Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 26 травня 2024, питання №110483

Чи маю я право на відсрочку, та як краще це зробити?

Я, Батько, Бабаба (мати батька), інших родичів не має, проживаємо разом. Батько - Інвалід 2 групи (я так розумію якщо йомо не потрібен постійний догляд то по ньому відсрочку я не отримаю). Баба - Інвалід 1 группи. Перше питання, чи маю я право отримати відсрочку по бабі, якщо мій батько (ії син) є інвалідом 2 групи. І друге питання у баби в довідці мсек написано: Потребує постійної сторонньої ДОПОМОГО. тут в мене питання єкшо написано слово допомога, а не догляд то це треба робити довідку ЛКК чи допомога це теж сами що догляд? По якому краще тоді діяти понкту по 9 чи 14?

Відповіді юристів (3)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 6 місяців тому

    Юрист, м. Вінниця, 6 років досвіду

    Доброго дня.

    1. Ні, не маєте права на відстрочку до тих пір, допоки не доведете, що Ваш батько не може за нею доглядати

    2. ЛКК це для неповнолітніх, тому воно не стосується Вашої бабусі.

    3. В довідці МСЕК допустимо щоб було написано про потребу в сторонній допомозі (що за своєю суттю є доглядом).

    Володимир Клієнт 6 місяців тому

    А як тоді розуміти таке в постанові 560:

    один із документів, що підтверджує неможливість військовозобов’язаної особи першого ступеня споріднення (батьки, її чоловік або дружина, діти такої особи, у тому числі усиновлені) здійснювати догляд за особами з інвалідністю I або ІІ групи: інвалідність такої особи, її потребу у постійному догляді, перебування під арештом (крім домашнього арешту), відбування покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі, та документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або акт про встановлення факту здійснення особою догляду.

    Або я не так розумію, або інвалідність батька і буде підстава для доказу, що батько не може за нею доглядати?

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 6 місяців тому

    Юрист, м. Вінниця, 6 років досвіду

    Ні, сам факт інвалідності не доводить неможливість такої особи за ким небудь доглядати.

    Таку позицію просто не сприймуть, оскільки вона суперечить судовій практиці та звичайній логіці.

    Ви повинні розуміти, що постанова дещо вступає в суперечність із законом, а отже у випадку судового розгляду буде надаватись перевага закону.

    Суперечність полягає в тому, що сама по собі інвалідність жодним чином не підтверджує того факту, що така особа не може за кимось доглядати, так само і вірно те, що не підтверджує що така особа потребує догляду.

    Водночас, попередньо не звернув увагу, але якщо Ваш батько має саме 2 групу інвалідності, то навіть за відсутності зазначення про необхідність догляду Ви зможете отримати відстрочку по ньому (якщо в нього немає дружини та інших дітей), оскільки закон не пов'язує право на відстрочку із доглядом за батьками.

    Достатньо просто наявності батька або матері з числа осіб з інвалідністю І-ІІ груп та відсутності будь-яких інших осіб які повинні їх доглядати (батьки, діти, другий з подружжя).


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024