Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 20 травня 2024, питання №109676 400₴

Відстрочка, дружина інвалід 3 групи (онкозахворювання), яким документом підтвердити?

Згідно відповіді на раніше задане питання (https://uristy.ua/ua/question/109395) для оформлення відстрочки при наявності дружини інваліда 3 групи (онкозахворювання) потрібно:
1. свідоцтво про шлюб - Є
2. один із документів, що підтверджує інвалідність (довідка МСЕК чи посвідчення інваліда) - Є і довідка і посвідчення.
3. документ, що підтверджує наявність у дружини захворювання та/або причину інвалідності - спроби знайти такий документ були безуспішні:
У довідці МСЕК вказане "загальне захворювання" .
Виписка з акту МСЕК - там має бути діагноз, але цей документ на руки не видається, він в пенсійному фонді, пенсія виплачується вже 5 років.
Перерили все що є дома - знайшли тільки копію епікриза з онкодиспансера, там є все і діагноз і операція, але це ксерокопія і сумніваюсь, що ТЦК прийме її до розгляду.

Що робити, де взяти підтверджуючий документ?

Відповіді юристів (7)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю Вас!

    1. свідоцтво про шлюб - Є2. один із документів, що підтверджує інвалідність (довідка МСЕК чи посвідчення інваліда) - Є і довідка і посвідчення.3. документ, що підтверджує наявність у дружини захворювання та/або причину інвалідності - спроби знайти такий документ були безуспішні:У довідці МСЕК вказане "загальне захворювання" .Виписка з акту МСЕК - там має бути діагноз, але цей документ на руки не видається, він в пенсійному фонді, пенсія виплачується вже 5 років.Перерили все що є дома - знайшли тільки копію епікриза з онкодиспансера, там є все і діагноз і операція, але це ксерокопія і сумніваюсь, що ТЦК прийме її до розгляду.Що робити, де взяти підтверджуючий документ?

    Чи маєте Ви індивідуальну програму реабілітації?

    Вже зверталися з відповідним питанням до МСЕК, їх відповідь така - подавайте документи до ТЦК, а ті нехай уточнюють, з приводу якого захворювання особа отримала групу інвалідності та направляють офіційний запит.

    Але радив би спробувати піти на випередження та направити такий запит від фізичної особи до МСЕК. Або можливо звернутися до адвоката, який направить адвокатський запит.

    • Юрій Клієнт 6 місяців тому

      Програма реабілітації була, але десь втрачена (була зміна місця проживання в 20 році потім евакуація та повернення в 22 році). Запит до МСЕК можна подавати тільки в тому місті де встановлювалась інвалідність? (це інша область).

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Шкода, адже в ІПР мала міститися інформація щодо причини інвалідності.

    Краще подати запит до МСЕК, який оформлював групу інвалідності. Теоретично його навіть можливо подати і до Міністерства охорони здоров'я, а ті перенаправлять до відповідної МСЕК.

    Дерій Владислав Олегович
    20%

    Доброго дня!

    Згідно статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    12) які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю III групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у особи з інвалідністю III групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів;

    Отже, Ви матиме право на відстрочку якщо інвалідність ІІІ групи встановлена внаслідок захворювань передбачених в підставі для відстрочки.

    Вам необхідно підготувати такі документи:

    • заява про відстрочку (додаток 4 до Порядку)
    • свідоцтво про шлюб
    • копія паспорта дружини
    • документ про інвалідність дружини (довідка МСЕК або посвідчення інваліда, тощо)
    • документ, що підтверджує наявність у дружини захворювання та/або причину інвалідності

    Вам можуть відмовити у оформленні відстрочки, якщо у дружини не буде підтверджуючих документів.

    Ваша дружина може звернутися до МСЕК та спробувати отримати дублікат програми реабілітації.

    Також що вона може подати запит про те, що отримала інвалідність на підставі онкологічного захворювання.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Корнійчук Євген Іванович
    20%

    Доброго дня, Ви маєте право на відстрочку.Для отримання відстрочки, треба подати заяву на ім'я комісара ТЦК додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів:

    свідоцтво про шлюб та один із документів, що підтверджує інвалідність дружини (чоловіка): довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, визначеною МОЗ, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики та документ, що підтверджує наявність у дружини (чоловіка) захворювання та/або причину інвалідності.

    Спробуйте звернутися до сімйеного лікаря, яка надасть вам довідку про ваше захворювання, або беріть всі наявні документи, які є, навідь якщо це копії.

    Заяву пишіть у двох екземплярах, щоб на одному поставли штам про її прийнятя і вона залишилась у вас.

    У разі відмови від надання відстрочки, вимагайте її у письмовій формі, яку потім можна буде оскаржити у судовому порядку. У суді буде вам на багато легше відстояти право на відстроку ні у кабінеті ТЦК.

    У разі спроби вручення вам бойової повістки на відправку, відмовляйтесь її підписувати у такому разі буде складено акт відмови, в якому ви зазначте причину своєї відмови у вашому випадку це наявність інвалідності 3 групу у дружини за онкологічним захворюванням, у такому випадку будь яка відповідальність буде відсутня, та чоловіка ні куди не забируть.

    Ваша підстава для відстрочки: ст. 23 ЗУ " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

    ПУНКТ 12) які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю ІІІ групи, встановленою внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів або за наявності у особи з інвалідністю ІІІ групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%

    Доброго дня, Юрію!

    - Для відновлення медичної документації (результатів обстеження, лікування, проведених стаціонарних й оперативних втручань, а також реабілітаційних рекомендацій) зверніться до сімейного або будь-якого іншого лікаря первинної ланки за місцем перебування. Лікар відновить медичні документи через Електронну систему охорони здоров’я та/або проведе додаткові обстеження для продовження лікування.

    - Для відновлення документів, які належать особі з інвалідністю, зверніться до органу соціального захисту, який має доступ до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може надати інформацію про групу і причину раніше встановленої інвалідності.

    - Для відновлення інших документів або довідки МСЕК чи необхідності проходження медико-соціальної експертизи можна звернутися до медико-соціальної експертної комісії за місцем перебування, і лікарі МСЕК спільно з лікарями закладів охорони здоров’я підкажуть способи розв’язання проблемних питань.

    https://www.kmu.gov.ua/news/yak-osobam-z-invalidni...

    Богун Сергій Павлович
    20%

    Доброго дня.

    Для реалізації права на відстрочку Вам необхідно подати до ТЦКСП разом з заявою наступні документи:

    свідоцтво про шлюб та один із документів, що підтверджує інвалідність дружини (чоловіка): довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, визначеною МОЗ, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики та документ, що підтверджує наявність у дружини (чоловіка) захворювання та/або причину інвалідності.

    Перелік документів має імперативний характер та є вичерпним.

    Без надання зазначених документів Ви своє право на відстрочку не реалізуєте.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом. Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. №560

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. №560

    Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024