Задайте питання юристу

842 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 28 травня 2024, питання №110755 350₴

Як отримати результат заключення після проходження ВЛК?

Після проходження ВЛК не дали подивитись заключення комісії про придатність. Направили до ТЦК зі словами: "Там дізнаєтесь". Є підстави вважати, що в постакнові ВЛК буде зазначено - придатний. Є встановлена інвалідність (срко перекомісії - червень 2025). Чи буде правильним - спершу подати в ТЦК заяву на відстрочку, а вже потім йти дізнаватись результат заключення ВЛК? Чи можна подати заяву на відстрочку вже після ознайомлення? Чи є якійсь механізм - дізнатись яке заключення ВЛК до походу в ТЦК. Наприклад, адвокатський запит чи щось подібне.

Відповіді юристів (5)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов’язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу (додаток 11 до Положення № 402) у трьох примірниках, які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП, направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи.

    Інші постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП, на особливий період оформлюються довідкою військово-лікарської комісії (додаток 4 до Положення № 402) у трьох примірниках.

    Постанови ВЛК ТЦК та СП у формулюванні «Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)» не пізніше п’ятиденного строку з дня закінчення медичного огляду, направляються з метою контролю до ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП.

    Копія довідки ВЛК з підписом про ознайомлення та датою видається особі, яка пройшла медичний огляд.

    Тобто Вам зобов'язані були надати копію довідки.

    • Андрій Клієнт місяць тому

      Так, були зобов'язані, але в деяких ТЦК та ВЛК своє власне читання нормативних актів. Скоріш за все вони читають так, що видадуть копію довідки вже в ТЦК. Дякую за відповідь

      • Богун Сергій Павлович

        Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».

        Раджу також подати скаргу до Уповноваженого Верховної ради України з прав людини.

      • Богун Сергій Павлович
        42.9%

        Оскільки Ви особа з інвалідностью - Ви не підлягаєте мобілізації.

        Незалежно що буде в довідці ВЛК.

        Інша справа - якщо Ви маєте намір її оскаржити. В цьому разі можете подавати скарги.

        Ви можете вже зараз подати заяву щодо відстрочки.

        У Вас абсолютне право на її отримання.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    57.1%

    Доброго дня, Андрію!

    Як це Вам не дали подивитись заключення ВЛК? Ви повинні були отримати її примірник на руки.

    Відповідно до Пункту 3.8 глави 3 розділу II Наказу МОУ №402:

    "Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.

    Якщо в стані здоров’я військовозобов’язаного, за його зверненням або висновками лікарів закладу охорони здоров’я виникли зміни, то за направленням керівника ТЦК та СП проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби.

    Під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов’язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу (додаток 11 до цього Положення) у трьох примірниках, які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП, направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи.

    Інші постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП, на особливий період оформлюються довідкою військово-лікарської комісії (додаток 4 до цього Положення) у трьох примірниках.

    Копія довідки ВЛК з підписом про ознайомлення та датою видається особі, яка пройшла медичний огляд".

    Правильним буде одразу подати заяву на відстрочку, а вже потім вирішувати питання щодо постанови ВЛК.

    Навіщо Вам зараз витрачати гроші на адвокатський запит? Що це Вам дасть? Те, що Ви матимете довідку ВЛК до явки в ТЦК або вже після подання заяви на відстроку ні на що не впливає. Мобілізаціїї Ви все одно не підлягаєте, а якщо матимете бажання оскаржити постанову ВЛК, то на це у Вас є ще достатньо часу.

    Ваша підстава для відстрочки та перелік документів, які Ви повинні додати до останньої.

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    2) визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

    довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, визначеною МОЗ,

    або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,

    або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності,

    або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики, постанова військово-лікарської комісії територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України