Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю! Виїхали закордон в березні 2022 р, просто пред’явивши посвідчення дитини про інвалідність. В ТЦК чоловік після оголошення військового стану не був. Тим часом термін дії висновку про присвоєння інвалідності дитини збіг. Ми не повертались в Україну для її продовження, оскільки зустрічали інформацію про постанову Кабміну, що термін дії висновку про інвалідність продовжується на період дії військового стану. Зараз хотілось би прояснити статус чоловіка «в очах» ТЦК. Чи потрібно йому повертатись в Україну і писати заяву на відстрочку в зв’язку з інвалідністю дитини? Які саме для цього потрібні документи і чи не буде проблемою «протермінована» дата в посвідченні? Чи може хтось із рідних надати необхідні документи в ТЦК?
Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Юлія!
Перше до чого зобов'язує нове законодавтствоВашого чоловіка - це оновити дані упродовж 60 днів.
II. Прикінцеві та перехідні положення
2. Установити, що:
1) під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX:
громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:
у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності);".
Одразу попереджую про те, що у разі оновлення даних через Резерв+ можливі проблеми у подальшому. Багато чоловіків стикаються з тим, що вони знаходяться у розшуку ТЦК або інші дані не відповідають дійності.
Також, Ви повинні мати на увазі, що Постанова КМУ №560 від 16.05.2024 року передбачає можливіть надсилання повісток засобами поштового зв'язку. При тому, навіть за умови того, що Ваш чоловік таку повістку не отримує фізично - він буде вважатись таким, що отримав. Далі, якщо чоловік не з'явиться за поважної причини до ТЦК, буде винесена постанова та накладений штраф за статтею 210-1 КУпАП на суму від 17000 грн. до 25500 грн.
“3. Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення:
дітей з інвалідністю лікарем до лікарсько-консультативної комісії відповідно до Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. № 917 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 100, ст. 3666).
Отже, виходячи з норми Постанови інвалідність Вашої дитини є чинною, у зв'язку з тим, що Ви знаходились весь цей час за кордоном та немали змоги отримати направлення лікаря на ЛКК. Проте, як сприйме ТЦК протермінований документ щодо інвалідності дитини передбачити важко.
для підтвердження інвалідності дитини — медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ,
або індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю, видана лікарськоконсультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
для підтвердження родинних стосунків з батьками (для рідних батьків) — свідоцтво про народження дитини із зазначенням батьківства військовозобов’язаного;".
Одразу наголошую на тому, що замість чоловіка надати відповідні документи до ТЦК більше ніхто не зможе. Це не передбачено законодавством.
Постанова 560 передбачає оформлення відстрочки дистанційно, проте, коли ця функція запрацює, поки що невідомо. До того ж для того, аби оформити відрочку у такий спосіб, прийдеться зареєструватися у реєстрі військовозобов'язанних:
Пункт 59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
На жаль, але норми постанови КМУ, яка продовжує строк дії інвалідностей, у відносинах з ТЦК абсолютно не діють. Тому наразі чоловіку їхати до України доволі ризиковано. Є варіант спочатку приїхати матері та дитині, продовжити групу інвалідності, що в подальшому надасть батьку право на відстрочку. Можливий лише такий варіант.
З повагою!
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
На жаль, Вашому чоловіку не оформлять відстрочку, адже документи про інвалідність дитини протерміновані.
В реаліях сьогодення чоловіку досить ризиковано повертатися до України, адже на першому блокпосту йому можуть вручити повістку, а без підстав для відстрочки він підлягає мобілізації.
Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення дітей з інвалідністю лікарем до лікарсько-консультативної комісії відповідно до Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. № 917 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 100, ст. 3666).
Проте, для оформлення відстрочки потрібно надати медичні документи дитини, а вони у Вас протерміновані.
Тому, якщо в чоловіка не готовий відстоювати свої права в судовому порядку - повертатися до україни досить ризиковано.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю Вам успіхів!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, наразі я би вам не радив їхати на территорію україни під час військового стану. Або, якщо їхати то разом з дитиною і поновити документи про інвалідность дитини.
Процедуру встановлення та продовження інвалідності значно спрощено на період воєнного стану.
Зокрема, якщо у період дії воєнного стану людині потрібно пройти повторний огляд, але вона не має можливості цього зробити, – можна пройти огляд пізніше – протягом шести місяців після припинення/скасування воєнного стану.
Строк дії попередньої довідки і всі пов’язані з нею соціальні виплати продовжуються на весь цей період.
Отже, згідно з постановою КМУ № 225 від 8 березня 2022 р., якщо в Пенсійному фонді України або структурних підрозділах з питань соціального захисту населення немає інформації про зміну чи відмову в продовженні інвалідності, вважається, що ця інвалідність продовжується на весь період дії воєнного стану і ще на шість місяців після його скасування або припинення.
За людиною зберігаються усі соціальні виплати. Додаткові документи чи інші записи в наявних довідках не потребуються.
Тобто, ящо не маж змоги поновити, якщо ви будете на территорії України відповідно змога є.
після змін, підстава для відстрочки залишилась.
Для отримання відстрочки, треба подати заяву на ім'я комісара ТЦК додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів:
для підтвердження інвалідності дитини — медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ, або індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю, видана лікарськоконсультативною комісією лікувально-профілактичного закладу; для підтвердження родинних стосунків з батьками (для рідних батьків) — свідоцтво про народження дитини із зазначенням батьківства військовозобов’язаного;
Заяву пишіть у двох екземплярах, щоб на одному поставли штам про її прийнятя і вона залишилась у вас.
ЗРАЗОК ЗАЯВИ ЗА ПОСИЛАННЯМ:
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fis.gd...
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Згідно з пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11 квітня 2024 року № 3633-IX громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:
- у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).
- у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).
Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення:
осіб з інвалідністю та осіб, яким встановлено ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках), лікарсько-консультативною комісією на медико-соціальну експертизу відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317;
дітей з інвалідністю лікарем до лікарсько-консультативної комісії відповідно до Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. № 917 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 100, ст. 3666).
При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.
У разі коли в індивідуальній програмі реабілітації особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю встановлений строк повторного огляду, що припав на період дії воєнного стану на території України, та в особи з інвалідністю відсутня можливість пройти медико-соціальну експертну комісію, а в дитини з інвалідністю - лікарсько-консультативну комісію закладу охорони здоров’я, їх індивідуальна програма реабілітації продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд і не отримано відповідну індивідуальну програму реабілітації.
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Враховуючи вищевикладене, Ваш чоловік може оновити свої облікові дані та оформити відстрочку в порядку передбаченому Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. №560.