Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 26 травня 2024, питання №110429

Відстрочка від мобілізації

Доброго дня. Така ситуація, був в ТЦК 16 квітня, оформив відстрочку, яка діє 6 місяців. Але вже в липні я втрачаю право на відстрочку. Так як вона була надана мені до вступу в силу нових норм в законі, вона буде дійсною до жовтня, чи буде не дійсною вже в липні?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, В'ячеславе!

    На жаль, Ви матимете право довчитись до кінця поточного навчального року. Відстрочку Вам надає Закон, а не її оформлення ТЦК.

    Законом визначено наступне:

    3) громадяни України, які навчаються у закладах освіти та мали право на відстрочку на час навчання, у разі втрати цього права відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" зберігають таке право до завершення поточного навчального року.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Вячеслав Клієнт 6 місяців тому

      Дякую за відповідь. Але це про право на відстрочку. В моєму віпадку є офиційно оформлена відстрочка на 6 місяців. Я так розумію, що нові правки в законах не мають зворотньої сили, тому відстрочка повинна бути 6 місяців, тобто до жовтня. Дякую за відповіть, і якщо вдруге відповісте, буду дуже-дуже вдячний Вам!

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Розпочатий процес реалізації права, за загальним правилом, повинен бути завершений за чинним на момент початку такого процесу законом.

        У контексті застосування принципу незворотності дії закону у часі це означає, що у разі, якщо правовідносини стосовно реалізації певного права розпочато у період чинності нормативно-правового акта, за умови, що особа здійснила конкретні дії, що виражають її волевиявлення стосовно реалізації права (звернулась до суб’єкта владних повноважень, подала повний пакет документів тощо), то особа повинна мати можливість закінчити реалізацію відповідного права за тими нормами, що діяли на момент початку реалізації відповідного права, навіть якщо до завершення реалізації права вони втратили чинність.

        Аналогічний висновок сформульований Верховним Судом у постанові від 19 червня 2018 року у справі № 820/5348/17 за позовом фізичної особи до Держгеокадастру України про оскарження відмови останнього затверджувати розроблений проект землеустрою. Відповідна відмова ґрунтувалася на тому, що під час затвердження проекту землеустрою були установлені нові вимоги до такого проекту у порівнянні з тими, що діяли на момент його розроблення. Однак, Верховний Суд зазначив, що розпочатий процес реалізації права, за загальним правилом, повинен бути завершений за чинним на момент початку такого процесу законом (крім випадків, якщо у самому законі не визначений інший порядок), що узгоджується з принципом правої визначеності.

        У законі 3633-IX зазначено, що Ви втрачаєте право на відстрочку, тому Ви не зможете застосувати у данному випадку норму статті 58 КУ.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024