ви документи на відстрочку? Зареєстрували?

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, щоб бути впевненим, що ви нічого не загрожує, вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів

    Студентський квиток

    Довідка з навчального закладу форми 20

    Наказ про зарахування до навчального закладу

    Цих документів цілком достатньо для отримання відстрочки, додатково можно додати ще договір з навчальним закладом чек про оплату навчання.

    Заяву пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про її прийняття і вона залишилась у вас, як доказ її подачі.

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Важко Вам надати відповідь не розуміючи, що Ви підписали.

    Ви могли підписати добровільну згоду на мобілізацію. Проте це лише здогадки.

    Однак якщо Ви оформили відстрочку від призову під час мобілізації - проблем у Вас не буде.

    Якщо не оформили - це потрібно зробити.

    Айвазян Юрій Климентійович
    28%

    Доброго дня, Вадиме!

    Якщо Ви аспірант, то, дійсно маєте повне право на відстрочку.

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;

    Проте наразі змінився перелік документів, які необхідні для отримання відстрочки. Ви повинні це врахувати у Ваших подальших діях.

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

    довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров’я про місце роботи на посаді лікаря-інтерна.

    Втім, я поки що не бачу у Вас причин для хвилюваннячерез те, що Ви щось там підписали. Право на відстрочку у Вас цілком законне. Вам лише залишилось дочекатись отримання тимчасового посвідчення, в яке ТЦК обов'язково повинно вклеїти так званий штрих-код, при зчитуванні якого будь хто із уповноважених осіб (патрулі на блок постах та на вулицях, поліція, прикордонники тощо) отримають інформацію про те, що Ви маєте відстрочку у зв'язку з навчанням в аспірантурі. Так що ніяка довідка на відстрочку Вам потрібна не буде.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Вадім Клієнт 6 місяців тому

    я хвилююсь не міг я підписати щось лишнього

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Ще раз, не бачу для того жодної причини. Ви все правильно зробили.

    • Корнійчук Євген Іванович

      Це Мобілізаційне розпорядження, вас би обов'язково повідомили, що ви підписали, і коли вам з'явитись з речами на відправку.

    • Дерій Владислав Олегович

      Ви відразу побачили б якщо це була повістка на відправку або мобілізаційне розпорядження. Їх сплутати важко. Скоріш за все Ви підписали протокол про притягнення Вас до адміністративної відповідальності.

      • Вадім Клієнт 6 місяців тому

        А чому було два документи

        • Дерій Владислав Олегович

          Можливо це був якийсь супутній документ. Якби Ви підписали повістку - Вам би видали її на руки.

        • Айвазян Юрій Климентійович

          В кінці кінців, Ви можете звернутись до того працівника ТЦК, який пропонував Вам підписати згадані Вами папірці та перепитати в нього, що то були за документи. Звертаючись до нього Ви абсолютно нічим не ризикуєте, а от поставити таке питання маєте повне право! Також можна зробити відповідний запит до ТЦК з цього приводу.

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      Не хвилюйтеся, ризики цього нульові. Вас би звідти просто не випустили. Тому все добре. Бережіть себе!

      З повагою!

    Турчин Ярослав Олександрович
    32%

    ВІТАЮ ВАС, пане ВАДИМ!

    Не переживайте, нічого страшного Ви підписати не могли. Тим більше, якщо Вам не видали в обмін на підпис мобілізаційне розпорядження.

    Ви вже проходили ВЛК?

    Якщо ні, то можете і не проходити. З 18 травня нові правила.

    Але заяву на відстрочку скоріш за все доведеться подати знову, бо діє нова форма заяви, встановлена Кабінетом Міністрів України.

    Додаю її до відповіді у файлі PDF

    Чи знає про це ТЦК - вже треба уточнювати в самому ТЦК.В будь-якому разі Ви зобов"язані знову оновити дані в ТЦК після 18.05.2024 р. Така вимога закону ДЛЯ ВСІХ.

    ВІдповідно до пункту 58 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    Пункт 59 Порядку передбачає, що Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Відповідно до пункту 60 Порядку,

    Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки.

    Рішення комісії оформляється протоколом. Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7.

    Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України.

    У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    У разі неможливості провести перевірку у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

    ВІдповідно до пункту 63 Порядку, Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби. Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    Медичний огляд військовозобов’язаних та резервістів

    68. У мирний час під час визначення призначення резервіста або військовозобов’язаного на особливий період та включення його до складу військових команд для комплектування військових частин (установ) вони проходять медичний огляд, за результатами якого таким особам оформляється довідка з висновком щодо придатності до військової служби. Строк дії такої довідки становить п’ять років. Придатним до військової служби резервістам та військовозобов’язаним вручається мобілізаційне розпорядження.

    69. Резервісти та військовозобов’язані, які в мирний час були призначені на комплектування військових частин (установ) з врученням мобілізаційних розпоряджень під час мобілізаційного розгортання Збройних Сил та інших військових формувань, призиваються на військову службу під час мобілізації, на особливий період за результатами раніше пройдених медичних оглядів та їх опитування про наявність або відсутність скарг на стан здоров’я. Резервісти або військовозобов’язані, у яких відсутні скарги на стан здоров’я, на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду не направляються. Особи, які не проходили медичний огляд або в яких закінчився строк дії рішення (постанови) про придатність до військової служби, направляються на військово-лікарську комісію. Громадяни України, які перебувають на військовому обліку та з набранням чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, прибули до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення своїх облікових даних (адреси місця проживання, номерів засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інших персональних даних), на медичний огляд не направляються. На медичний огляд громадяни, які уточнили свої облікові дані, викликаються повісткою. У разі проходження резервістами та військовозобов’язаними медичного огляду під час мобілізації та/або воєнного стану строк дії довідки з висновком щодо придатності до військової служби становить один рік.

    70. Порядок проведення медичного огляду резервістів та військовозобов’язаних, персональний склад військово-лікарських комісій, порядок їх роботи визначаються у порядку, встановленому Міноборони.

    71. Медичний огляд резервістів та військовозобов’язаних може проводитися у закладах охорони здоров’я, що мають відповідний договір із НСЗУ за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на відповідний рік.

    72. Рішення щодо придатності резервіста та військовозобов’язаного для проходження військової служби за станом здоров’я визначається військово-лікарською комісією при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. У разі незгоди громадянина з рішенням військово-лікарської комісії при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки на підставі його заяви громадянин направляється для проходження військово-лікарської комісії при обласному (Київському та Севастопольському міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

    ОТЖЕ, Ви маєте право не проходити ВЛК у разі оформлення відстрочки, до розгляду заяви на відстрочку та прийняття по ньому рішення. Але Вас можуть вводити в оману, користуючись незнанням громадянами законодавства та порядку оформлення відстрочки і проведення мобілізації.

    З повагою, юрист Ярослав Турчин

    • Вадім Клієнт 6 місяців тому

      ВЛК пройшов 17.05.24

      А скільки дійсне ВЛК

      І у мене було тимчасове посвідчення

      • Турчин Ярослав Олександрович

        5 років дійсне ВЛК. Тобто припускаю, що Вам більше ніколи не треба буде його проходити в облікових цілях, бо ТЦК 5 років точно не проживуть як дискридитовані органи військового управління.

        Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560

        Медичний огляд військовозобов’язаних та резервістів

        68. У мирний час під час визначення призначення резервіста або військовозобов’язаного на особливий період та включення його до складу військових команд для комплектування військових частин (установ) вони проходять медичний огляд, за результатами якого таким особам оформляється довідка з висновком щодо придатності до військової служби. Строк дії такої довідки становить п’ять років. Придатним до військової служби резервістам та військовозобов’язаним вручається мобілізаційне розпорядження.

        69. Резервісти та військовозобов’язані, які в мирний час були призначені на комплектування військових частин (установ) з врученням мобілізаційних розпоряджень під час мобілізаційного розгортання Збройних Сил та інших військових формувань, призиваються на військову службу під час мобілізації, на особливий період за результатами раніше пройдених медичних оглядів та їх опитування про наявність або відсутність скарг на стан здоров’я. Резервісти або військовозобов’язані, у яких відсутні скарги на стан здоров’я, на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду не направляються. Особи, які не проходили медичний огляд або в яких закінчився строк дії рішення (постанови) про придатність до військової служби, направляються на військово-лікарську комісію. Громадяни України, які перебувають на військовому обліку та з набранням чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, прибули до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення своїх облікових даних (адреси місця проживання, номерів засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інших персональних даних), на медичний огляд не направляються. На медичний огляд громадяни, які уточнили свої облікові дані, викликаються повісткою. У разі проходження резервістами та військовозобов’язаними медичного огляду під час мобілізації та/або воєнного стану строк дії довідки з висновком щодо придатності до військової служби становить один рік.

        70. Порядок проведення медичного огляду резервістів та військовозобов’язаних, персональний склад військово-лікарських комісій, порядок їх роботи визначаються у порядку, встановленому Міноборони.

        71. Медичний огляд резервістів та військовозобов’язаних може проводитися у закладах охорони здоров’я, що мають відповідний договір із НСЗУ за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на відповідний рік.

        72. Рішення щодо придатності резервіста та військовозобов’язаного для проходження військової служби за станом здоров’я визначається військово-лікарською комісією при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. У разі незгоди громадянина з рішенням військово-лікарської комісії при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки на підставі його заяви громадянин направляється для проходження військово-лікарської комісії при обласному (Київському та Севастопольському міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024